official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ENGEL Mark
1991
USA
1:49.42
6.00
2
BROWN Phil
1991
CAN
+0.39
8.57
3
KETTERER David
1993
GER
+0.73
10.80
4
VIETZE Sandy
1993
USA
+1.27
14.36
5
BISSIG Semyel
1998
SUI
+1.30
14.55
6
SANTANIELLO Nick
1995
USA
+1.38
15.08
7
GINNIS AJ
1994
USA
+1.45
15.54
8
ANKENY Michael
1991
USA
+1.63
16.73
9
ST-GERMAIN William
1992
CAN
+1.85
18.17
10
READ Jeffrey
1997
CAN
+2.16
20.21
11
CRAWFORD James
1997
CAN
+2.29
21.07
12
VOELLO Oskar Rosberg
1996
NOR
+2.31
21.20
13
ROBERTS Hig
1991
USA
+2.41
21.86
14
MCLAUGHLIN Brian
1993
USA
+2.56
22.85
15
DEMSCHAR Dominic
1993
AUS
+2.64
23.37
16
ARVIDSSON Erik
1996
USA
+2.76
24.16
17
BRIGOVIC Sebastian
1992
CRO
+3.26
27.45
18
MARSHALL Tucker
1990
USA
+3.49
28.96
19
LEEVER Alex
1995
USA
+4.60
36.27
20
WINTERS Luke
1997
USA
+4.97
38.70
21
SEYMOUR Jett
1998
USA
+5.37
41.34
22
KELLEY Robby
1990
USA
+6.20
46.80
23
CHRISTIANSON Kieffer
1992
USA
+7.62
56.14
24
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
+7.78
57.19
25
SPARR Maurus
1998
SUI
+8.25
60.29
26
SHARP Keegan
1997
CAN
+8.35
60.94
27
BRUNEAU-BOUCHARD William
1996
CAN
+8.38
61.14
28
MACALUSO Matthew
1999
USA
+8.53
62.13
29
CARRY Patrick
1995
CAN
+8.68
63.12
30
KEANE Brendan
1999
USA
+9.20
66.54
31
CHRAPEK Adam
1993
POL
+9.23
66.73
32
ROEISLAND Max
1994
NOR
+9.57
68.97
33
FOURNIER Simon
1997
CAN
+10.06
72.20
34
JORDAN Asher
1999
CAN
+10.35
74.10
35
ALEXANDER Cameron
1997
CAN
+10.70
76.41
36
STEFFEY George
1997
USA
+20.50
140.89
Did not qualify for 2nd run
SEYMOUR Trey
2000
USA
PRINCE-JUDD Dashiell
2000
USA
MCCONNELL Will
1998
USA
COCHRANE Kelvin
1999
CAN
VAN VUUREN Arie
1997
GBR
JUNEAU Tai
1995
NZL
TORIBIO Devon
1999
USA
HOLM Marcus
1998
CAN
COOK Carson
1998
CAN
KIRSHENBLATT Max
1998
CAN
COLBY Alex
1997
USA
AUDUNSSON Kristinn-Logi
1995
ISL
DILLING Jacob
1999
USA
WALL Sam
1998
CAN
DERWIN Colbey
1997
NZL
LANGE Colby
1999
USA
KELSEY Sky
1997
USA
LUEL Henry
1998
CAN
KRUPKA Jimmy
1998
USA
NOGARA Nicolo
1992
ITA
THEIS Tyler
1994
USA
BRAYTON Hunter
1999
USA
DU PASQUIER Gregoire
1995
SUI
RADAMUS River
1998
USA
Did not finish 2nd run
GOUGEON Jake
1996
CAN
DUPRATT Samuel
1993
USA
GILE Bridger
1999
USA
DVORACEK Addison
1996
USA
WALLACE Liam
1999
CAN
SEGER Riley
1997
CAN
NACIUK Anthony
1994
CAN
KEANE Jack
1998
USA
GRASIC Martin
1995
CAN
MULLIGAN Sam
1997
CAN
FISCHBACHER Marco
1997
SUI
HALL Max
1995
USA
FARROW Tanner
1993
USA
KOHLER Marco
1997
SUI
PHILP Huston
1997
CAN
GABIOUD Dylan
1995
SUI
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
JOHANSEN Ola Buer
1993
NOR
PHILP Trevor
1992
CAN
NEF Tanguy
1996
SUI
DRILLER Garret
1996
USA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BOWERS Jack
2000
USA
ALEXANDER Kyle
1999
CAN
COLLINS Ryan
1998
USA
VALENTIN Alexander
1999
CAN
KOOIMAN Ben
1999
USA
OTTLEY Patrick
1999
USA
KEJVAL Martin
1995
CZE
SCHARAPAN Jules
1995
FRA
WEBSTER Ryan
1998
CAN
CAIN Cameron
1998
USA
FINNSSON Magnus
1993
ISL
CASHMAN Jordan
1997
USA
ANDERSON Tommy
1998
USA
MAYNE Zachary
1999
CAN
COPP Griffin
1999
CAN
YATES Cooper
1997
CAN
VETH Nicolas
1995
USA
ALKIER Justin
1998
CAN
GAVETT Tim
1998
USA
WAGNER Kalle
1997
USA
WATSON Hunter
1999
CAN
YOUNG Joseph
1996
CAN
SOETAERT Michael
1996
CAN
QUENNEVILLE Raphael
1996
CAN
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
MCCONVILLE Patrick
1994
CAN
GARAND Dominique
1991
CAN
LUUKKO Max
1994
FIN
BUSENGDAL Vegard
1993
NOR
READ Erik
1991
CAN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run