official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SKJOELD Maren
1993
NOR
1:50.90
6.00
2
MAIR Chiara
1996
AUT
+1.14
13.40
3
GALLHUBER Katharina
1997
AUT
+1.15
13.47
4
SCHMOTZ Marlene
1994
GER
+1.23
13.99
5
WEINBUCHNER Susanne
1991
GER
+1.31
14.50
6
HILZINGER Jessica
1997
GER
+1.51
15.80
7
LIENSBERGER Katharina
1997
AUT
+1.53
15.93
8
IGNJATOVIC Nevena
1990
SRB
+1.57
16.19
9
SWENN-LARSSON Anna
1991
SWE
+1.63
16.58
10
HUBER Katharina
1995
AUT
+1.69
16.97
11
ALPHAND Estelle
1995
FRA
+1.77
17.49
12
WILLIBALD Elisabeth
1996
GER
+1.88
18.21
13
WALLNER Marina
1994
GER
+1.89
18.27
14
AZZOLA Michela
1991
ITA
+1.97
18.79
15
BISSIG Carole
1996
SUI
+1.99
18.92
16
ALOPINA Ksenia
1992
RUS
+2.08
19.50
16
DANIOTH Aline
1998
SUI
+2.08
19.50
18
HAUGEN Kristine Gjelsten
1992
NOR
+2.16
20.02
19
RESCH Stephanie
1995
AUT
+2.26
20.67
20
MOUGEL Laurie
1988
FRA
+2.27
20.74
21
GUTIERREZ Mireia
1988
AND
+2.39
21.52
22
RIIS-JOHANNESSEN Kristina
1991
NOR
+2.57
22.69
22
AGNELLI Nicole
1992
ITA
+2.57
22.69
24
ANDO Asa
1996
JPN
+2.87
24.63
25
RAST Camille
1999
SUI
+2.93
25.02
26
DELLA MEA Lara
1999
ITA
+2.96
25.22
27
LIVK Klara
1994
SLO
+3.07
25.93
28
GOOD Nicole
1998
SUI
+3.30
27.42
29
STAALNACKE Ylva
1992
SWE
+3.63
29.57
30
BREZOVNIK Sasa
1995
SLO
+3.72
30.15
31
LORENZI Lucrezia
1998
ITA
+4.33
34.11
32
KOPP Rahel
1994
SUI
+4.41
34.63
33
GASUNA Lelde
1990
LAT
+4.44
34.83
34
STJERNESUND Thea Louise
1996
NOR
+4.51
35.28
35
NORBYE Kaja
1999
NOR
+4.61
35.93
36
CHAPUIS Lea
1997
FRA
+4.86
37.55
37
FJAELLSTROEM Magdalena
1995
SWE
+5.01
38.53
38
KOECK Hannah
1994
AUT
+5.13
39.31
39
BRODNIK Vanja
1989
SLO
+5.91
44.37
40
EDSETH Marte Berg
1998
NOR
+6.44
47.81
41
GASMANN-BROTT Rikke
1991
NOR
+6.45
47.88
42
BEKKESTAD Kristiane
1998
NOR
+6.75
49.82
43
LIE Kajsa Vickhoff
1998
NOR
+6.76
49.89
44
MUKOGAWA Sakurako
1992
JPN
+6.89
50.73
45
HOERNBLAD Lisa
1996
SWE
+6.96
51.19
46
JANCOVA Tereza
1999
SVK
+7.53
54.89
Did not qualify for 2nd run
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
KRYUKOVA Kristina
1997
RUS
SOEFTELAND Helena Hoerte
1998
NOR
SLOKAR Andreja
1997
SLO
KRAJEWSKA Daria
1998
POL
OTONICAR Ziva
1999
SLO
WASEK Katarzyna
1996
POL
SANDERBERG Fanny Cathrine
1998
NOR
KUFAAS Mariel
1999
NOR
HAMNES Ingrid
1998
NOR
SILANTEVA Anastasiia
1998
RUS
BRAKESTAD Vilde
1997
NOR
ABOLTINA Agnese
1996
LAT
DECROIX Marjolein
1992
BEL
ARAI Mio
1997
JPN
KAMENICKA Daniela
1996
SVK
DENGSCHERZ Carina
1998
AUT
TSCHURTSCHENTHALER Vera
1997
ITA
OVCHINIKOVA Daria
1995
RUS
ARAI Makiko
1993
JPN
BANCORA Salome
1993
ARG
Did not finish 2nd run
GRITSCH Franziska
1997
AUT
PICCARD Lucie
1994
FRA
BARMETTLER Leana
1996
SUI
HONKANEN Riikka
1998
FIN
JELINKOVA Adriana
1995
NED
KAPPAURER Elisabeth
1994
AUT
PERRUCHON Martina
1996
ITA
CAPOVA Gabriela
1993
CZE
KIYOSAWA Emiko
1983
JPN
ISHIKAWA Haruna
1994
JPN
KASPER Vanessa
1996
SUI
GUEST Charlotte
1993
GBR
WILD Simone
1993
SUI
GMUER Chiara
1993
SUI
Did not finish 1st run
SAETHERENG Hannah
1999
NOR
KLICNAROVA Pavla
1988
CZE
OLSEN Bertine Aam
1999
NOR
SELVAAG Josefine
1998
NOR
PROKOPYEVA Aleksandra
1994
RUS
KORPIO Nella
1999
FIN
PAU Nuria
1994
ESP
SAEFVENBERG Charlotta
1994
SWE
FIORANO Jasmine
1995
ITA
KERVEN Michelle
1998
SWE
BARUZZI FARRIOL Francesca
1998
ARG
KMOCHOVA Tereza
1990
CZE
NELLES Mathilde
1997
BEL
ENGESET Eirin Linnea
1995
NOR
ASP Mette
1995
SWE
SARACCO Carlotta
1999
ITA
GRANT Lovisa
1995
SWE
HAAKANSSON FERMBAECK Elsa
1998
SWE
RISPLER Lucia
1998
GER
LYSDAHL Kristin Anna
1996
NOR
ZUERCHER Lara
1995
SUI
OKAMOTO Noe
1992
JPN
SOSIO Federica
1994
ITA
DIREZ Clara
1995
FRA
GRASSL Paulina
1994
SWE
HROVAT Meta
1998
SLO
PAULATHOVA Katerina
1993
CZE
FORNI Josephine
1994
FRA
WIESLER Maren
1993
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run