official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SCHIEDER Florian
1995
ITA
1:53.12
14.82
2
NOGER Cedric
1992
SUI
+0.22
16.73
3
POPOV Albert
1997
BUL
+0.24
16.90
4
SORIO Daniele
1994
ITA
+0.29
17.33
5
MEISEN Bastian
1996
GER
+0.74
21.23
6
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
+0.92
22.79
7
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+1.06
24.00
8
DICK Lukas
1996
GER
+1.59
28.59
9
MANFRINI Marco
1992
ITA
+1.64
29.03
10
BONVIN Anthony
1994
SUI
+1.90
31.28
11
PRAST Alexander
1996
ITA
+1.99
32.06
12
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
+2.40
35.61
13
HEGELE Georg
1996
GER
+2.72
38.38
14
JOCHER Simon
1996
GER
+2.83
39.34
15
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
+3.24
42.89
16
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+3.25
42.98
17
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+3.50
45.14
18
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
+3.62
46.18
19
HIEMER Marvin
2000
GER
+4.98
57.96
20
SCHMETZER Ole
2000
GER
+5.01
58.22
21
KUHNLE Yannick
1998
GER
+5.19
59.78
22
THAURER Stefan
1999
AUT
+5.25
60.30
23
PITTERLE Martin
1995
AUT
+5.92
66.11
24
SCHRAMM Jacob
1999
GER
+6.35
69.83
25
FROST Roman
1999
GER
+6.39
70.18
26
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
+6.58
71.82
27
NANTSCHEV Simon
1998
GER
+6.90
74.60
28
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+6.95
75.03
29
MIETZ Tim-ole
1999
GER
+7.65
81.09
30
GSTREIN Luca
2000
AUT
+7.99
84.04
31
AMMAN Sebastian
2000
GER
+9.08
93.48
32
KUCERA Leon
1997
GER
+9.29
95.30
33
DORN Carlo
1998
GER
+9.54
97.47
34
WEINGARTNER Lukas
1999
GER
+9.63
98.25
35
WAIBEL Jonas
2000
GER
+9.85
100.15
36
URLAUB Felix
2000
GER
+10.84
108.73
37
BRUNNER Lorenz
2000
GER
+16.88
161.06
38
HASER Nils
1999
GER
+17.60
167.30
39
KRINNINGER Maximilian
1999
GER
+18.14
171.97
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ZINK Louis
1999
GER
BRUNNER Leon
2000
GER
MARGREITER Dennis
1999
GER
LEHMAN Kai
2000
GER
SCHMID Philipp
2000
GER
MATHE Louis
2000
GER
FISCHER Florian
2000
GER
FLACH Tommy
2000
GER
HOELZL Leander
2000
GER
ERLACHER Samuel
2000
GER
BURKHART Max
2000
GER
HEGELE Matthias
1999
GER
SCHLICHTNER Florian
1998
GER
GLAESS Gregor
2000
GER
SCHMIDT Tobias
1999
GER
GATTER Paul
1999
GER
RICHTER Pirmin
2000
GER
BOLZ Jonas
1999
GER
SIEGMUND Tim
1998
GER
KOEHLER Joel
1997
GER
GRATZ Fabian
1997
GER
NILSEN Didrik Langmoen
1996
NOR
DORNER Thomas
1998
AUT
GRAMMEL Anton
1998
GER
SIMONET Sandro
1995
SUI
WASMEIER Lukas
1994
GER
Did not start 1st run