official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RASCHNER Dominik
1994
AUT
1:37.64
10.23
2
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
+0.37
12.96
3
DAHL Juho
1994
FIN
+0.82
16.28
4
KUERNER Miha
1987
SLO
+0.84
16.42
5
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+0.96
17.31
6
NIEMELA Arttu
1994
FIN
+1.38
20.41
7
ROBERTS Hig
1991
USA
+1.52
21.44
8
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+1.57
21.81
9
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
+1.62
22.18
10
BENNETT Bryce
1992
USA
+1.78
23.36
11
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
+2.05
25.35
12
ERLER Tobias
1995
AUT
+2.12
25.86
13
RUELAND Simon
1997
AUT
+2.13
25.94
14
KOLEGA Elias
1996
CRO
+2.15
26.08
15
MATHIS Marcel
1991
AUT
+2.19
26.38
16
VUKELIC William
1998
CRO
+2.39
27.85
17
SPIK Jakob
1994
SLO
+2.45
28.30
18
ALAERTS Kai
1989
BEL
+2.67
29.92
19
CAS Jure
1994
SLO
+2.80
30.88
20
MENEGALLI Nicolo
1994
ITA
+2.97
32.13
21
FALAT Matej
1993
SVK
+3.06
32.79
22
VUKICEVIC Marko
1992
SRB
+3.21
33.90
23
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+3.42
35.45
24
TITSCHER Lukas
1998
AUT
+5.24
48.87
25
CUFAR Anze
1998
SLO
+5.55
51.16
26
KAVCIC Jani
1996
SLO
+5.79
52.93
27
COLOMBI Nicolo
1991
ITA
+6.26
56.39
28
GOBEC Luka
1997
CRO
+6.29
56.61
29
NARALOCNIK Nejc
1999
SLO
+6.39
57.35
30
KRALJ Zan
1997
SLO
+6.47
57.94
31
DANILOCHKIN Yuri
1991
BLR
+7.12
62.73
32
NAPOTNIK Jan
1997
SLO
+7.87
68.26
33
DVORNIK Jaka
1997
SLO
+7.89
68.41
34
BORSBOOM Olaf
1995
NED
+9.21
78.14
35
NORRIS Kieran
1995
IRL
+9.34
79.10
36
VRZGULA Vaclav
1992
CZE
+10.73
89.35
37
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
+12.00
98.72
37
TABERNERO Marc
1997
ESP
+12.00
98.72
39
GUNTLISBERGEN Youri
1997
NED
+12.42
101.82
40
RUPNIK Matevz
1997
SLO
+12.98
105.94
41
TELYCHUK Vasyl
1992
UKR
+13.00
106.09
42
GIACOMELLI Timotej
1998
SLO
+13.42
109.19
43
SALIHOVIC Eldar
1999
MNE
+13.54
110.07
44
TAVODA Martin
1999
CZE
+13.96
113.17
45
BOSNJAK Juraj
1999
CRO
+14.28
115.53
46
SATRIANI Lorenzo
1997
ITA
+14.30
115.68
47
TAHIRI Albin
1989
KOS
+14.51
117.23
48
KEULEN VAN Jurian
1999
NED
+15.38
123.64
49
SIROKI Lovro
1999
CRO
+18.21
144.51
50
OZBOLT Marcel
1999
SLO
+21.50
168.77
51
KNIFIC Luka
1999
SLO
+22.21
174.01
52
TIMOFEEV Evgeniy
1994
KGZ
+23.29
181.97
53
STEGNE Andrej Nicholas
1998
SLO
+27.94
216.26
54
MARTAC Laurentiu
1999
ROU
+35.56
272.45
Did not finish 2nd run
VERVOORT Max
1996
NED
OLTEANU Mihnea Ioan
1999
ROU
SELAN Ziga
1998
SLO
BRANTUSA Miha
1999
SLO
KALAN Matic
1998
SLO
DRUKAROV Andrej
1999
LTU
ROMANO Alessandro
1997
ITA
LINACISORO Ibai
1997
ESP
RICCUCCI Alessandro
1997
ITA
BELTRAME Andrea
1997
ITA
ALAERTS Xan
1992
BEL
FABJAN Kristof
1997
SLO
HAASER Raphael
1997
AUT
PYASIK Evgenij
1993
RUS
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
TESTA Andrea
1991
ITA
RASANEN Joonas
1989
FIN
GROSELJ Zan
1993
SLO
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
VIDERGAR Tilen
1999
SLO
HADZISULEJMANOVIC Arnes
1999
SLO
KONDRATEV Nikita
1999
KGZ
CIHLAR Karlo Valentin
1999
CRO
POLAK Luka
1997
SLO
EATON Oliver
1996
GBR
VASULIN Marek
1995
CZE
GOLOB Janez
1995
SLO
FLORJANCIC Ven
1996
SLO
SCHAAF Djordy
1998
NED
HENDERSON Paul
1995
GBR
OKOLSKI Georgi
1998
BUL
SENCAR Dusan
1996
SLO
NEMEC Jan
1993
CZE
SLJIVIC Marko
1996
BIH
LAIKERT Igor
1991
BIH
KRSMANOVIC Luka
1997
CRO
LEITGEB Richard
1994
AUT
GINNIS AJ
1994
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run