official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ENGEL Mark
1991
USA
1:34.53
13.52
2
JENOT Olivier
1988
MON
+2.97
33.00
3
COFFEY Sam
1990
USA
+3.70
37.79
4
HOULE Carson
1993
USA
+5.02
46.44
5
GELASHVILI Jaba
1993
GEO
+5.41
49.00
6
SETTE Daniele
1992
SUI
+5.47
49.40
7
DEMSCHAR Dominic
1993
AUS
+5.78
51.43
8
FRANCIS Brian
1995
USA
+6.03
53.07
9
HOCHHAUSER Dominik
1996
AUT
+7.72
64.15
10
SEREBRAKIAN Arman
1987
ARM
+8.17
67.11
11
WATTENMAKER Owen
1995
USA
+8.70
70.58
12
SMITH Warren Cummings
1992
EST
+9.26
74.25
13
MARSHALL Craig
1992
USA
+10.30
81.08
14
KEJVAL Martin
1995
CZE
+10.38
81.60
15
THOMPSON Oliver
1997
AUS
+10.95
85.34
16
FULLER Jordan
1995
USA
+11.77
90.72
17
CALARCO Matthew
1996
USA
+11.93
91.77
18
JUNG Min-Sik
1997
KOR
+12.57
95.96
19
JUNEAU Tai
1995
NZL
+12.73
97.01
20
LYNE Conor
1993
IRL
+13.07
99.24
21
SULLIVAN Bridger
1995
USA
+14.58
109.15
22
HANNON Fraser
1996
NZL
+15.40
114.52
23
HOFER Florian
1995
GER
+16.11
119.18
24
LEITNER Matthias
1997
GER
+16.16
119.51
25
TABERNERO Marc
1997
ESP
+17.62
129.09
26
TRAVERS Dow
1987
CAY
+19.89
143.97
27
REEVES Ian
1996
USA
+21.06
151.65
28
VILANOVA Eduard
1997
ESP
+22.14
158.73
29
WADDINGTON Thomas
1984
GBR
+37.24
257.77
30
GILKINSON Jake
1995
GBR
+38.32
264.85
31
WILSON Connor
1996
RSA
+39.68
273.77
32
JEONG Il-young
1996
KOR
+40.26
277.58
33
CERVINO Jean-Marie
1997
LUX
+54.62
371.76
34
WU Meng-che
1995
TPE
+1:28.23
592.20
Did not finish 2nd run
RAVENTOS Marc
1997
ESP
URENA Joan
1997
ESP
GAUSS David
1996
GER
ALVAREZ Dylan
1994
USA
HADERLE Brannen
1995
USA
TAYLOR Laurie
1996
GBR
ROTTONARA Christian
1995
ITA
DAVIS Devin
1994
USA
FURRER Cameron
1992
USA
FEASEY Willis
1992
NZL
SCHINDLER James
1991
USA
NEESON Finlay
1993
NZL
RISHWORTH Mike
1987
AUS
BARWOOD Adam
1992
NZL
GARAND Dominique
1991
CAN
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
DAVIES Austin
1997
NZL
COULL Harrison
1997
AUS
GALLAGHER Hubert
1994
IRL
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
STEYN Luke
1993
ZIM
POPE T J
1996
USA
STOBIERSKI Peter
1995
USA
LEBEL James
1996
USA
BRUNK Hans
1996
USA
MCINNIS Tristan
1995
USA
HEINZMANN Simon
1995
SUI
STARCEVIC Vanja
1996
SRB
FENDER Laurin
1996
AUT
LAIDLAW Harry
1996
AUS
TONEATTI Michael
1993
SUI
SANTANIELLO Nick
1995
USA
ROBERTSON Sam
1993
AUS
SEO Kyoung-won
1991
KOR
TRAVERS Dean
1996
CAY
PREBBLE Nick
1993
NZL
DEMSCHAR Daniel
1994
AUS
LEE Dong-geun
1994
KOR
CHEVALIER Luc Henri
1992
AUS
THEIS Tyler
1994
USA
SMITH Cameron
1992
USA
SHPALL Bryan
1989
USA
BRACHNER Patrick
1992
AZE
PISA Martin
1985
CZE
STEIMLE Simon
1991
SUI
LAIDLAW Luke
1992
AUS
WILSON Ryan
1987
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run