official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BRACHNER Patrick
1992
AZE
1:40.11
33.09
2
SHARP Keegan
1997
CAN
+0.20
34.53
3
KEANE Jack
1998
USA
+0.30
35.25
4
DE JONG Devin
1996
USA
+0.53
36.90
5
O BRIEN Keilan
1996
USA
+0.60
37.41
6
SCHMIDT Ryan
1997
USA
+0.66
37.84
7
HAFERMAN Eric
1994
USA
+0.73
38.34
8
STUERCKE Hunter
1995
USA
+0.87
39.35
9
GILE Bridger
1999
USA
+0.93
39.78
10
CALARCO Matthew
1996
USA
+1.05
40.64
11
BRAYTON Hunter
1999
USA
+1.31
42.51
12
CARRY Patrick
1995
CAN
+1.33
42.66
13
ELLER Bryce
1993
USA
+1.61
44.67
14
KJOS Zak
1996
USA
+1.67
45.10
15
FREEMAN Adam
1997
USA
+2.19
48.84
16
YATES Cooper
1997
CAN
+3.06
55.10
17
MOONEY Ryan
1996
USA
+5.31
71.28
Did not finish 2nd run
GENTILE Crowley
1998
USA
BERTRAM Christopher
1997
USA
ANDERSON Tommy
1998
USA
TOWNSEND Michael
1996
USA
DYMOND Cameron
1998
CAN
BOUCHARD Zach
1997
USA
NOGARA Nicolo
1992
ITA
KENNEDY John Austin
1994
CAN
HANCOCK Andrew
1996
USA
DU PASQUIER Gregoire
1995
SUI
YOUNG Joseph
1996
CAN
WILSON Ryan
1987
USA
HALL Max
1995
USA
SANTANIELLO Nick
1995
USA
SULLIVAN Bridger
1995
USA
Did not start 2nd run
BROWN Anders
1999
USA
GARTZKE Jake
1998
USA
STELLIN Christian
1999
USA
COWDREY Josh
1999
USA
HOPE Devin
1999
USA
SCHNEIDER Kyle
1999
USA
WOODARD Keelan
1999
USA
KEENAN Jack
1999
USA
MIHALCIN Addison
1998
CAN
WAFFLER Karl
1999
CAN
STEINHAGEN Carter
1999
USA
LINDQUIST Soren
1999
USA
MELLBY Jens
1997
USA
JONES Crawford
1999
USA
DIPPY Jake
1999
USA
REICHLING Christopher
1999
USA
TAYLOR Ian
1996
USA
MOE-LANGE Peter
1998
USA
MASTOR Sebastian
1999
USA
ZELLER Niklaus
1999
USA
LUNDTEIGEN Garret
1997
USA
GEE James
1999
USA
SHIDEMAN Andrew
1999
USA
VAZQUEZ Leandro
1998
USA
ABBOTT Jake
1999
USA
AUERBACH Tommaso
1997
ITA
PIER Jay
1998
USA
PIGUILLEM Sergi
1999
USA
KEANE Brendan
1999
USA
CARACCI Juan Agustin
1999
CHI
RUDDICK John Ashlay
1997
USA
MUELLER Odin
1999
USA
RYAN Bobby
1999
USA
SHANTLER Thomas
1999
USA
HARTNETT Marc
1999
FRA
JENKINS Jake
1998
USA
ROBINSON Douglas Alexandre
1998
CAN
CARLSON Hunter
1998
USA
OTTLEY Patrick
1999
USA
DOOLITTLE Luke
1999
USA
ILIES Vlad Maximilian
1999
ROU
FERRI Paul
1999
USA
MCCONNELL Will
1998
USA
BONEWALD Eric
1999
USA
BRYAN Lucien
1999
USA
LAMB Will
1998
USA
COLLINS Ryan
1998
USA
AUSTIN Matt
1999
USA
JOHNSON David
1999
USA
KOOIMAN Ben
1999
USA
LAVICKA Kaison
1998
USA
DANELSKI Austin
1999
USA
TRUDEAU William
1999
USA
HUTCHISON Jonathan
1997
CAN
MACALUSO Matthew
1999
USA
MIDTLIEN Jack
1997
USA
BIRKNER Alexander
1998
USA
SEABORG Brad
1999
USA
YATES Kyle
1995
CAN
LINDSAY Jack
1999
USA
KEJVAL Martin
1995
CZE
DILLING Jacob
1999
USA
LLEWELLYN Carson
1997
CAN
MAYNE Zachary
1999
CAN
MATEL Samuel
1996
USA
ZNAMIEROWSKI Ryan
1997
USA
DERWIN Colbey
1997
NZL
SCHARAPAN Jules
1995
FRA
MARTIN Logan
1997
USA
DAVIDSON Brian
1996
USA
FITZPATRICK Dillon
1997
USA
JOHNSTON Northrop
1992
CAN
MACEDO Michel
1998
BRA
MUELLER Tagert
1997
USA
KANNEGIESER William
1997
USA
Did not finish 1st run
MACEDO Tobias
1996
BRA
COLQUHOUN Tom
1999
CAN
KONIGSMANN Peter
1999
CAN
O CONNOR Stephen
1997
USA
BRAVERMAN Andrew
1997
USA
MAKELA Mitch
1999
USA
DORFMAN Robert
1998
GBR
WOOD Clinton
1995
CAN
KILGORE Riley
1998
USA
BRUNKER Daniel
1998
USA
KUSUMI Kazui
1996
USA
DONOHUE Ryan
1997
USA
TOBLER Max
1995
USA
O BEY Wyatt
1999
USA
WINBERG Tyler
1998
USA
MAGNOTTO J C
1997
USA
LUNDTEIGEN Gunnar
1996
USA
GENCHEFF Eric
1998
USA
SNYDER Will
1998
USA
NELSON Preston
1997
USA
BLAKE Daniel
1994
USA
VAN VUUREN Arie
1997
GBR
BLOMMER William
1994
USA
GUTSTEIN Grant
1997
USA
MCNAMARA P Finn
1996
USA
DRUMMOND Noah
1998
USA
ALKIER Justin
1998
CAN
PRICE Graeme
1995
GBR
TAYLOR Aaron
1995
CAN
DOMONOSKE David
1997
USA
Disqualified 1st run