official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VIDOVIC Matej
1993
CRO
1:50.61
6.00
2
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
+0.06
6.39
3
HAUGEN Leif Kristian
1987
NOR
+0.79
11.14
4
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
+0.82
11.34
5
DIGRUBER Marc
1988
AUT
+1.13
13.36
6
STRASSER Linus
1992
GER
+1.30
14.46
7
SALA Tommaso
1995
ITA
+1.33
14.66
8
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
+1.44
15.37
9
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
+1.65
16.74
10
SIMONET Sandro
1995
SUI
+1.70
17.07
11
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+1.72
17.20
12
SCHMID Philipp
1986
GER
+1.75
17.39
13
LUITZ Stefan
1992
GER
+1.78
17.59
14
STEHLE Dominik
1986
GER
+1.83
17.91
15
RUELAND Simon
1997
AUT
+1.86
18.11
16
LIBERATORE Federico
1995
ITA
+1.95
18.69
17
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+2.04
19.28
18
KELLEY Robby
1990
USA
+2.06
19.41
19
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+2.25
20.65
20
GRAF Mathias
1996
AUT
+2.37
21.43
21
MONSEN Marcus
1995
NOR
+2.38
21.49
22
BONVIN Anthony
1994
SUI
+2.46
22.01
23
GINNIS AJ
1994
USA
+2.48
22.14
24
HAUGAN Timon
1996
NOR
+2.68
23.45
25
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+3.50
28.78
26
ROCHAT Marc
1992
SUI
+3.62
29.56
27
HACKER Pirmin
1996
AUT
+3.88
31.26
28
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
+4.20
33.34
29
GROSELJ Zan
1993
SLO
+4.35
34.32
30
BACHER Fabian
1993
ITA
+4.89
37.83
31
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+4.92
38.03
32
ERLER Tobias
1995
AUT
+5.09
39.13
33
JASICZEK Michal
1994
POL
+5.19
39.78
34
DA VILLA Davide
1995
ITA
+5.21
39.91
35
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+5.58
42.32
36
CRAWFORD James
1997
CAN
+6.26
46.75
37
COLTIER Alexandre
1996
FRA
+7.17
52.67
38
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+8.25
59.70
39
QUENNEVILLE Raphael
1996
CAN
+9.32
66.67
40
MEISEN Bastian
1996
GER
+12.65
88.34
41
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+13.42
93.36
Did not finish 2nd run
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
ARENE Martin
1996
FRA
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
BRUNEAU-BOUCHARD William
1996
CAN
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
TREMMEL Anton
1994
GER
NORYS Frederik
1996
GER
NOEL Clement
1997
FRA
VACCARI Hans
1996
ITA
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
RIZZO Maxime
1993
FRA
BALLERIN Andrea
1989
ITA
RASANEN Joonas
1989
FIN
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
DENAT Jeremy
1996
PER
HAAS VAN DER Spike
1997
NED
TAYLOR Laurie
1996
GBR
KATO Seigo
1998
JPN
POTH Robert
1997
GBR
WALCH Linus
1994
AUT
READ Jeffrey
1997
CAN
VINATZER Alex
1999
ITA
PITTERLE Martin
1995
AUT
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
PHILP Huston
1997
CAN
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
FAVROT Thibaut
1994
FRA
CASTELLON Rudy
1994
FRA
WINKELHORST Steffan
1992
NED
HANDOLIN Juho
1997
FIN
NUSHEV Georgi
1995
BUL
SCHMID Alexander
1994
GER
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
FALAT Matej
1993
SVK
GUILLOT Victor
1996
FRA
BISSIG Semyel
1998
SUI
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
GABIOUD Dylan
1995
SUI
ALAERTS Kai
1989
BEL
KONO Kyosuke
1991
JPN
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
MAURBERGER Simon
1995
ITA
WINDINGSTAD Rasmus
1993
NOR
ROBERTS Hig
1991
USA
KAAHRE Rickard
1991
SWE
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
CASSMAN Anthon
1993
SWE
THEOLIER Steven
1990
NED
SALARICH Joaquim
1994
ESP
POPOV Albert
1997
BUL
STROLZ Johannes
1992
AUT
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
NAKAMURA Shun
1995
JPN
SPIK Jakob
1994
SLO
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
HENTTINEN Jens
1993
FIN
LEITGEB Richard
1994
AUT
ANKENY Michael
1991
USA
RONCI Giordano
1992
ITA
BUFFET Robin
1991
FRA
Disqualified 1st run