official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BACHER Fabian
1993
ITA
1:38.49
9.86
2
STEHLE Dominik
1986
GER
+0.07
10.37
3
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+1.13
18.12
4
GASSNER Philipp
1992
GER
+1.45
20.46
5
RUELAND Simon
1997
AUT
+1.49
20.75
6
MEISEN Adrian
1997
GER
+1.55
21.19
7
ASK Jesper
1994
SWE
+1.57
21.34
8
WASMEIER Lukas
1994
GER
+1.83
23.24
9
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+1.95
24.12
10
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
+2.00
24.48
11
BONVIN Anthony
1994
SUI
+2.06
24.92
12
TREMMEL Anton
1994
GER
+2.23
26.16
13
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+2.27
26.45
14
VERBEKE Tom
1997
BEL
+2.38
27.26
15
METTLER Josua
1998
SUI
+2.79
30.26
16
HANDOLIN Juho
1997
FIN
+2.89
30.99
17
HYSKA Martin
1994
SVK
+2.96
31.50
18
BOESCH Marc
1996
SUI
+3.01
31.86
19
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+3.42
34.86
19
ERLER Tobias
1995
AUT
+3.42
34.86
21
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+3.57
35.96
22
SJOBERG Marlon
1997
FIN
+3.60
36.18
23
DOBLER Yannik
1997
SUI
+3.72
37.05
24
PERTL Adrian
1996
AUT
+3.84
37.93
25
AHO Saku
1997
FIN
+4.03
39.32
26
KOEHLER Joel
1997
GER
+4.33
41.51
27
SAUTER Paul
1994
GER
+5.14
47.44
28
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
+5.62
50.94
29
AMMAN Sebastian
2000
GER
+6.75
59.21
30
MIETZ Tim Ole
1999
GER
+6.92
60.45
31
BRAYTON Hunter
1999
USA
+7.16
62.20
32
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+7.81
66.95
33
WITTE Linus
2001
GER
+8.52
72.14
34
STREIBL Marius
2001
GER
+8.58
72.58
35
THIELE Severin
2001
GER
+9.12
76.53
36
SCHMID Simon
2001
GER
+9.64
80.33
37
PLANK Julian
2000
GER
+9.98
82.82
38
WEINGARTNER Lukas
1999
GER
+10.41
85.96
39
BACHL-STAUDINGER Jonas
2001
GER
+12.94
104.46
40
STEINDL Tobias
2001
GER
+15.60
123.90
41
CLARKE Callum
2001
GBR
+16.94
133.70
42
VON STEUN Vincent
2001
GER
+17.93
140.94
Did not finish 2nd run
MEKLAU Andreas
1997
AUT
ROEHL Marinus
2001
GER
SCHMID Philipp
2000
GER
NEFF Alois
2001
GER
NANTSCHEV Simon
1998
GER
HIEMER Marvin
2000
GER
STOCKINGER Jonas
1999
GER
PYASIK Evgenij
1993
RUS
TAKKI Teddy
1996
FIN
HACKER Pirmin
1996
AUT
SCHMID Philipp
1986
GER
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
JOHANSSON Emil
1988
SWE
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
BUCHNER Max
2001
GER
MCROBB Cameron
2000
GBR
COWAN Kyle
1999
GBR
VERHEUL Tim
2000
NED
LENZ Sebastian
2001
GER
KOLLER Moritz
2001
GER
WEEKS Oliver
2001
GBR
GLAESS Gregor
2000
GER
LOHRMANN Luis
1998
GER
BODE DEN Luka
2001
NED
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
EMBREGTS Ferry
1998
NED
SPORRER Patrick
2001
GER
HEGELE Matthias
1999
GER
MOEHRING Roy
1999
NED
SIMONET Livio
1998
SUI
BOLZ Jonas
1999
GER
KUHNLE Yannick
1998
GER
FETSCHER Moritz
1999
GER
GRAMMEL Anton
1998
GER
OBERLADER Lukas
1997
AUT
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
SINNESBERGER Thierry
1995
SUI
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
MANKINEN Miikka
1997
FIN
CASSMAN Anthon
1993
SWE
HAASER Raphael
1997
AUT
BRUEGGER Matthias
1993
SUI
Disqualified 1st run
Did not start 1st run