official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BERNDT Ondrej
1988
CZE
1:39.37
14.01
2
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+0.61
18.43
3
JASICZEK Michal
1994
POL
+0.94
20.82
4
KYUNG Sung Hyun
1990
KOR
+1.09
21.91
5
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
+1.25
23.07
6
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
+1.36
23.86
7
HONG Dongkwan
1995
KOR
+1.45
24.52
8
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
+1.59
25.53
9
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+1.61
25.68
10
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
+1.75
26.69
11
NAKAMURA Kazushi
1989
JPN
+1.98
28.36
12
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
+2.03
28.72
13
MITSUI Kyohei
1993
JPN
+2.18
29.81
14
SEINO Koyu
1993
JPN
+2.31
30.75
15
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+3.33
38.14
16
SHIN Masanori
1993
JPN
+3.35
38.28
17
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
+4.25
44.80
18
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+5.13
51.18
19
VUKELIC William
1998
CRO
+5.17
51.47
20
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
+5.45
53.50
21
BUSTA Julian
1997
AUT
+5.47
53.64
22
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+5.68
55.17
23
ZHILIN Alexey
1992
RUS
+5.96
57.19
24
YAMADA Kyosuke
1997
JPN
+6.21
59.01
25
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+6.49
61.03
26
KIM Dong-Cheul
1997
KOR
+7.12
65.60
27
NAKAZAWA Kazushi
1994
JPN
+7.27
66.69
28
TAKAHASHI Taisei
1997
JPN
+7.33
67.12
29
HAFERMAN Eric
1994
USA
+9.02
79.37
30
KOYAMA Kei
2000
JPN
+9.07
79.73
31
KUBOTA Taku
1998
JPN
+9.37
81.90
32
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
+11.15
94.80
33
NAKAMATA Kazuki
1997
JPN
+12.72
106.17
Did not finish 2nd run
BAE Jun-Woo
1998
KOR
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
LINDQVIST Axel
2000
SWE
KONNO Chikara
2000
JPN
AIHARA Taro
1999
JPN
OMORI Mon
1997
JPN
NAKATAI Katsunori
1997
JPN
JONSSON Carl
2000
SWE
SATO Ryuma
1999
JPN
INOMATA Yu
2000
JPN
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
VENNERSTROEM Filip
1998
SWE
NAKAMURA Shun
1995
JPN
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
ZAKURDAEV Igor
1987
KAZ
MIYAZAKI Madoka
1995
JPN
DVORNIK Jaka
1997
SLO
LEE Han-Hee
1997
KOR
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
SATO Shintaro
1996
JPN
KIM Hyeon-soo
1995
KOR
KIM Hyeontae
1990
KOR
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
SATO Shintaro
2001
JPN
SATORI Kazuki
2001
JPN
WANG Rongtao
1999
CHN
CONG Liang
1997
CHN
WANG Liwei
1999
CHN
DANOV Sergey
1997
KAZ
OKAMOTO Ryu
2000
JPN
GIM Kun-Hui
2000
KOR
SATO Shu
1999
JPN
ZHURAVCHENKO Stepan
2000
RUS
KUCHIN Zakhar
1997
KAZ
TUKHTAEV Komiljon
1997
UZB
SHIMADA Kazuki
2000
JPN
ITO Shugo
2000
JPN
KANG Chang-Yeon
1999
KOR
CARLSON Hunter
1998
USA
YOKOKAWA Satoru
1999
JPN
DOBASHI Gimpei
1996
JPN
FUKATANI Mahiro
2000
JPN
YOSHIZAWA Shuzo
1997
JPN
SHIMADA Kento
1998
JPN
KOYANAGI Kazuha
2000
JPN
MORITA Koya
1997
JPN
BIRKNER Alexander
1998
USA
Did not finish 1st run
YANG Chengze
2000
CHN
SAILIKEBIEKE Baoerjiang
1997
CHN
FUNAMOTO Kanau
2001
JPN
AIHARA Shiro
2001
JPN
KIM Byeong-Cheol
2000
KOR
XU Mingfu
1997
CHN
HO Ping-Jui
1998
TPE
WANG Jisen
1996
CHN
JANG Jae-Young
1999
KOR
ZHOU Dongjun
1989
CHN
FUJIWARA Hirotsugu
1999
JPN
KNOWLES Thomas
2000
NZL
TAKAHASHI Takuya
1998
JPN
HASHIMOTO Izumi
1997
JPN
HAGIUDA Sumitaka
1999
JPN
CHO Bum-Hee
2000
KOR
ANDREWS Sam
1996
NZL
ITO Hodaka
1996
JPN
FUKUDA Tsukasa
1995
JPN
MASAKI Itsuki
1996
JPN
RICHARDS Ben
2000
NZL
VORONOV Aleksandr
1997
RUS
VALYNKIN Mikhail
1996
RUS
NAKAJIMA Goru
1998
JPN
NAKAJIMA Shuto
1997
JPN
HAYASHI Tatsuaki
2000
JPN
ISHIJIMA Yuichiro
2000
JPN
SULLIVAN Bridger
1995
USA
MIKAMI Taiga
1998
JPN
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
FUJIYOSHI Ren
1998
JPN
NAKAGAWA Shin
1998
JPN
YAHATA Yuzuki
1999
JPN
TAKEDA Kazumasa
1994
JPN
STRAKA Jan
1997
CZE
KUDO Yoshihiro
1995
JPN
GOTO Yushi
1997
JPN
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
Did not start 1st run