official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DELBERGHE William
1993
FRA
2:10.67
13.48
2
SARRAZIN Cyprien
1994
FRA
+0.07
14.00
3
GUILLOT Victor
1996
FRA
+0.27
15.50
4
GALEOTTI Greg
1992
FRA
+0.37
16.25
5
BAILET Matthieu
1996
FRA
+0.54
17.53
6
RAPOSO Charlie
1996
GBR
+0.82
19.63
7
SCHULLER Victor
1995
FRA
+0.96
20.68
8
MARCHANT Armand
1997
BEL
+0.98
20.83
9
FAVROT Thibaut
1994
FRA
+1.00
20.98
10
PICCARD Roy
1993
FRA
+1.08
21.58
11
RIZZO Maxime
1993
FRA
+1.10
21.73
12
PERRIER Paul
1995
FRA
+1.15
22.10
13
BREAN Alessandro
1991
ITA
+1.23
22.70
14
COLTIER Alexandre
1996
FRA
+1.32
23.38
15
ALLEGRE Nils
1994
FRA
+1.42
24.13
16
WALCH Linus
1994
AUT
+1.48
24.58
17
NOEL Clement
1997
FRA
+1.50
24.73
18
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+1.56
25.18
19
BAGGIO Max
1995
GBR
+1.67
26.00
20
PICCARD Daron
1996
FRA
+1.80
26.98
21
FABRE Jonas
1993
FRA
+1.86
27.43
22
COTTINEAU Vito
1997
FRA
+2.15
29.60
23
HENDERSON Paul
1995
GBR
+2.16
29.68
24
DELSANTE Rocco
1991
ITA
+2.17
29.75
25
HAUGEN Per Torstein
1994
NOR
+2.18
29.83
26
TRILLOU Adrien
1996
FRA
+2.25
30.35
27
FALGOUX Remy
1996
FRA
+2.39
31.40
28
BRONDEX Alexis
1996
FRA
+2.43
31.70
29
STEUDLE Roy-Alexander
1993
GBR
+3.15
37.10
30
VERBEKE Tom
1997
BEL
+3.82
42.13
31
LE DANTEC Alexandre
1997
FRA
+4.14
44.53
32
BAROUNOS Alex
1995
GBR
+4.15
44.60
33
INNES Iain
1998
GBR
+4.20
44.98
34
LEKAENE Sacha
1998
FRA
+4.95
50.60
35
PLAISANCE Matis
1998
FRA
+4.98
50.83
36
KLUFTS Evan
1997
FRA
+5.03
51.20
37
FIVEL Sacha
1998
FRA
+5.15
52.10
38
CHRAPEK Adam
1993
POL
+5.16
52.18
39
MAES Sam
1998
BEL
+5.75
56.60
40
SCHMIDT Pierre
1997
FRA
+5.82
57.13
41
MAJOR Billy
1996
GBR
+6.25
60.35
42
SOMWEBER Andre
1998
AUT
+6.71
63.80
43
HOCHHAUSER Dominik
1996
AUT
+7.07
66.50
44
NIKIC Leon
1999
CRO
+7.21
67.55
45
NORRIS Kieran
1995
IRL
+7.30
68.23
46
RAFFAELLI Lorenzo
1996
ITA
+7.33
68.45
47
TINLAND Leonardo
1997
BEL
+7.65
70.85
48
LAMON Leo
1996
BEL
+7.90
72.73
49
ORTEGA Ricard
1996
ESP
+8.03
73.70
50
LAHAYE Eric
1999
BEL
+8.05
73.85
51
VINTER Zak
1998
GBR
+9.11
81.80
52
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+9.41
84.05
53
MURTAGH Federico
1994
ARG
+9.98
88.33
54
PIERCE Zac
1997
GBR
+11.69
101.15
55
ADAMSON Alexander
1996
GBR
+11.71
101.30
56
COATES Theodore
1999
AUS
+12.42
106.63
57
BOUHACENE Hugo
1999
FRA
+12.43
106.70
58
ZNAMIEROWSKI Ryan
1997
USA
+12.47
107.00
59
TABERNERO Marc
1997
