official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
FANTINO Antonio
1991
ITA
1:55.46
18.05
2
VAGHI Matteo
1996
ITA
+0.99
26.45
3
KIENREICH Julian
1996
AUT
+1.14
27.73
4
PLOIER Andreas
1997
AUT
+1.17
27.98
5
PASINI Giovanni
1994
ITA
+1.18
28.07
6
STOIBER Mario
1999
AUT
+1.49
30.70
7
FILIPPI Davide
1999
ITA
+1.64
31.97
7
BLENGINI Alberto
1997
ITA
+1.64
31.97
9
PAINI Federico
1995
ITA
+1.73
32.73
10
RASSAT Paco
1998
FRA
+1.91
34.26
11
RICCUCCI Alessandro
1997
ITA
+1.93
34.43
12
SKOREPA Jan
1996
CZE
+1.94
34.52
13
MENCACCINI Lorenzo
1998
ITA
+2.03
35.28
14
GALDIOLO Francesco
1998
ITA
+2.32
37.74
15
NARDELLI Martin
1998
ITA
+2.48
39.10
16
CANCLINI Fabiano
1998
ITA
+2.53
39.52
17
DE ZAN Diego
1999
ITA
+2.78
41.65
18
PLAISANCE Matis
1998
FRA
+2.90
42.66
19
BENC Patrik
1997
CZE
+2.94
43.00
20
GASPARINI Michele
1999
ITA
+3.07
44.11
21
SURKOS Ondrej
2000
CZE
+3.38
46.74
22
STEINMAIR Matthias
1997
ITA
+4.02
52.17
23
SUGAI Kan
1993
JPN
+4.49
56.16
24
KATRENIC Henrich
1998
SVK
+4.66
57.60
25
AMIEZ Steven
1998
FRA
+4.90
59.64
26
TUAIRE Louis
1999
FRA
+4.92
59.81
27
BEBENEK Szymon
1998
POL
+5.31
63.12
28
GAYDON CURTILLET Victor
1999
FRA
+5.45
64.31
29
STAFFLER Juri
1999
ITA
+5.46
64.39
30
GUILLOT Clement
1999
FRA
+5.76
66.94
31
LOPEZ Theo
2000
FRA
+5.91
68.21
32
PIAZZA Matteo
1998
SUI
+6.02
69.15
33
AICHNER Franz
1998
ITA
+7.41
80.94
34
KLIMA Adam
2001
CZE
+7.51
81.79
35
BATTISTI Alberto
2001
ITA
+7.63
82.81
36
MILATA Jiri
2000
CZE
+7.70
83.41
37
VASULIN Marek
1995
CZE
+7.83
84.51
38
NARDI Tommaso
1999
ITA
+8.05
86.38
39
PERATHONER Pauli
1999
ITA
+8.20
87.65
40
BALAZ Filip
2001
SVK
+8.24
87.99
41
PLATTER Jonas
2000
SWE
+8.69
91.81
42
BORAK Jan
2001
CZE
+15.72
151.48
43
JANICEK Marek
2001
CZE
+16.78
160.48
44
HROMEC Lukas
2001
SVK
+20.81
194.68
45
REILLY Garreth
1999
IRL
+21.41
199.77
46
MAEDER Carlos
1978
GHA
+40.22
359.43
Did not finish 2nd run
BOTKA Filip
2001
SVK
BLAHA Matej
2001
CZE
MADRO Oskar
1998
SVK
MC MILLAN Patrick
1991
IRL
COMERFORD Cormac
1996
IRL
KOTWICA Dawid
1999
POL
KOMSIC Dario
2000
CRO
STASZOWSKI Michal
1995
CZE
NOVAK Oskar
2000
CZE
HOERL Christopher
1989
MDA
PROVAZNIK Adam
2000
CZE
RECHTENBERG Jan
2000
CZE
BARBU Alexandru
1987
ROU
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
WIGGENHAUSER Sandro
1997
SUI
DYRBYE NAESTED Casper
1996
DEN
OBERHAUSER Martin
1998
ITA
OUVIN Jan
1999
CZE
LUNGER Aron
2000
ITA
DALMASSO Giacomo
2000
ITA
SILVESTRE Baptiste
1998
FRA
HELL Damian
1997
ITA
SCHUETTER Julian
1998
AUT
KOTZMANN Adam
1993
CZE
Did not finish 1st run
POLOMCAK Daniel
1999
SVK
HARTIG Jiri
1998
CZE
DANCIU Raul
2000
ROU
BOKUVKA Jan
1999
CZE
KOULA Jan
2000
CZE
GOLA Fabian
1998
CZE
THUERIG Robin
1997
SUI
DADEJIK Marek
1997
CZE
PLONER Manuel
2001
ITA
SEVELA Petr
1998
CZE
POLIG Fabian
1998
ITA
VAN LOON Patrick
1998
ITA
GATTO Francesco
1999
ITA
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
PLATTER Filip
1997
SWE
PAULUS Daniel
1994
CZE
PARISI Davide
1996
ITA
TARANZANO Luca
1998
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run