official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MEILLARD Melanie
1998
SUI
1:42.46
6.00
2
STIEGLER Resi
1985
USA
+0.66
10.64
3
SWENN-LARSSON Anna
1991
SWE
+1.13
13.94
4
MAIR Chiara
1996
AUT
+1.87
19.14
5
RAST Camille
1999
SUI
+1.97
19.84
6
LIENSBERGER Katharina
1997
AUT
+2.44
23.15
7
WALLNER Marina
1994
GER
+2.82
25.82
8
WEINBUCHNER Susanne
1991
GER
+3.15
28.14
9
HUBER Katharina
1995
AUT
+3.17
28.28
10
MOUGEL Laurie
1988
FRA
+3.30
29.19
11
KAPPAURER Elisabeth
1994
AUT
+3.53
30.81
12
SKJOELD Maren
1993
NOR
+3.61
31.37
13
FJAELLSTROEM Magdalena
1995
SWE
+3.92
33.55
14
GUTIERREZ Mireia
1988
AND
+3.94
33.69
15
FEST Nadine
1998
AUT
+4.07
34.60
16
BISSIG Carole
1996
SUI
+4.13
35.02
17
GRUENWALD Julia
1991
AUT
+4.29
36.15
18
LAPANJA Lila
1994
USA
+4.47
37.41
19
LIVK Klara
1994
SLO
+4.70
39.03
20
OSTLER Martina
1998
GER
+4.93
40.64
21
BREZOVNIK Sasa
1995
SLO
+4.99
41.07
22
SPORER Marie- Therese
1996
AUT
+5.30
43.24
23
KOECK Hannah
1994
AUT
+5.38
43.81
24
JELINKOVA Adriana
1995
NED
+5.43
44.16
25
HONKANEN Riikka
1998
FIN
+5.47
44.44
26
ALOPINA Ksenia
1992
RUS
+6.29
50.20
27
CHRISTEN Eliane
1999
SUI
+6.49
51.61
28
GOOD Nicole
1998
SUI
+6.68
52.94
29
CAPOVA Gabriela
1993
CZE
+7.05
55.54
30
BEKKESTAD Kristiane
1998
NOR
+7.13
56.10
31
MONSEN Marte
2000
NOR
+7.21
56.67
32
STJERNESUND Thea Louise
1996
NOR
+8.71
67.21
33
GUILBERT Elise
1998
FRA
+10.17
77.47
34
OKAMOTO Noe
1992
JPN
+12.02
90.47
Did not finish 2nd run
FLOETGEN Leonie
2000
GER
KRAJEWSKA Daria
1998
POL
KUFAAS Mariel
1999
NOR
WILLIBALD Martina
1999
GER
GULLI Anita
1998
ITA
DELLA MEA Lara
1999
ITA
BASLER Michelle
1995
SUI
KORPIO Nella
1999
FIN
GRITSCH Franziska
1997
AUT
FORNI Josephine
1994
FRA
BARMETTLER Leana
1996
SUI
MIELZYNSKI Erin
1990
CAN
GALLHUBER Katharina
1997
AUT
WIESLER Maren
1993
GER
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ASENOVA Vera
1995
BUL
MANGOLD Luisa
2000
GER
LIPPERT Carolin
1999
GER
WASEK Katarzyna
1996
POL
ROUX Tifany
1997
FRA
BRAND Nora
2000
GER
JENAL Stephanie
1998
SUI
KISSLING Anne
1994
GER
EDSETH Marte Berg
1998
NOR
INSAM Vivien
1997
ITA
DIREZ Clara
1995
FRA
STAALNACKE Ylva
1992
SWE
SOPPELA Merle
1991
FIN
GASMANN-BROTT Rikke
1991
NOR
TILLEY Alexandra
1993
GBR
LORENZI Lucrezia
1998
ITA
PERRUCHON Martina
1996
ITA
AZZOLA Michela
1991
ITA
HAUGEN Kristine Gjelsten
1992
NOR
AGNELLI Nicole
1992
ITA
WILD Simone
1993
SUI
HROVAT Meta
1998
SLO
HILZINGER Jessica
1997
GER
SCHMOTZ Marlene
1994
GER
WILLIBALD Elisabeth
1996
GER
Did not start 1st run