official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
NANI Roberto
1988
ITA
2:02.20
9.69
2
ZINGERLE Alex
1992
ITA
+0.54
14.02
3
GALEOTTI Greg
1992
FRA
+0.96
17.39
4
HADALIN Stefan
1995
SLO
+1.36
20.60
5
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
+1.59
22.44
6
WEISEL Kipling
1995
USA
+1.60
22.52
7
BARWOOD Adam
1992
NZL
+1.74
23.64
8
KOSI Klemen
1991
SLO
+1.85
24.53
9
SALA Tommaso
1995
ITA
+1.96
25.41
10
GROSELJ Zan
1993
SLO
+2.07
26.29
11
KOECK Niklas
1992
AUT
+2.18
27.17
12
LIBERATORE Federico
1995
ITA
+2.65
30.94
13
HROBAT Miha
1995
SLO
+2.76
31.82
14
KOLEGA Elias
1996
CRO
+2.83
32.39
15
GATEAU Elie
1995
FRA
+2.89
32.87
16
SCHIEDER Florian
1995
ITA
+2.90
32.95
17
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+2.98
33.59
18
ALLEGRE Nils
1994
FRA
+3.04
34.07
19
SORIO Daniele
1994
ITA
+3.07
34.31
20
DUFFY Drew
1995
USA
+3.24
35.67
21
GRATZ Fabian
1997
GER
+3.39
36.88
22
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+3.46
37.44
23
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
+3.66
39.04
24
GRAMMEL Anton
1998
GER
+3.74
39.68
25
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+4.05
42.17
26
SCHUETTER Julian
1998
AUT
+4.08
42.41
27
FIVEL Sacha
1998
FRA
+6.25
59.81
28
LE DANTEC Alexandre
1997
FRA
+6.45
61.42
28
PICCARD Roy
1993
FRA
+6.45
61.42
30
FETSCHER Moritz
1999
GER
+6.56
62.30
31
VUKELIC William
1998
CRO
+6.63
62.86
32
BOLZ Jonas
1999
GER
+6.75
63.82
33
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+7.00
65.83
34
SKORNSCHEK Robin
1998
AUT
+7.51
69.92
35
PERSSON Jesper
1995
SWE
+7.81
72.32
36
THAURER Stefan
1999
AUT
+7.89
72.96
37
FOUQUES Thibault
1998
FRA
+7.96
73.53
38
ALKIER Justin
1998
CAN
+8.78
80.10
39
PASCINSKI Tadej
1999
SLO
+9.13
82.91
40
RUPNIK Matevz
1997
SLO
+9.19
83.39
41
SEHLBERG Alexander
1998
SWE
+9.36
84.75
42
RASSAT Paco
1998
FRA
+9.44
85.40
43
KUKKONEN Niko
2000
FIN
+9.51
85.96
44
KRSMANOVIC Luka
1997
CRO
+9.78
88.12
45
AMMAN Sebastian
2000
GER
+9.99
89.81
46
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
+10.59
94.62
47
CRAWFORD Warwick
2000
AUS
+12.50
109.94
48
GOBEC Matjaz
1999
SLO
+13.32
116.51
49
RACKI Mateo
2000
CRO
+14.49
125.89
50
TAHIRI Albin
1989
KOS
+14.51
126.05
51
SIROKI Lovro
1999
CRO
+14.72
127.74
52
KROTA Filip
2000
CRO
+16.66
143.30
53
GABRIJEL Anze
2000
SLO
+17.50
150.03
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
DIRLINGER Andreas
1998
SWE
STEGNE Andrej Nicholas
1998
SLO
POLAJZER Andraz
2000
SLO
HADZISULEJMANOVIC Arnes
1999
SLO
KASTELIC Aljaz
2000
SLO
BRANTUSA Miha
1999
SLO
MOLICNIK Luka
2000
SLO
POLAK Luka
1997
SLO
RICHTER Pirmin
2000
GER
SCHMETZER Ole
2000
GER
FONDA Jakob
1999
SLO
JEVREMOVIC Raso
1998
SRB
CUFAR Anze
1998
SLO
NIKIC Leon
1999
CRO
HYSKA Martin
1994
SVK
YATES Cooper
1997
CAN
YOUNG Joseph
1996
CAN
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
DZIEDZIC Andrzej
1995
POL
STOIBER Mario
1999
AUT
CAS Jure
1994
SLO
MASSON Adrien
1997
FRA
PANCUR Luka
1995
SLO
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
RONCI Giordano
1992
ITA
WALCH Magnus
1992
AUT
KRYZL Krystof
1986
CZE
FEASEY Willis
1992
NZL
Did not start 1st run