official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
FELLER Manuel
1992
AUT
1:42.26
6.00
2
ZAMPA Adam
1990
SVK
+0.51
9.59
3
ANKENY Michael
1991
USA
+1.04
13.32
4
MEILLARD Loic
1996
SUI
+1.35
15.51
5
AERNI Luca
1993
SUI
+1.50
16.56
6
GINNIS AJ
1994
USA
+2.00
20.08
7
KELLEY Robby
1990
USA
+2.02
20.22
8
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+2.22
21.63
9
HAUGEN Per Torstein
1994
NOR
+2.30
22.19
10
ST-GERMAIN William
1992
CAN
+2.36
22.62
11
FEASEY Willis
1992
NZL
+2.55
23.95
12
BARWOOD Adam
1992
NZL
+2.65
24.66
13
RAPOSO Charlie
1996
GBR
+3.08
27.69
14
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
+3.15
28.18
15
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+3.92
33.60
16
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+4.15
35.22
17
HEINZMANN Simon
1995
SUI
+4.26
35.99
18
ISHII Tomoya
1989
JPN
+4.35
36.63
19
CODEGA Ivan
1992
ITA
+4.74
39.37
20
HYSKA Martin
1994
SVK
+4.81
39.87
21
BROOKS Dylan
1992
USA
+4.93
40.71
22
SHARP Keegan
1997
CAN
+5.31
43.39
23
RHOMBERG Adrian
1996
AUT
+7.11
56.06
24
HEDELIN Olof
1998
SWE
+7.21
56.76
25
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
+8.16
63.45
26
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+8.52
65.99
27
KLINSKY Tomas
1998
CZE
+9.59
73.52
28
DE FIERLANT DORMER Henry
1999
BEL
+16.86
124.71
29
NEILL Ned
1999
AUS
+17.89
131.96
30
ELLIS Ben
2000
NZL
+18.78
138.23
31
LANGE Colby
1999
USA
+22.56
164.84
32
RICHARD Max
1995
USA
+25.34
184.42
33
DAVIES Bryn
2000
NZL
+29.47
213.49
Did not finish 2nd run
SHAW Samuel
1998
NZL
YVROUD Matisse
1999
FRA
LAHAYE Eric
1999
BEL
SNYDER Will
1998
USA
RODARTE Luke
1998
USA
PFLUG Florian
1996
AUT
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
NORDBOTTEN Jonathan
1989
NOR
FOSS-SOLEVAAG Sebastian
1991
NOR
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
LOEFFEN-GALLAGHER Ben
1997
NZL
DEVILLET Tim
1999
BEL
PRIELOZNY Matej
1997
SVK
GARRICK Hamish
1996
NZL
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
KNORPP Griffin
1998
USA
COULL Harrison
1997
AUS
YATES Cooper
1997
CAN
NORRIS Kieran
1995
IRL
MITSUI Kyohei
1993
JPN
DRILLER Garret
1996
USA
CAVIEZEL Gino
1992
SUI
LEEVER Alex
1995
USA
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
SHIMIZU Dai
1990
JPN
MURISIER Justin
1992
SUI
ENGEL Mark
1991
USA
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
YUASA Naoki
1983
JPN
GINI Marc
1984
SUI
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
TESTA Andrea
1991
ITA
JASICZEK Michal
1994
POL
THOMPSON Oliver
1997
AUS
SCOTT Alec
1997
AUS
MATHIS Marcel
1991
AUT
VIETZE Sandy
1993
USA
ZAMPA Andreas
1993
SVK
Did not start 1st run