official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MANKINEN Miikka
1997
FIN
1:46.32
27.25
2
JOCHER Simon
1996
GER
+0.38
29.82
3
VETTER Alexander
1993
GER
+0.50
30.64
4
MEISEN Adrian
1997
GER
+1.02
34.16
5
BRANDNER Christof
1994
GER
+1.21
35.44
6
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+1.39
36.66
7
HANDOLIN Juho
1997
FIN
+1.69
38.69
8
ANDRES Sebastien
1997
FRA
+1.70
38.76
9
SENCAR Dusan
1996
SLO
+1.74
39.03
10
VUKICEVIC Marko
1992
SRB
+2.10
41.47
11
RHOMBERG Adrian
1996
AUT
+2.13
41.67
12
BACK Robin
1996
FIN
+2.40
43.50
13
GOBEC Luka
1997
CRO
+2.60
44.86
14
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+2.64
45.13
15
MERISALO Sami
1996
FIN
+2.78
46.08
16
OUVIN Jan
1999
CZE
+2.81
46.28
17
VACLAVIK Lukas
1994
CZE
+3.66
52.04
18
MUSTALAHTI Jaakko
1996
FIN
+4.76
59.48
19
SOMWEBER Andre
1998
AUT
+5.50
64.50
20
KREUZWIESER Andreas
1994
AUT
+6.33
70.12
21
HENDERSON Paul
1995
GBR
+6.44
70.86
22
BORSBOOM Olaf
1995
NED
+6.46
71.00
23
OKOLSKI Georgi
1998
BUL
+6.55
71.61
24
REINIKE Mario
1998
CHI
+8.09
82.04
25
SCHRAMM Jacob
1999
GER
+9.35
90.57
26
MUELLER Fabian
1995
GER
+9.56
91.99
27
FONTANAZZI Alessio
1997
ITA
+9.58
92.13
28
WEINGARTNER Lukas
1999
GER
+9.95
94.63
29
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
+10.44
97.95
30
HOFBAUER Luca
1999
GER
+10.54
98.63
31
MAVRIKOV Asen
1999
BUL
+11.62
105.94
32
BRENCE Christoph
1999
GER
+11.67
106.28
33
HASER Nils
1999
GER
+14.04
122.33
34
MERKT Hannes
1997
GER
+15.32
131.00
35
SCHWARZAEUGEL Tom
1999
AUT
+16.36
138.04
36
BOCK Joel
1999
GER
+16.49
138.92
37
WOHLSCHLEGEL Luis
1999
GER
+16.59
139.60
38
GRIFFANI Nicholas
1999
ITA
+16.65
140.00
39
KRINNINGER Maximilian
1999
GER
+18.58
153.07
40
BLOM Ivar
1999
NED
+18.75
154.23
41
ENGELMANN Niklas
1999
GER
+18.94
155.51
42
AHR Vincent
1999
GER
+20.25
164.38
43
KAERCHER Niklas
1996
GER
+22.71
181.04
44
MUELLER Benjamin
1999
GER
+28.11
217.61
45
VRIES DE Collin
1999
NED
+43.07
318.92
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
VERGER Edgar
1999
FRA
GEIGER Yannic
1998
GER
LOEFFLER Ferdinand
1999
GER
ZINK Louis
1999
GER
HIRNBOECK Johannes
1999
GER
SCHIBLER Ron Samuel
1999
SUI
KOCH Gaspar
1998
CHI
KREUZER Samuel
1999
GER
DEMIR Sait
1997
TUR
KEULEN VAN Jurian
1999
NED
MARGREITER Dennis
1999
GER
ROTKAMM Urs
1997
GER
FARR Oliver
1995
GBR
DICK Philipp
1998
GER
SPECKBACHER Edgar
1999
FRA
SCHMIDT Tobias
1999
GER
JUTZ Florian
1998
GER
HEGELE Matthias
1999
GER
BONTEMPS Emilien
1998
FRA
PACH Dominik
1999
GER
DORDEVIC Mihajlo
1999
SRB
STECHL Christoph
1998
GER
LEON Diego
1999
CHI
SEYLAN Halit
1993
TUR
BERGMANN Johannes
1998
GER
SURKOS Matej
1997
CZE
GUNTLISBERGEN Youri
1997
NED
SEVELA Petr
1998
CZE
JAEGER Lucas
1998
GER
FIALA Eduard
1999
CZE
NANTSCHEV Simon
1998
GER
BEHA Moritz
1998
GER
DENIZ Serdar
1997
TUR
NIKIC Leon
1999
CRO
DATZER Yannick
1999
GER
ROSSUM VAN Max
1998
NED
TAS Levent
1991
TUR
MIETZ Tim-ole
1999
GER
GRAMMEL Anton
1998
GER
HOCK Kevin
1998
GER
FETSCHER Moritz
1999
GER
KERBER Maximilian
1997
AUT
SIEGMUND Tim
1998
GER
WECHSELBERGER Mathias
1997
AUT
FROST Roman
1999
GER
KUHNLE Yannick
1998
GER
MULLER Marek
1998
CZE
BOLZ Jonas
1999
GER
SCHAAF Djordy
1998
NED
SCHWEIGHOFER Quirin
1997
GER
SCURI Sebastiano
1994
ITA
SKOREPA Jan
1996
CZE
HEINZMANN Simon
1995
SUI
STANISIC Strahinja
1995
SRB
STRAKA Jan
1997
CZE
NORRIS Kieran
1995
IRL
HELEN Helmer
1998
FIN
STEVOVIC Marko
1996
SRB
STEPAN Martin
1995
CZE
SJOBERG Marlon
1997
FIN
GRATZ Fabian
1997
GER
DORSCH Ferdinand
1997
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run