official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
NEF Tanguy
1996
SUI
2:20.80
11.54
2
WOOLSON Thomas
1993
USA
+1.80
24.07
3
DEMSCHAR Dominic
1993
AUS
+2.05
25.81
4
JOHANSEN Ola Buer
1993
NOR
+2.26
27.27
5
GILE Bridger
1999
USA
+2.38
28.11
6
SANTANIELLO Nick
1995
USA
+2.59
29.57
7
FARROW Tanner
1993
USA
+2.66
30.05
8
PHILP Huston
1997
CAN
+2.79
30.96
9
NEGOMIR Kyle
1998
USA
+3.05
32.77
10
CHRAPEK Adam
1993
POL
+3.67
37.08
11
KEANE Jack
1998
USA
+3.79
37.92
12
LUUKKO Max
1994
FIN
+4.11
40.15
13
DILLING Jacob
1999
USA
+5.46
49.54
14
SPROCK Ty
1995
USA
+5.47
49.61
15
SEYMOUR Trey
2000
USA
+5.49
49.75
16
BLACKBURN John
1998
USA
+7.87
66.32
17
PRETTI Winston
1999
USA
+8.64
71.68
18
KINSELLA Kellen
2001
USA
+9.31
76.34
19
RYAN Bobby
1999
USA
+10.59
85.25
20
STRAUCH Tucker
2000
USA
+10.65
85.67
21
WORRELL Zane
2001
USA
+10.88
87.27
21
MATEL Samuel
1996
USA
+10.88
87.27
23
CRAVENS R Minam
1999
USA
+11.37
90.68
24
LANE Tristan
1998
USA
+12.31
97.22
25
BENEY William
1999
GBR
+12.88
101.19
26
CAIN Cameron
1998
USA
+13.18
103.28
27
PERKINS Tanner
2001
USA
+13.49
105.43
28
NELSON Isaiah
2001
USA
+13.63
106.41
29
TERJESON Hayden
1999
USA
+14.62
113.30
30
BATHUM Blake
2000
USA
+15.18
117.20
31
PUCKETT Cole
2000
USA
+16.38
125.55
32
TERASHIMA Kai
2001
JPN
+18.16
137.94
33
KAGAN Kyle
2001
USA
+20.13
151.65
34
ARMSTRONG Kyler
2001
USA
+20.53
154.43
35
CROMER Greyson
2001
USA
+20.88
156.87
36
MCCORMICK Ian
2001
USA
+21.32
159.93
37
OXLEY Nelson
2000
USA
+21.47
160.98
38
SANKEY Colton
2001
USA
+21.72
162.72
39
COWDREY Josh
1999
USA
+22.24
166.34
40
CANCLINI Marco
2000
USA
+22.34
167.03
41
NAKAJIMA Yusuke
1999
JPN
+23.52
175.24
42
RONNIE Nicholas
2001
USA
+24.64
183.04
43
OLSON Jake
2001
USA
+24.68
183.32
44
BOYE Ian
2001
USA
+24.77
183.94
45
KIKUCHI Asato
2000
JPN
+25.23
187.15
46
YAMADA Taiga
2000
JPN
+26.61
196.75
47
FLAHERTY Charles
2000
PUR
+27.06
199.88
48
GODOMSKY Max
2001
USA
+27.07
199.95
49
DAVIES Gordon
2001
USA
+28.40
209.21
50
COLON Heath
2000
USA
+28.48
209.77
51
MOORHUSEN Mason
2001
USA
+48.76
350.92
Did not finish 2nd run
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
SNYDER Bennett
2001
USA
BOGNER Julian
2001
GER
FOLKMAN Jack
2001
USA
FUMAGALLI Leonardo
2000
ITA
WEINER Louis
2000
USA
DIPPY Jake
1999
USA
PIGUILLEM Sergi
1999
ESP
STAHLA Jack
2000
USA
BOWERS Jack
2000
USA
SEYMOUR Chase
2000
USA
LEBLANC Gus
2000
USA
FANCHER Burke
2000
USA
BERVY Max
2000
USA
TORIBIO Devon
1999
USA
LILLEY Austin Michael
1998
USA
CORNELIUS Cooper
1999
USA
VAN DEURSEN Jake
1994
USA
MACALUSO Matthew
1999
USA
WAGNER Kalle
1997
USA
SEYMOUR Jett
1998
USA
KIRWOOD Clayton
1996
USA
GRASIC Martin
1995
CAN
LAIDLAW Harry
1996
AUS
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
JORDAAN Sean
2001
USA
SODEN Emile
2001
USA
LUDWIG Lawson
2001
USA
MILLER Max
2001
USA
WIACEK Lucas
2001
POL
SEYMOUR Alex
2000
USA
THOMAS Tucker
2001
USA
SMITH Jack
2001
USA
LYNCH Ian
2000
USA
RONEY Wim
1999
AUS
NEGOMIR Eric
2000
USA
PALMER Wyatt
2000
USA
THORPE Trey
2000
USA
HEAYDON Henry
2001
AUS
WOLD Keegan
2000
USA
GARBER Devon
1999
USA
SCHARAPAN Jules
1995
FRA
MIKKELSON Zachary
1998
USA
DEKKO Zachary
2000
USA
BURKHART Max
2000
GER
HARTNETT Marc
1999
FRA
MCCONNELL Will
1998
USA
WRIGHT Spencer
1999
USA
ANDERSON Tommy
1998
USA
PRINCE-JUDD Dashiell
2000
USA
RITCHIE Benjamin
2000
USA
MCGRATH Scott
1999
USA
HOLSCHER Diego
2001
CHI
KEANE Brendan
1999
USA
OTTLEY Patrick
1999
USA
GUTSTEIN Trent
1998
USA
THROM Benjamin
1996
USA
GAVETT Tim
1998
USA
MACEDO Michel
1998
BRA
MOYER Bobby
1994
USA
LEEVER Alex
1995
USA
KOGLER Tobias
1996
AUT
SCOTT Alec
1997
AUS
YOUNG Joseph
1996
CAN
FUCIGNA Peter
1996
USA