official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
FELLER Manuel
1992
AUT
1:31.26
6.00
2
ROCHAT Marc
1992
SUI
+0.75
11.92
3
LUITZ Stefan
1992
GER
+0.83
12.55
4
AERNI Luca
1993
SUI
+0.98
13.73
5
WINKELHORST Steffan
1992
NED
+1.08
14.52
6
ENGEL Mark
1991
USA
+1.21
15.55
7
KRYZL Krystof
1986
CZE
+1.24
15.78
8
READ Erik
1991
CAN
+1.31
16.34
9
BROWN Phil
1991
CAN
+1.38
16.89
10
GINNIS AJ
1994
USA
+1.64
18.94
11
ANKENY Michael
1991
USA
+1.94
21.31
12
BARWOOD Adam
1992
NZL
+1.98
21.62
13
ZAMPA Adam
1990
SVK
+2.08
22.41
14
MURISIER Justin
1992
SUI
+2.10
22.57
15
LEITGEB Richard
1994
AUT
+2.33
24.38
16
JUNG Dong-hyun
1988
KOR
+2.40
24.93
17
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+2.52
25.88
18
ZAMPA Andreas
1993
SVK
+2.56
26.20
19
RASANEN Joonas
1989
FIN
+2.66
26.99
20
LEEVER Alex
1995
USA
+2.69
27.22
21
ROEISLAND Max
1994
NOR
+2.70
27.30
22
JASICZEK Michal
1994
POL
+2.90
28.88
23
WOOLSON Thomas
1993
USA
+3.29
31.96
24
MCLAUGHLIN Brian
1993
USA
+6.24
55.23
25
MARSHALL Tucker
1990
USA
+6.57
57.83
26
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
+6.70
58.86
27
HAUGEN Per Torstein
1994
NOR
+7.06
61.70
28
PROIOS Ioannis
1995
GRE
+8.27
71.25
29
PRIELOZNY Matej
1997
SVK
+9.30
79.37
30
JUNG Min-Sik
1997
KOR
+9.46
80.64
31
DORN Carlo
1998
GER
+9.96
84.58
32
NARDELLI Martin
1998
ITA
+11.30
95.15
33
ADAMS Jack
1998
AUS
+14.82
122.92
34
KELLEY Robby
1990
USA
+15.70
129.87
35
ELLIS Ben
2000
NZL
+16.66
137.44
36
ZAVECKAS Rokas
1996
LTU
+16.91
139.41
37
DAVENPORT Luke
2000
USA
+21.48
175.47
38
BOWERS Jack
2000
USA
+25.82
209.71
39
FERRAR William
1998
NZL
+28.80
233.22
40
SANDERSON Oliver
2000
NZL
+36.72
295.70
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
MILLER Asa
2000
PHI
CASHMORE William
2001
NZL
TSUTSUMI Masashi
1999
JPN
HEAYDON Henry
2001
AUS
LOEFFEN-GALLAGHER Ben
1997
NZL
COTE Matthieu
2000
USA
SORIO Daniele
1994
ITA
KUWALL Duncan
1998
GBR
PROVAZNIK Adam
2000
CZE
KICK Euan
1997
GBR
SALVI Mauro
1998
ITA
VAN DEURSEN Jake
1994
USA
HAFERMAN Eric
1994
USA
JAROSCAK Miroslav
1999
SVK
DVORNIK Jaka
1997
SLO
FUCIGNA Peter
1996
USA
ROSSUM VAN Max
1998
NED
VERBEKE Tom
1997
BEL
SHARP Keegan
1997
CAN
HONG Dong-kwan
1995
KOR
KYUNG Sung-hyun
1990
KOR
VIETZE Sandy
1993
USA
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
SPIECKER Florian
1998
AUT
KONO Kyosuke
1991
JPN
DORNER Thomas
1998
AUT
YUASA Naoki
1983
JPN
ROBERTS Hig
1991
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run