official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
NOEL Clement
1997
FRA
1:45.31
6.00
2
VINATZER Alex
1999
ITA
+2.77
24.94
3
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
+3.18
27.74
4
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+3.32
28.70
5
BISSIG Semyel
1998
SUI
+3.61
30.68
6
BRAATHEN Lucas
2000
NOR
+4.12
34.17
7
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+4.27
35.19
8
PIOLAINE Simon
1997
FRA
+4.28
35.26
9
RADAMUS River
1998
USA
+5.12
41.01
10
SEYMOUR Jett
1998
USA
+5.29
42.17
11
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+5.63
44.49
12
BOISSET Arnaud
1998
SUI
+5.81
45.72
13
SPARR Maurus
1998
SUI
+5.87
46.13
14
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+6.18
48.25
15
FOURNIER Simon
1997
CAN
+6.25
48.73
16
BLENGINI Alberto
1997
ITA
+6.52
50.58
17
RUPNIK Matevz
1997
SLO
+7.04
54.13
18
TODOROV Yoan
1997
BUL
+7.34
56.18
19
MULLIGAN Sam
1997
CAN
+7.49
57.21
20
AIHARA Shiro
2001
JPN
+8.04
60.97
21
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
+8.48
63.98
22
TZIOVAS Nikolaos
1997
GRE
+13.38
97.48
23
STEFFEY George
1997
USA
+14.23
103.29
24
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
+14.26
103.50
25
ADAMS Jack
1998
AUS
+15.04
108.83
26
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
+20.99
149.51
27
MANTSIOS Vasileios
1998
GRE
+27.48
193.88
28
HO Ping-Jui
1998
TPE
+33.95
238.11
29
GONCHARENKO Artem
1999
UKR
+38.57
269.70
30
SAMAHA Georges
2001
LBN
+53.81
373.90
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
HADDAD Issam
2001
LBN
SHRESTHA Saphal Ram
1998
NEP
SAFRANKA Bela
2000
HUN
ARNOUK Cesar
2000
LBN
ROMAN Zachary
2000
IRL
STARAZHENKA Dzmitry
2000
BLR
ZVERNIK Vlad
1998
BLR
REILLY Garreth
1999
IRL
PODOBEDOV Maksymilian
2001
UKR
LOSS Daniels
2000
LAT
MAROTY Matyas
2000
HUN
CHERTSIN Uladzislau
1998
BLR
GUDMUNDSSON Bjorn Asgeir
1998
ISL
TAUSZ Andras
2001
HUN
CASTERMANS Max
1998
LUX
CHERTSIN Daniil
1997
BLR
KARPUSHYN Mykhailo
1998
UKR
LEON Diego
1999
CHI
VORONOV Aleksandr
1997
RUS
GRANDJEAN Eliot
2000
BEL
MICHALIK Michal
2000
POL
LAHAYE Eric
1999
BEL
INNES Iain
1998
GBR
BENEY William
1999
GBR
LUIK Juhan
1997
EST
NAGY Bence
1998
HUN
BENC Patrik
1997
CZE
BOZIC Borut
2000
SLO
OUVIN Jan
1999
CZE
LEFEVRE Basile
2000
BEL
PYJAS Pawel
1999
POL
DERWIN Colbey
1997
NZL
STRAKA Jan
1997
CZE
HORWITZ Kai
1998
CHI
TRANINGER Manuel
1998
AUT
SCOTT Alec
1997
AUS
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
NAPOTNIK Jan
1997
SLO
ORTEGA Albert
1998
ESP
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
LAINE Tormis
2000
EST
DORNER Thomas
1998
AUT
POTH Robert
1997
GBR
OPETNIK Moritz
1998
AUT
ITEN Matthias
1999
SUI
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
GEDRA Zaks
1998
LAT
NIKIC Leon
1999
CRO
GARAY Aingeru
1998
ESP
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
SJOBERG Marlon
1997
FIN
ROSSUM VAN Max
1998
NED
VERBEKE Tom
1997
BEL
AHO Saku
1997
FIN
JONSSON Carl
2000
SWE
BIRAN Itamar
1998
ISR
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
CANZIO Pietro
1998
ITA
CANINS Matteo
1998
ITA
SPILAR Zan
1997
SLO
WALLACE Liam
1999
CAN
KRALJ Zan
1997
SLO
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
ANGUENOT Leo
1998
FRA
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
VENNERSTROEM Filip
1998
SWE
KOYAMA Yohei
1998
JPN
VINTER Zak
1998
GBR
HANDOLIN Juho
1997
FIN
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
GORI Francesco
1997
ITA
POPOV Albert
1997
BUL
MEISEN Adrian
1997
GER
HAASER Raphael
1997
AUT
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run