ESP
+13.28
113.08
60
LISMORE Jake
1997
GBR
+13.82
117.13
61
CHAPMAN Lloyd
1999
GBR
+14.72
123.88
62
FERRI Paul
1999
USA
+15.00
125.98
63
PRINCIOTTA Giorgio
1999
ITA
+15.31
128.30
64
CARACCI Juan Agustin
1999
CHI
+16.43
136.70
65
BYLEHN Michael
1987
SWE
+16.66
138.43
66
BUCHAN Scott
1999
GBR
+16.86
139.93
67
O NEILL Jack
1999
GBR
+17.33
143.45
68
KARAVASILI Leonidas
1999
GBR
+17.41
144.05
69
TARANTELLI Leone
1999
GBR
+18.16
149.68
70
KUWALL Duncan
1998
GBR
+18.57
152.75
71
DE FIERLANT DORMER Henry
1999
BEL
+18.64
153.28
72
PITKETHLY Calum
1999
GBR
+19.94
163.03
73
BRUNO Benjamin
1999
GBR
+20.29
165.65
74
DIXON Rory
1999
GBR
+20.72
168.88
75
KANG Chang-Yeon
1999
KOR
+25.80
206.98
76
LODER Edward
1999
GBR
+26.42
211.62
77
SHARROTT Christopher
1978
GBR
+30.50
242.22
78
STORER James
1998
GBR
+34.23
270.20
79
DAVIS Matthew
1999
GBR
+35.12
276.87
Did not finish 2nd run
RANDLE William
1987
GBR
BUCHAN Fraser
1997
GBR
WHITE Alex
1997
GBR
REBERT Ethan
1998
GBR
WATANABE Takuya
1987
JPN
DICKSON Graham
1996
GBR
BIRAN Itamar
1998
ISR
POETTOZ Michael
1998
COL
KOVBASNYUK Ivan
1993
UKR
UNTERWEGER Florian
1998
AUT
TAYLOR Laurie
1996
GBR
SILVESTRE Baptiste
1998
FRA
BOLDRINI Mathieu
1995
ITA
GEYER Jai
1990
GBR
LAIDLAW Harry
1996
AUS
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MYRSEP FRANCE Nicholas
1998
GBR
MACPHERSON Stuart
1998
GBR
RUDGE Barnaby Alexander
1989
GBR
GASH Morgan
1999
GBR
OTA Koku
1995
JPN
FARR Oliver
1995
GBR
WOOD Edmund
1999
GBR
BREESE Nathan
1999
GBR
DEIGHTON Toby
1999
GBR
ADAMSON Tristram
1997
GBR
FARREN Rory
1998
GBR
BOLDRINI Roger
1999
ITA
EATON Oliver
1996
GBR
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
WILLS Angus
1999
GBR
WIELAND Paul
1999
AUT
PELTOLA Olli
1998
FIN
HANSE Arthur
1993
POR
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
MEALEY Jake
1998
CAN
FELLOWS Jordan
1997
GBR
ROBERT Pol
1997
AND
PASCUAL Marc
1997
ESP
POTH Robert
1997
GBR
ORTEGA Albert
1998
ESP
LEE Han-Hee
1997
KOR
SELLAS Nil
1997
ESP
SUGAI Kan
1993
JPN
KERBER Maximilian
1997
AUT
GARAY Aingeru
1998
ESP
ZUCCHI Stefano
1994
ITA
RIGAMONTI Giacomo
1996
ITA
GORI Francesco
1997
ITA
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
ALPHAND Nils
1996
FRA
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
TOMLINSON Henry
1995
USA
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
JENOT Olivier
1988
MON
Disqualified 1st run
Did not start 1st run