official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PRADAL Matteo
1998
ITA
1:59.54
34.23
1
PRIELOZNY Matej
1997
SVK
1:59.54
34.23
3
LUNGER Aron
2000
ITA
+0.59
39.07
4
BOLZ Jonas
1999
GER
+0.64
39.48
5
DALMASSO Giacomo
2000
ITA
+0.68
39.80
6
OUVIN Jan
1999
CZE
+0.75
40.38
7
AMMAN Sebastian
2000
GER
+1.10
43.25
7
VIETTI Federico
1997
ITA
+1.10
43.25
9
CASON Mattia
1999
ITA
+1.12
43.41
10
WEINGARTNER Lukas
1999
GER
+1.33
45.13
11
VAN LOON Patrick
1998
ITA
+1.95
50.22
12
MIETZ Tim Ole
1999
GER
+2.01
50.71
13
MENCACCINI Lorenzo
1998
ITA
+2.22
52.43
14
PLONER Manuel
2001
ITA
+3.21
60.55
15
HIEMER Marvin
2000
GER
+3.22
60.63
16
KUCERA Leon
1997
GER
+3.40
62.10
17
DVORNIK Jaka
1997
SLO
+3.74
64.89
18
MAIR Pascal
2000
AUT
+3.75
64.97
19
NEUBER Tobias
2000
GER
+4.08
67.68
20
GARTNER Anze
2001
SLO
+4.29
69.40
21
NANTSCHEV Simon
1998
GER
+4.49
71.04
22
MAIRVONGRASPEINTEN Andreas
1999
ITA
+4.58
71.78
23
RICHTER Pirmin
2000
GER
+5.04
75.55
24
BRENCE Christoph
1999
GER
+5.13
76.29
25
TROUP Kieran
2000
GBR
+5.78
81.61
26
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+5.84
82.11
27
RECHTENBERG Jan
2000
CZE
+6.02
83.58
28
KROELL Raphael
2000
ITA
+6.04
83.75
29
ROEHL Marinus
2001
GER
+6.13
84.48
30
SALIHOVIC Eldar
1999
MNE
+6.71
89.24
31
SCHMID Simon
2001
GER
+6.78
89.81
32
KICK Euan
1997
GBR
+7.69
97.27
33
RAPP Pius
2001
GER
+7.99
99.73
34
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
+8.40
103.09
35
THIELE Severin
2001
GER
+8.73
105.80
36
WOLF Simon Luca
2001
GER
+8.93
107.44
37
ENGLER Timon
2000
SUI
+9.12
109.00
38
SCHMID Philipp
2000
GER
+9.53
112.36
39
STEINER Kilian
2001
GER
+10.03
116.46
40
KANG Myoung-Gyu
2000
KOR
+10.13
117.28
41
UNTERSANDER Romano
2001
SUI
+10.24
118.18
42
KRIZAN Vojin
2000
SRB
+10.61
121.21
43
HEGELE Matthias
1999
GER
+11.10
125.23
44
LOHRMANN Luis
1998
GER
+11.29
126.79
45
NEUKOM Simeon
2001
LIE
+11.42
127.85
46
ZUBERBUEHLER Raphael
2000
SUI
+11.56
129.00
47
VRANICAR Oto
2001
SLO
+12.16
133.92
48
KEMPERLE Gasper
2001
SLO
+13.24
142.77
49
WIBBE Henry
2001
GER
+14.37
152.04
50
WALLISER Felix
2000
GER
+16.55
169.91
51
MUELLER Benjamin
1999
GER
+16.73
171.38
52
KRINNINGER Robert
2001
GER
+20.80
204.75
53
BODE DEN Luka
2001
NED
+22.96
222.46
54
ASKATOV Anton
2001
RUS
+27.91
263.04
Did not finish 2nd run
LOTZ Thorben
2000
GER
GMUENDER Nicolas
2001
SUI
GOETTE Simon
2001
SUI
BATTISTI Alberto
2001
ITA
KOLLER Moritz
2001
GER
STREIBL Marius
2001
GER
KALELA Akseli
1999
FIN
KRINNINGER Maximilian
1999
GER
BRUNNER Lorenz
2000
GER
LOOSER Ramon
2000
SUI
HOHENAUER Manuel
1999
AUT
BOLLHALDER Marco
2000
SUI
PLANK Julian
2000
GER
GALDIOLO Francesco
1998
ITA
KUHNLE Yannick
1998
GER
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
NEFF Alois
2001
GER
PENES Matija
2001
SLO
FRIBERT Henrik
2001
GER
VOEGELI Julian
2001
SUI
STEINDL Tobias
2001
GER
FLORITZ Nico
2001
GER
VON STEUN Vincent
2001
GER
BRUNNER Leon
2000
GER
MOEHRING Roy
1999
NED
TRIULZI Jordi M.
2001
ESP
ROESCH Tom
2000
GER
SCHMIDT Tobias
1999
GER
HORBER Yannik
2000
SUI
WILLS Angus
1999
GBR
NAGY Bence
1998
HUN
SCHMETZER Ole
2000
GER
URLAUB Felix
2000
GER
SCALET Matteo
1998
ITA
KNOLLSEISEN Tobias
1998
ITA
GATTO Francesco
1999
ITA
DE ZAN Diego
1999
ITA
RICCUCCI Alessandro
1997
ITA
Disqualified 1st run