official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
NOEL Clement
1997
FRA
1:36.47
16.93
2
COLTIER Alexandre
1996
FRA
+1.98
31.71
3
LORIOT Florian
1998
FRA
+2.75
37.45
4
MASSON Adrien
1997
FRA
+3.59
43.72
5
FOUQUES Thibault
1998
FRA
+3.91
46.11
6
BAMERT Robin
1998
FRA
+4.80
52.75
7
SCHIELE Louis
1999
FRA
+5.06
54.70
8
GUILLOT Clement
1999
FRA
+5.11
55.07
9
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
+5.51
58.05
10
BLANC Alexis
1998
FRA
+5.89
60.89
11
PAOLY Thibault
1998
FRA
+6.31
64.02
12
COLLOMBET Ryan
1998
FRA
+6.43
64.92
13
SABATIER Fabien
1999
FRA
+6.58
66.04
14
LOPEZ Theo
2000
FRA
+6.64
66.49
15
TALOTTA Adrien
1998
FRA
+6.80
67.68
16
INNES Iain
1998
GBR
+6.97
68.95
17
PEREZ FABREGA Albert
1998
AND
+7.29
71.34
18
LAPLAGNE Thomas
1999
FRA
+7.57
73.43
19
CARBONERO Adrien
1999
FRA
+7.82
75.29
20
MIRANNE Theo
2000
FRA
+7.93
76.12
21
REILLER Antonin
1999
FRA
+8.36
79.32
22
PASQUIER Thomas
2000
FRA
+9.95
91.19
23
CENERELLI Enzo
2000
FRA
+9.96
91.27
24
JAY Alexis
2000
FRA
+10.14
92.61
25
RODRIGUEZ ELIAS Joaquim
1999
AND
+10.54
95.59
26
ROMANET PERROUX Julien
1999
FRA
+10.96
98.73
27
GAUTHIER Romain
2000
FRA
+11.70
104.25
28
VANDENAMEELE Theo
1999
FRA
+11.74
104.55
28
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
+11.74
104.55
30
ESTIENNE Quentin
2000
FRA
+11.75
104.63
31
VALLATI Florian
1999
FRA
+11.94
106.04
32
PICCARD Eliott
2000
FRA
+12.25
108.36
33
POGNEAUX Matteo
2000
FRA
+12.59
110.89
34
SOMELET Matis
1998
FRA
+12.83
112.69
35
GURI Robin
2000
FRA
+12.89
113.13
36
CRETET Bastien
1999
FRA
+13.05
114.33
37
DIDIER Virgile
2000
FRA
+13.20
115.45
38
PERRILLAT MERCEROT Simon
2000
FRA
+13.51
117.76
39
BETHENOD Thibauld
2000
FRA
+14.11
122.24
40
VAINER Flynn
2000
FRA
+14.73
126.87
41
CALCAVECCHIA Alexis
1997
FRA
+15.38
131.72
42
BOURY Florian
2000
FRA
+15.45
132.24
43
NICOUD Louis
2000
FRA
+26.62
215.61
Did not finish 2nd run
PIOLAINE Adrien
2000
FRA
PALLANDRE Emile
1999
FRA
PIERCE Zac
1997
GBR
PERRIER Jules
2000
FRA
PINTURAULT Cedric
2000
FRA
GIRAUD Victor
2000
FRA
BUET Gauthier
1999
FRA
CADARIU Sasha
1998
GER
ADAMS Jack
1998
AUS
SUAREZ PEREZ Pol
1999
AND
ROGERS Nelson
1999
FRA
LAGIER Jeremie
1998
FRA
AMIEZ Steven
1998
FRA
RASSAT Paco
1998
FRA
KLUFTS Evan
1997
FRA
SALVADORES Xavier
1996
AND
LONGUEPEE Enzo
1997
FRA
BAUDIN Loic
1997
FRA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
DE GALBERT Antoine
1998
FRA
DE GALBERT Arnaud
2000
FRA
AVENT Mathieu
1999
GBR
DICKSON Graham
1996
GBR
CHAMBET Tom
2000
FRA
OLTEANU Mihnea Ioan
1999
ROU
RONCARI Nicolas
1999
FRA
ODDONE Clement
1996
FRA
NORAZ Tony
2000
FRA
LOEFFEN-GALLAGHER Ben
1997
NZL
SCHMIDT Arnaud
1999
FRA
MOLLARD Leo
2000
FRA
GARCIA Esteban
2000
FRA
VUARAND Enzo
2000
FRA
BATIN Luca
1999
FRA
MASSON Dylan
1999
FRA
MABBOUX Vadim
1999
FRA
FAVRE Guerlain
2000
FRA
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
PAGET Ambroise
1999
FRA
ORECCHIONI Diego
2000
FRA
GAYDON CURTILLET Victor
1999
FRA
LOIRE Florian
1997
FRA
BONNAZ Benjamin
2000
FRA
TUAIRE Louis
1999
FRA
HANSON Ben
1998
CAN
SASPLUGAS Jan
1997
AND
FLEURANCE Louis
1998
FRA
REYNAUD Bastien
1998
FRA
BOUHACENE Hugo
1999
FRA
MEYER Martin
1998
FRA
BIBOLLET Joseph
1998
FRA
BESSON Victor
1999
FRA
BIRAN Itamar
1998
ISR
SCHMIDT Pierre
1997
FRA
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
Disqualified 1st run
Did not start 1st run