official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SCHMID Alexander
1994
GER
1:39.37
7.71
2
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+0.34
11.06
3
NOGER Cedric
1992
SUI
+0.63
13.92
4
WASMEIER Lukas
1994
GER
+0.92
16.78
5
TREMMEL Anton
1994
GER
+0.97
17.28
6
REYMOND Marco
1994
SUI
+1.22
19.74
7
MEINERS Maarten
1992
NED
+1.40
21.52
8
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+1.78
25.26
9
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
+2.10
28.42
10
ULYANOV Dmitrij
1983
RUS
+2.21
29.51
11
ERLER Tobias
1995
AUT
+2.37
31.08
12
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+2.43
31.67
13
BAUMANN Clemens
1996
AUT
+2.44
31.77
14
SHIN Masanori
1993
JPN
+2.74
34.73
15
BUSTA Julian
1997
AUT
+2.77
35.03
16
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
+2.94
36.70
17
GUT Ian
1995
SUI
+3.01
37.40
18
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
+3.02
37.49
19
KIM Hyeon-tae
1990
KOR
+3.05
37.79
20
KONO Kyosuke
1991
JPN
+3.15
38.78
21
SHIMIZU Dai
1990
JPN
+3.16
38.87
22
PITTERLE Martin
1995
AUT
+3.17
38.97
23
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+3.31
40.35
24
PARK Je-yun
1994
KOR
+3.38
41.04
25
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+3.41
41.34
26
SAUTER Paul
1994
GER
+3.46
41.83
27
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
+3.51
42.33
28
KUDO Yoshihiro
1995
JPN
+3.95
46.67
29
HONG Dong-kwan
1995
KOR
+4.23
49.43
30
KUBOTA Taku
1998
JPN
+4.32
50.31
31
KYUNG Sung-hyun
1990
KOR
+4.38
50.91
32
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
+4.58
52.88
33
SHIMADA Kento
1998
JPN
+4.77
54.75
34
AIHARA Taro
1999
JPN
+5.05
57.51
35
SONOBE Ryuya
1997
JPN
+5.16
58.60
36
VORONOV Aleksandr
1997
RUS
+5.36
60.57
37
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
+5.39
60.87
38
MIYAZAKI Madoka
1995
JPN
+5.44
61.36
39
SATO Shintaro
1996
JPN
+5.47
61.66
40
OHMURA Kazuya
1989
JPN
+5.67
63.63
41
YOKOYAMA Yujiro
1998
JPN
+5.75
64.42
42
TAKEDA Kazumasa
1994
JPN
+5.97
66.59
43
YOSHIZAWA Shuzo
1997
JPN
+6.00
66.88
44
STRAKA Jan
1997
CZE
+6.02
67.08
45
NAKAGAWA Shin
1998
JPN
+6.12
68.07
46
SEINO Koyu
1993
JPN
+6.15
68.36
47
YAMADA Kyosuke
1997
JPN
+6.36
70.43
48
HAYASHI Tatsuaki
2000
JPN
+6.39
70.73
49
OKUMURA Shun
1996
JPN
+6.95
76.25
50
YAHATA Yuzuki
1999
JPN
+7.13
78.03
51
PAK Artem
1995
RUS
+7.48
81.48
Did not finish 2nd run
Did not qualify for 2nd run
KIRIKUBO Reo
1995
JPN
HAMABE Hiromu
1999
JPN
TAKADA Tomoya
1999
JPN
SHIMADA Kebin
1998
JPN
KOYAMA Kei
2000
JPN
TERAI Chiaki
2000
JPN
TAKAHASHI Seiji
1998
JPN
TSUGUI Yuya
1990
JPN
YOKOKAWA Satoru
1999
JPN
HASEBE Hiroto
1999
JPN
KITABAYASHI Riki
1999
JPN
NAKAJIMA Yusuke
1999
JPN
TSUTA Yuki
1996
JPN
SATO Shu
1999
JPN
TAKAHASHI Takuya
1998
JPN
MIURA Asahi
1997
JPN
CHIBA Naoya
2000
JPN
SASAGAWA Shunya
1996
JPN
KATO Yuu
1997
JPN
TAKAHASHI Kentaro
1996
JPN
NAKATAI Katsunori
1997
JPN
YOSHIDA Shunta
1999
JPN
TERASHIMA Eisuke
1999
JPN
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
OBARA Kenta
1994
JPN
OMORI Mon
1997
JPN
SAKURAI Takashi
1997
JPN
SUGAWARA Yasutaka
1996
JPN
GOTO Yushi
1997
JPN
KOBAYASHI Ryuto
1996
JPN
Did not finish 1st run
Did not start 1st run