official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
CASON Mattia
1999
ITA
1:47.75
46.21
2
BATTISTI Alberto
2001
ITA
+0.19
47.48
3
POLIG Fabian
1998
ITA
+0.71
50.95
4
OBERHAMMER Matthias
1998
ITA
+1.16
53.96
5
SATTO Daniel
1999
ITA
+1.69
57.50
6
PRANTL Manuel
1999
ITA
+1.70
57.57
7
LUNGER Aron
2000
ITA
+2.00
59.57
8
ROGEN Alex
1997
ITA
+2.09
60.18
9
AICHNER Franz
1998
ITA
+2.48
62.78
10
GRAMM Lukas
2000
ITA
+3.73
71.13
11
LOCHMANN Simon
1999
ITA
+3.82
71.74
12
RIZZI Lukas
2000
ITA
+4.84
78.55
13
MADER Robin
2000
ITA
+5.09
80.22
14
PALMA Marc
2000
ITA
+5.46
82.69
15
KAHN Florian
1999
ITA
+5.55
83.30
16
PLANOETSCHER Gabriel
2001
ITA
+5.88
85.50
17
SENONER Aaron
2001
ITA
+6.11
87.04
18
HALLER Simon
2000
ITA
+6.29
88.24
19
PLATTER Jonas
2000
SWE
+6.42
89.11
20
PLANCKER David
2001
ITA
+6.69
90.91
21
MOSER Michael
1998
ITA
+7.07
93.45
22
RABENSTEINER Toni
1999
ITA
+7.71
97.73
23
PICHLER Christof
2001
ITA
+8.30
101.67
24
GROSSRUBATSCHER Matteo
2001
ITA
+8.44
102.61
25
FURTSCHEGGER Stefan
2000
ITA
+9.71
111.09
26
GROSSRUBATSCHER Alex
2000
ITA
+11.72
124.52
27
STANGL Simon
2001
ITA
+12.41
129.14
28
UNTERFRAUNER Samuel
2001
ITA
+12.75
131.41
29
FRANCESCHINI Philip
1999
ITA
+13.21
134.48
30
PANZANINI Daniel
2001
ITA
+13.72
137.89
31
CODALONGA Paul
2001
ITA
+18.39
169.09
32
WEITHALER Serafin
2001
ITA
+19.63
177.38
33
LARCHER Maximilian
2001
ITA
+21.49
189.81
34
RUNGGER Klemens
2000
ITA
+24.85
212.26
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ZOESCHG Maximilian
2001
ITA
LANTSCHNER David
2001
ITA
OBERHAMMER Michael
2001
ITA
PUTZER Simon
2001
ITA
MITTERRUTZNER Lukas
2001
ITA
HENNICKEN Aaron
2001
ITA
STARK Hanno
2001
ITA
ZANGHI Niccolo
1999
ITA
PODA Alessandro
2000
ITA
LEONARDI Daniel
2000
ITA
MAYRHOFER Jonas
2001
ITA
TATZ Marc
2000
ITA
AUSSERHOFER Michael
2000
ITA
STAMPFL Niklas
1999
ITA
KNEISSL Noah
2000
ITA
LEITNER Raphael
2000
ITA
MAIRVONGRASPEINTEN Andreas
1999
ITA
AVESANI Gabriel
1999
ITA
ATZWANGER Noah
1999
ITA
PLONER Manuel
2001
ITA
MORODER Johannes
1999
ITA
POLIG Benjamin
1999
ITA
OBERHAUSER Martin
1998
ITA
MITTERMAIR Hugo
1998
ITA
STAFFLER Juri
1999
ITA
KROELL Raphael
2000
ITA
PERATHONER Pauli
1999
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run