official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RAST Camille
1999
SUI
1:42.81
8.05
2
NULLMEYER Ali
1998
CAN
+0.09
8.68
3
MAIR Chiara
1996
AUT
+0.41
10.92
4
HROVAT Meta
1998
SLO
+0.90
14.35
5
HONKANEN Riikka
1998
FIN
+1.02
15.19
6
GOOD Nicole
1998
SUI
+1.22
16.59
7
LYSDAHL Kristin
1996
NOR
+1.39
17.78
8
POPOVIC Leona
1997
CRO
+1.44
18.13
9
FEST Nadine
1998
AUT
+1.48
18.41
10
HILZINGER Jessica
1997
GER
+1.51
18.62
11
BISSIG Carole
1996
SUI
+2.10
22.76
12
HAAKANSSON FERMBAECK Elsa
1998
SWE
+2.15
23.11
13
VANREUSEL Kim
1998
BEL
+2.25
23.81
14
KORPIO Nella
1999
FIN
+2.44
25.14
15
O BRIEN Nina
1997
USA
+2.99
28.99
16
OEGREN Hanna
1997
SWE
+3.03
29.27
17
BEKKESTAD Kristiane
1998
NOR
+3.15
30.11
18
HENNING Emelie
1999
SWE
+3.23
30.67
19
RASK Sara
2000
SWE
+3.39
31.79
20
MORAVCIKOVA Sona
1999
SVK
+3.58
33.12
21
VILANOVA Marina
1999
CAN
+3.59
33.19
22
FLECKENSTEIN Stefanie
1997
CAN
+3.60
33.26
23
LUUKKO Nea
1996
FIN
+3.81
34.73
24
WARDLE Galena
1998
USA
+4.73
41.18
25
HANNOLA Hilla
1998
FIN
+5.10
43.77
26
EDSETH Marte Berg
1998
NOR
+5.15
44.12
27
JANCOVA Tereza
1999
SVK
+6.26
51.89
28
CASHMAN Keely
1999
USA
+6.58
54.13
29
BONDARE Liene
1996
LAT
+6.81
55.74
29
PLESHKOVA Iulija
1997
RUS
+6.81
55.74
31
HIRTL-STANGGASSINGER Katrin
1998
GER
+7.19
58.40
32
SILANTEVA Anastasiia
1998
RUS
+7.46
60.29
33
NEMCOVA Klaudia
2000
SVK
+9.36
73.60
34
WASEK Katarzyna
1996
POL
+9.94
77.66
35
FINNBOGADOTTIR Maria
2000
ISL
+11.88
91.25
36
DAGBJARTSDOTTIR Katla Bjorg
1999
ISL
+12.66
96.71
37
COOPER Yasmin
1998
GBR
+13.34
101.47
38
DESROCHERS Rachael
1997
USA
+13.73
104.20
39
AUGUSTAITYTE Egle
1999
LTU
+21.99
162.05
40
JOGEVA Anna Lotta
1999
EST
+26.03
190.34
41
SCHILTZ Laura
1999
LUX
+29.82
216.89
42
LAYOUN Sarah
2000
LBN
+32.72
237.20
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
NASSAR Tara
1997
LBN
KARPOVA Yekaterina
1998
KAZ
SHEPILENKO Anastasiya
2000
UKR
BUSHELL Georgia
1999
NZL
MEAD Darcie
1996
GBR
TOMKINSON Lily
1997
AUS
ANDERSON Jessica
1998
GBR
LEBEL Maureen
1998
USA
VALLE Abril Iriel
1999
ARG
GRIGG Eliza
1996
NZL
MUZAFERIJA Elvedina
1999
BIH
CIOCANEL Raluca Georgiana
1996
ROU
PFISTER Meike
1996
GER
BUBAKOVA Nikola
1999
CZE
BAKKE Bianca
2000
NED
KRAJEWSKA Daria
1998
POL
LUCZAK Maria
2000
POL
AXELSSON Fanny
1998
SWE
OTONICAR Ziva
1999
SLO
DANNEWITZ Ida
1999
SWE
HUDSON Piera
1996
NZL
HVAMMEN Guro
1997
NOR
AJLEC Desiree
1996
SLO
ABOLTINA Agnese
1996
LAT
BARUZZI FARRIOL Francesca
1998
ARG
NELLES Mathilde
1997
BEL
ARAI Mio
1997
JPN
WILLIBALD Martina
1999
GER
OSTLER Martina
1998
GER
STJERNESUND Thea Louise
1996
NOR
DELLA MEA Lara
1999
ITA
KASPER Vanessa
1996
SUI
PERRUCHON Martina
1996
ITA
SMART Amelia
1998
CAN
GRITSCH Franziska
1997
AUT
SPORER Marie- Therese
1996
AUT
BARMETTLER Leana
1996
SUI
RISPLER Lucia
1998
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run