official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
WALLNER Marina
1994
GER
1:40.32
6.00
2
GALLHUBER Katharina
1997
AUT
+0.20
7.44
3
STAALNACKE Ylva
1992
SWE
+0.45
9.23
4
HUBER Katharina
1995
AUT
+0.83
11.96
5
MAIR Chiara
1996
AUT
+0.84
12.03
6
STJERNESUND Thea Louise
1996
NOR
+1.26
15.04
7
PETERLINI Martina
1997
ITA
+1.28
15.19
8
AZZOLA Michela
1991
ITA
+1.58
17.34
9
DANIOTH Aline
1998
SUI
+1.67
17.99
10
INSAM Vivien
1997
ITA
+1.71
18.27
10
SAEFVENBERG Charlotta
1994
SWE
+1.71
18.27
12
KOPP Rahel
1994
SUI
+1.75
18.56
13
GRUENWALD Julia
1991
AUT
+1.78
18.78
14
GUTIERREZ Mireia
1988
AND
+1.95
20.00
15
FILSER Andrea
1993
GER
+2.09
21.00
16
HAUGEN Kristine Gjelsten
1992
NOR
+2.17
21.57
17
BLOMQVIST Lisa
1994
SWE
+2.20
21.79
18
LORENZI Lucrezia
1998
ITA
+2.45
23.58
19
SHKANOVA Maria
1989
BLR
+2.51
24.01
20
MIDALI Roberta
1994
ITA
+2.65
25.02
21
DANNEWITZ Ida
1999
SWE
+2.85
26.45
22
CAPOVA Gabriela
1993
CZE
+3.12
28.39
23
AGNELLI Nicole
1992
ITA
+3.30
29.68
24
SLOKAR Andreja
1997
SLO
+3.57
31.62
25
STIMAC Ida
2000
CRO
+3.77
33.06
26
BOEUF Johanna
1997
FRA
+3.84
33.56
27
GASUNA Lelde
1990
LAT
+3.88
33.85
28
BARMETTLER Leana
1996
SUI
+3.90
33.99
29
LYSDAHL Kristin
1996
NOR
+4.04
35.00
30
DELLA MEA Lara
1999
ITA
+4.10
35.43
31
BREZOVNIK Sasa
1995
SLO
+4.26
36.57
32
RASK Sara
2000
SWE
+4.34
37.15
33
FIORANO Jasmine
1995
ITA
+4.47
38.08
34
PERRUCHON Martina
1996
ITA
+4.53
38.51
35
KASPER Vanessa
1996
SUI
+4.54
38.58
35
O BRIEN Nina
1997
USA
+4.54
38.58
37
JANSSON Louise
1995
SWE
+4.59
38.94
38
MONSEN Marte
2000
NOR
+4.86
40.88
39
OSTLER Martina
1998
GER
+5.08
42.46
40
HUDSON Piera
1996
NZL
+5.18
43.18
41
VANREUSEL Kim
1998
BEL
+5.40
44.76
42
GOOD Nicole
1998
SUI
+5.75
47.27
43
OEGREN Hanna
1997
SWE
+6.18
50.35
44
FREDRICSSON Evelina
1999
SWE
+6.34
51.50
45
PIERRE Nellie
1998
SWE
+8.11
64.21
46
HAKALA Kia-Emilia
1998
FIN
+8.25
65.21
Did not finish 2nd run
PICCARD Lucie
1994
FRA
KERVEN Michelle
1998
SWE
HENNING Emelie
1999
SWE
DYGRUBER Michaela
1995
AUT
HVAMMEN Guro
1997
NOR
EDSETH Marte Berg
1998
NOR
HOLTMANN Mina Fuerst
1995
NOR
GMUER Chiara
1993
SUI
SPORER Marie- Therese
1996
AUT
STOFFEL Elena
1996
SUI
FORNI Josephine
1994
FRA
FJAELLSTROEM Magdalena
1995
SWE
BISSIG Carole
1996
SUI
Did not finish 1st run
BERTHELSEN Nuunu Chemnitz
1996
DEN
MEAD Darcie
1996
GBR
AXELSSON Fanny
1998
SWE
DAHLIN Agnes
1999
SWE
LOEVBLOM Hilma
2000
SWE
DECROIX Marjolein
1992
BEL
GUILBERT Elise
1998
FRA
ASP Mette
1995
SWE
CLEMENTSON Moa
2000
SWE
WILLIBALD Martina
1999
GER
ABOLTINA Agnese
1996
LAT
AJLEC Desiree
1996
SLO
HANNOLA Hilla
1998
FIN
CHAPUIS Lea
1997
FRA
HAAKANSSON FERMBAECK Elsa
1998
SWE
GUEST Charlie
1993
GBR
HONKANEN Riikka
1998
FIN
EKLUND Nathalie
1992
SWE
PAU Nuria
1994
ESP
KOECK Hannah
1994
AUT
LIVK Klara
1994
SLO
GRITSCH Franziska
1997
AUT
WIESLER Maren
1993
GER
HILZINGER Jessica
1997
GER
LIENSBERGER Katharina
1997
AUT
Did not start 1st run