official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZAMPA Adam
1990
SVK
1:33.75
9.00
2
ENGEL Mark
1991
USA
+0.97
16.55
3
LEITGEB Richard
1994
AUT
+1.99
24.50
4
ROEISLAND Max
1994
NOR
+2.27
26.68
5
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+2.70
30.02
6
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
+2.81
30.88
7
MAES Sam
1998
BEL
+3.10
33.14
8
WASMEIER Lukas
1994
GER
+3.17
33.68
9
WINDINGSTAD Tobias
1995
NOR
+3.22
34.07
10
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+3.58
36.88
11
DOBLER Yannik
1997
SUI
+3.59
36.95
12
ARVIDSSON Erik
1996
USA
+3.83
38.82
13
VERBEKE Tom
1997
BEL
+3.87
39.13
14
FRANZONI Giovanni
2001
ITA
+4.59
44.74
15
HANSSON William
2001
SWE
+4.64
45.13
16
HEDELIN Olof
1998
SWE
+4.85
46.77
17
HEGELE Georg
1996
GER
+4.93
47.39
18
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+5.01
48.01
19
KELSEY Sky
1997
USA
+5.80
54.16
20
PRIELOZNY Matej
1997
SVK
+5.96
55.41
21
DVORNIK Jaka
1997
SLO
+6.22
57.43
22
YATES Dawson
2000
CAN
+6.95
63.12
23
SHIN Jeong-Woo
1999
KOR
+7.23
65.30
24
SNYDER Will
1998
USA
+7.31
65.92
25
THROM Benjamin
1996
USA
+7.63
68.41
26
SCHNEIDER Maximilian
1999
GER
+7.64
68.49
27
LEGGETT Connor
2000
AUS
+7.99
71.22
28
DERWIN Colbey
1997
NZL
+8.10
72.07
29
JUNEAU Tai
1995
NZL
+9.16
80.33
30
GILLIS Joseph
1998
USA
+10.62
91.69
31
SNYDER Bennett
2001
USA
+13.02
110.38
32
BRANDT Moritz
2000
AUT
+14.04
118.32
33
CASHMORE William
2001
NZL
+14.69
123.39
34
SNYDER Charlie
2002
USA
+16.32
136.08
35
CLARKE Callum
2001
GBR
+20.00
164.73
36
TAKADA Shunnosuke
2001
JPN
+20.34
167.38
37
KIM Min-Hyung
2000
KOR
+22.50
184.20
38
BAIN Calder
2002
NZL
+23.64
193.08
39
SHERLOCK Jay
2001
NZL
+35.12
282.47
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
ROBERTS Keir
2002
NZL
DE POURTALES Louis
2002
GBR
GILLETT James
2002
GBR
TAKADA Seitaro
1999
JPN
AMON-FRANCESCHI Bruno
2001
USA
GANDINI Alessandro
2001
ITA
THOMAS Tucker
2001
USA
COATES Theodore
1999
AUS
ADAMS Jack
1998
AUS
KRAEMMER Matthias
2000
AUT
COLLINI Filippo
2000
ITA
HILL Dawson
1999
CAN
YATES Cooper
1997
CAN
PRETTI Winston
1999
USA
ZURBRIGGEN Alain
1998
SUI
GUT Ian
1995
LIE
OBAUER Gotthard
1996
AUT
SHIN Masanori
1993
JPN
GAVETT Tim
1998
USA
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
JUNG Minsik
1997
KOR
YOUNG Joseph
1996
CAN
DICK Lukas
1996
GER
JASICZEK Michal
1994
POL
BARWOOD Adam
1992
NZL
WINKELHORST Steffan
1992
NED
BISSIG Semyel
1998
SUI
Disqualified 1st run
Did not start 1st run