official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
BAILET Matthieu
1996
FRA
1:20.55
11.59
2
PICCARD Roy
1993
FRA
+0.06
12.39
3
PERRIER Paul
1995
FRA
+0.15
13.60
4
GIEZENDANNER Blaise
1991
FRA
+0.23
14.67
5
ARNAUD Baptiste
1996
FRA
+0.39
16.82
6
ALPHAND Nils
1996
FRA
+0.57
19.23
7
FALGOUX Remy
1996
FRA
+0.61
19.77
8
RAFFORT Nicolas
1991
FRA
+0.99
24.86
9
OLIVERAS Marc
1991
AND
+1.26
28.48
10
POISSON David
1982
FRA
+1.44
30.90
11
MAJOR Billy
1996
GBR
+1.59
32.91
12
ALLEGRE Nils
1994
FRA
+1.62
33.31
13
GATEAU Elie
1995
FRA
+2.05
39.08
14
ESTEVE Axel
1994
AND
+2.06
39.21
15
FIVEL Sacha
1998
FRA
+2.23
41.49
16
CAILLOT Ken
1998
FRA
+2.27
42.03
17
INNES Iain
1998
GBR
+2.93
50.87
18
VIOU Gonzalo
1997
ESP
+3.52
58.79
19
VINTER Zak
1998
GBR
+4.13
66.96
20
ABONDANCE Arnaud
1999
FRA
+4.53
72.33
21
KOVBASNYUK Ivan
1993
UKR
+4.62
73.53
22
VALLECILLO Juan Pablo
1999
ARG
+4.96
78.09
23
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
+5.00
78.63
24
MIRANNE Theo
2000
FRA
+5.16
80.77
25
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
+5.65
87.34
26
LINACISORO Ibai
1997
ESP
+5.90
90.70
27
PARELLADA Enric
1998
ESP
+6.23
95.12
28
GRAVIER Balthazar
1999
ARG
+6.43
97.80
29
BIRAN Itamar
1998
ISR
+6.51
98.87
30
BEGINO Juan Cruz
2000
ARG
+7.51
112.28
31
KARAVASILI Leonidas
1999
GBR
+7.70
114.83
32
LISMORE Jake
1997
GBR
+8.17
121.13
33
BUCHAN Scott
1999
GBR
+8.21
121.67
34
KUWALL Duncan
1998
GBR
+8.39
124.08
35
TARANTELLI Leone
1999
GBR
+8.49
125.42
35
TROUP Kieran
2000
GBR
+8.49
125.42
37
AVENT Mathieu
1999
GBR
+8.55
126.23
38
BRUNO Benjamin
1999
GBR
+8.84
130.12
39
ADAMS Jack
1998
AUS
+8.92
131.19
40
CHAPMAN Lloyd
1999
GBR
+10.33
150.09
41
TARANTELLI Uberto
2000
GBR
+11.88
170.87
42
LEE Dexter
2000
GBR
+11.92
171.41
43
MCCALL Oscar
2000
GBR
+12.29
176.37
44
CROCKART Tom
2000
GBR
+12.58
180.26
45
KEYS Alexander
1998
GBR
+14.24
202.52
46
FORD John
1987
GBR
+27.21
376.42
Did not finish 1st run
BREESE Nathan
1999
GBR
RUDGE Barnaby Alexander
1989
GBR
LUKE Charlie
2000
GBR
VITIELLO Juan Jose
1996
ARG
DEIGHTON Harry
2000
GBR
DICKSON Graham
1996
GBR
LOEFFEN-GALLAGHER Ben
1997
NZL
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
POTH Robert
1997
GBR
ALLIOD Andre
1999
ITA
POETTOZ Michael
1998
COL
BROWN Ryan
1999
GBR
MEALEY Jake
1998
CAN
LIORE Matteo
1998
ITA
BOUHACENE Hugo
1999
FRA
ETXEZARRETA Adur
1996
ESP
VARGAS BOURGUET Matias
1996
AND
CLEMENT Aubin
1996
FRA
GALEOTTI Greg
1992
FRA
SARRAZIN Cyprien
1994
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run