official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MONSEN Marcus
1995
NOR
1:59.42
20.20
2
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
+0.03
20.49
3
CAVIEZEL Gino
1992
SUI
+0.14
21.55
4
WINDINGSTAD Rasmus
1993
NOR
+0.36
23.67
5
GALEOTTI Greg
1992
FRA
+0.82
28.10
6
VEISTEN Patrick Haugen
1994
NOR
+1.25
32.24
7
BARANDUN Gian Luca
1994
SUI
+1.35
33.20
7
DE VETTORI Matteo
1993
ITA
+1.35
33.20
9
MONSEN Felix
1994
SWE
+1.60
35.61
10
BUGNARD Pierre
1993
SUI
+1.64
35.99
11
BRANDNER Christof
1994
GER
+1.66
36.19
12
BOSCA Guglielmo
1993
ITA
+1.81
37.63
13
ROULIN Gilles
1994
SUI
+1.86
38.11
14
KRYENBUEHL Urs
1994
SUI
+2.09
40.33
15
TREMMEL Anton
1994
GER
+2.13
40.71
16
ROGENTIN Stefan
1994
SUI
+2.49
44.18
17
DANKLMAIER Daniel
1993
AUT
+2.77
46.87
18
HROBAT Miha
1995
SLO
+2.93
48.42
19
HERMANN Sven
1991
SUI
+3.00
49.09
19
SAUGESTAD Stian
1992
NOR
+3.00
49.09
21
KOELL Alexander
1990
SWE
+3.05
49.57
22
ALPHAND Sam
1997
FRA
+3.21
51.11
22
HEMETSBERGER Daniel
1991
AUT
+3.21
51.11
24
ROEA Henrik
1995
NOR
+3.35
52.46
25
KOHLER Marco
1997
SUI
+3.59
54.77
26
VON APPEN Henrik
1994
CHI
+3.65
55.35
27
JENOT Olivier
1988
MON
+3.73
56.12
28
JORDANIS Robin
1994
FRA
+4.05
59.20
29
KROELL Johannes
1991
AUT
+4.14
60.07
30
SUGAI Ryo
1991
JPN
+4.31
61.70
31
PFISTER Marc
1994
SUI
+4.64
64.88
32
ALPHAND Nils
1996
FRA
+4.66
65.08
33
FAARUP Christoffer
1992
DEN
+4.98
68.16
34
GENOUD Amaury
1993
SUI
+5.43
72.49
35
HEEL Tobias
1996
ITA
+5.59
74.03
36
ARENE Martin
1996
FRA
+5.72
75.28
37
ZUERCHER Ramon
1991
SUI
+5.73
75.38
38
LEKAENE Sacha
1998
FRA
+6.43
82.12
39
CLEMENT Aubin
1996
FRA
+6.60
83.76
40
FALGOUX Remy
1996
FRA
+7.53
92.71
41
MAAS Maximilian
1994
GER
+8.74
104.37
42
MOLTENI Nicolo
1998
ITA
+8.79
104.85
43
DELOR Emilien
1994
FRA
+8.84
105.33
44
COTTINEAU Vito
1997
FRA
+9.83
114.86
45
INNES Iain
1998
GBR
+10.06
117.08
46
ABONDANCE Arnaud
1999
FRA
+11.03
126.42
47
TAHIRI Albin
1989
KOS
+15.14
166.00
48
PIMENOV Taras
1984
KAZ
+16.55
179.57
49
ALLEGRE Nils
1994
FRA
+18.13
194.79
Did not finish 2nd run
ARNAUD Baptiste
1996
FRA
RIZZO Maxime
1993
FRA
ATZ Christoph
1995
ITA
SIMONI Federico
1997
ITA
CAILLOT Ken
1998
FRA
BABINSKY Stefan
1996
AUT
LE DANTEC Alexandre
1997
FRA
DE GALBERT Antoine
1998
FRA
KANKKUNEN Sampo
1998
FIN
BAILET Matthieu
1996
FRA
THORSEN Alexander Sannes
1996
NOR
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
MASSON Adrien
1997
FRA
COURRIEU Kevin
1997
AND
PORWOL Philipp
1995
GER
KLUFTS Evan
1997
FRA
SILVESTRE Baptiste
1998
FRA
NEUMAYER Christopher
1992
AUT
PICCARD Roy
1993
FRA
VUKICEVIC Marko
1992
SRB
KOECK Niklas
1992
AUT
ARZT Sebastian
1991
AUT
FAVROT Thibaut
1994
FRA
DEBELAK Tilen
1991
SLO
BATTILANI Henri
1994
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run
Did not start 1st run