official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SARRAZIN Cyprien
1994
FRA
2:11.42
6.00
2
TORSTI Samu
1991
FIN
+0.16
7.19
3
WINDINGSTAD Rasmus
1993
NOR
+0.67
11.00
4
CAVIEZEL Gino
1992
SUI
+1.00
13.46
5
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
+1.32
15.84
6
ZINGERLE Alex
1992
ITA
+1.34
15.99
7
GALEOTTI Greg
1992
FRA
+1.43
16.66
8
MAURBERGER Simon
1995
ITA
+1.59
17.86
9
MONSEN Marcus
1995
NOR
+1.79
19.35
10
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+1.81
19.50
11
NANI Roberto
1988
ITA
+1.82
19.57
12
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
+2.09
21.59
13
JENAL Sandro
1992
SUI
+2.17
22.18
14
STROLZ Johannes
1992
AUT
+2.20
22.41
15
SCHMID Alexander
1994
GER
+2.23
22.63
16
MATHIS Marcel
1991
AUT
+2.29
23.08
17
BOSCA Giulio Giovanni
1990
ITA
+2.51
24.72
18
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+2.63
25.61
19
ROBERTS Hig
1991
USA
+2.72
26.28
20
GENOUD Amaury
1993
SUI
+3.22
30.01
21
ALLEGRE Nils
1994
FRA
+3.36
31.06
22
FAVROT Thibaut
1994
FRA
+3.52
32.25
23
PLEISCH Manuel
1990
SUI
+3.58
32.70
24
NOGER Cedric
1992
SUI
+3.75
33.96
25
SORIO Daniele
1994
ITA
+3.92
35.23
26
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+3.96
35.53
27
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
+4.04
36.13
28
CRAWFORD James
1997
CAN
+4.24
37.62
29
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
+4.31
38.14
30
ROULIN Gilles
1994
SUI
+4.81
41.87
31
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
+5.04
43.58
32
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
+5.11
44.11
33
WINDINGSTAD Tobias
1995
NOR
+5.13
44.25
34
GUILLOT Victor
1996
FRA
+5.21
44.85
35
PERRIER Paul
1995
FRA
+5.55
47.39
36
ESTEVE Axel
1994
AND
+5.64
48.06
37
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
+5.65
48.13
38
TAKATS Tristan
1995
AUT
+5.89
49.92
39
CASSMAN Anthon
1993
SWE
+6.01
50.82
40
VEISTEN Patrick Haugen
1994
NOR
+6.38
53.58
41
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
+6.92
57.60
42
ROEA Henrik
1995
NOR
+7.28
60.29
43
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
+7.31
60.51
44
JENOT Olivier
1988
MON
+7.37
60.96
45
SEGER Brodie
1995
CAN
+7.56
62.37
46
ANGUENOT Leo
1998
FRA
+8.04
65.95
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
ZUCCARINI Giulio
1997
ITA
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
FALGOUX Remy
1996
FRA
FANTINO Antonio
1991
ITA
MUELLER Joel
1992
SUI
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
VERDU Joan
1995
AND
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
ODERMATT Marco
1997
SUI
GATEAU Elie
1995
FRA
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
ZURBRIGGEN Elia
1990
SUI
Did not finish 1st run
LORIOT Florian
1998
FRA
FIVEL Sacha
1998
FRA
GARAY Aingeru
1998
ESP
PIOLAINE Simon
1997
FRA
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
SQUASSINO Andrea
1995
ITA
LAIDLAW Harry
1996
AUS
KOGLER Tobias
1996
AUT
BRONDEX Alexis
1996
FRA
COTTINEAU Vito
1997
FRA
BRUNEAU-BOUCHARD William
1996
CAN
HAUGAN Timon
1996
NOR
RAPOSO Charlie
1996
GBR
SCOTT Alec
1997
AUS
CASTELLON Rudy
1994
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run