official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KASPER Vanessa
1996
SUI
2:26.60
6.00
2
HAUGEN Kristine Gjelsten
1992
NOR
+0.11
6.74
3
LIENSBERGER Katharina
1997
AUT
+1.30
14.69
4
FJAELLSTROEM Magdalena
1995
SWE
+1.31
14.76
5
DANIOTH Aline
1998
SUI
+1.65
17.03
6
SUTER Jasmina
1995
SUI
+1.73
17.56
7
RAST Camille
1999
SUI
+1.78
17.90
8
MASSIOS Marie
1992
FRA
+1.84
18.30
9
HILZINGER Jessica
1997
GER
+1.87
18.50
10
GALLI Jole
1995
ITA
+2.25
21.04
11
HUBER Katharina
1995
AUT
+2.88
25.25
12
GALLHUBER Katharina
1997
AUT
+3.07
26.52
13
GRILLET AUBERT Jade
1997
FRA
+3.18
27.26
14
ROMANOVA Anastasia
1993
RUS
+3.25
27.73
15
RAEDLER Ariane
1995
AUT
+3.26
27.79
16
NORBYE Kaja
1999
NOR
+3.44
29.00
17
CILLARA ROSSI Valentina
1994
ITA
+3.53
29.60
18
HVAMMEN Guro
1997
NOR
+3.54
29.66
19
STJERNESUND Thea Louise
1996
NOR
+3.83
31.60
20
BERTANI Luisa Matilde Maria
1996
ITA
+3.84
31.67
21
ESCANE Doriane
1999
FRA
+4.12
33.54
21
HONKANEN Riikka
1998
FIN
+4.12
33.54
23
GUEST Charlie
1993
GBR
+4.45
35.75
24
HOERNBLAD Lisa
1996
SWE
+4.49
36.02
25
PAU Nuria
1994
ESP
+5.08
39.96
26
LIE Kajsa Vickhoff
1998
NOR
+5.77
44.57
27
DORSCH Patrizia
1994
GER
+5.86
45.17
28
ENGESET Eirin Linnea
1995
NOR
+5.90
45.44
29
BROWN Cara
1994
GBR
+7.36
55.20
30
CERUTTI Camille
1998
FRA
+7.56
56.54
31
BISSIG Carole
1996
SUI
+7.81
58.21
32
RASK Sara
2000
SWE
+8.98
66.03
33
HAMNES Ingrid
1998
NOR
+10.64
77.13
34
VANREUSEL Kim
1998
BEL
+11.05
79.87
Did not finish 2nd run
IVARSSON Lin
1996
SWE
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
PLESHKOVA Iulija
1997
RUS
KMOCHOVA Tereza
1990
CZE
LOEVBLOM Hilma
2000
SWE
BREZOVNIK Sasa
1995
SLO
KUFAAS Mariel
1999
NOR
SILANTEVA Anastasiia
1998
RUS
AJLEC Desiree
1996
SLO
HIRTL-STANGGASSINGER Katrin
1998
GER
JENAL Stephanie
1998
SUI
HROVAT Meta
1998
SLO
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
TELJE Elise
2000
NOR
DANNEWITZ Ida
1999
SWE
KIRKOVA Maria
1986
BUL
OVCHINIKOVA Daria
1995
RUS
SANDERBERG Fanny Cathrine
1998
NOR
FREDRICSSON Evelina
1999
SWE
PFISTER Meike
1996
GER
GIUNTI Marta
1997
ITA
HUDSON Piera
1996
NZL
LIVK Klara
1994
SLO
PIZZATO Sofia
1998
ITA
SCHEIB Julia
1998
AUT
REISINGER Elisabeth
1996
AUT
FIORANO Jasmine
1995
ITA
KOLLY Noemie
1998
SUI
DELLA MEA Lara
1999
ITA
SAETHERENG Hannah
1999
NOR
HAAKANSSON FERMBAECK Elsa
1998
SWE
SLOKAR Andreja
1997
SLO
BARGALLO Julia
1995
ESP
CHAPUIS Lea
1997
FRA
GROEBLI Nathalie
1996
SUI
ORTLIEB Nina
1996
AUT
BLOMQVIST Lisa
1994
SWE
MONSEN Marte
2000
NOR
LUUKKO Nea
1996
FIN
EDSETH Marte Berg
1998
NOR
GRITSCH Franziska
1997
AUT
HEIDER Michaela
1995
AUT
MELESI Roberta
1996
ITA
FORNI Josephine
1994
FRA
BARMETTLER Leana
1996
SUI
STOFFEL Elena
1996
SUI
TILLEY Alex
1993
GBR
WIESLER Maren
1993
GER
AGNELLI Nicole
1992
ITA
Disqualified 1st run