official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
FELLER Manuel
1992
AUT
1:41.24
9.00
2
STRASSER Linus
1992
GER
+0.75
14.33
3
LEITGEB Richard
1994
AUT
+0.90
15.40
4
MURISIER Justin
1992
SUI
+1.38
18.81
5
SCHWARZ Marco
1995
AUT
+1.71
21.16
6
READ Erik
1991
CAN
+2.22
24.79
7
THEOLIER Steven
1990
NED
+2.61
27.56
8
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+2.65
27.85
9
HACKER Pirmin
1996
AUT
+2.74
28.49
10
KELLEY Robby
1990
USA
+2.81
28.98
11
JASICZEK Michal
1994
POL
+3.35
32.82
12
KUERNER Miha
1987
SLO
+3.40
33.18
13
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
+4.40
40.29
14
MARKO Moritz
1997
AUT
+5.03
44.77
15
ERLER Tobias
1995
AUT
+5.09
45.20
16
HROBAT Miha
1995
SLO
+5.29
46.62
17
ALEXANDER Cameron
1997
CAN
+5.88
50.82
18
SPIECKER Florian
1998
AUT
+6.18
52.95
19
ZAECHLING Florian
1995
AUT
+6.43
54.73
20
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+6.54
55.51
21
BUSTA Julian
1997
AUT
+6.59
55.87
22
TITSCHER Lukas
1998
AUT
+6.90
58.07
23
MULLIGAN Sam
1997
CAN
+7.77
64.26
24
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
+8.00
65.89
25
DYRBYE NAESTED Casper
1996
DEN
+8.01
65.97
26
READ Jeffrey
1997
CAN
+8.13
66.82
27
HAUNHOLTER Stefan
1998
AUT
+8.30
68.03
28
SOMWEBER Andre
1998
AUT
+8.79
71.51
29
GSTREIN Luca
2000
AUT
+9.03
73.22
30
HACKER Felix
1999
AUT
+9.21
74.50
31
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+10.12
80.97
32
RUDIGIER Peter
1999
AUT
+11.08
87.80
33
GRIESSER Benedikt
2000
AUT
+11.42
90.22
34
SCHMIDT Tobias
1999
GER
+12.31
96.55
35
POELL Marco
2000
AUT
+13.11
102.24
36
THALER Thomas
2000
AUT
+14.79
114.18
37
MAIR Pascal
2000
AUT
+15.84
121.65
Did not finish 2nd run
BAUMGARTNER Dennis
2000
AUT
TRAPL Sebastian
2000
AUT
LECHNER Fabian
1999
AUT
SCHNEIDER Stefan
1998
AUT
SCHUSTER Michael
1998
AUT
DORNAUER Armin
2000
AUT
OBERLADER Lukas
1997
AUT
BAUMANN Clemens
1996
AUT
FOURNIER Simon
1997
CAN
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
KAAHRE Rickard
1991
SWE
RUELAND Simon
1997
AUT
PHILP Trevor
1992
CAN
JUNG Dong-hyun
1988
KOR
GINNIS AJ
1994
USA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
PEER David
1998
AUT
FELTRIN Leonardo
2000
ITA
HOELZER Elias
2000
AUT
KITZBICHLER Josef
1999
AUT
EBERL Florian
1999
AUT
KOHLER Matthias
1999
AUT
WAHRSTAETTER Andreas
1998
AUT
SCHMIDT Alexander
1999
AUT
VOLGGER Thomas
1999
AUT
UNTERWEGER Florian
1998
AUT
BREITFUSS KAMMERLANDER Simon
1992
BOL
KERBER Maximilian
1997
AUT
DORNER Thomas
1998
AUT
TRANINGER Manuel
1998
AUT
SPIEGL Michael
1997
AUT
JUFFINGER Dominik
1998
AUT
OPETNIK Moritz
1998
AUT
TAJET Simen
1993
NOR
PERTL Adrian
1996
AUT
PHILP Huston
1997
CAN
WINKELHORST Steffan
1992
NED
HAASER Raphael
1997
AUT
RASANEN Joonas
1989
FIN
BROWN Phil
1991
CAN
NAKAMURA Shun
1995
JPN
ENGVOLL Morten
1992
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run