official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
TRIKHICHEV Pavel
1992
RUS
1:46.32
6.99
2
SPIK Jakob
1994
SLO
+0.80
12.41
3
GROSELJ Zan
1993
SLO
+1.03
13.97
4
EFIMOV Simon
1996
RUS
+2.01
20.60
5
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+2.03
20.74
6
FEASEY Willis
1992
NZL
+2.44
23.51
7
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+2.69
25.21
8
SHIMIZU Dai
1990
JPN
+2.70
25.27
8
KYUNG Sung-hyun
1990
KOR
+2.70
25.27
10
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
+2.98
27.17
11
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+3.03
27.51
12
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+3.97
33.87
13
BARWOOD Adam
1992
NZL
+4.10
34.76
14
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
+4.13
34.96
15
PARK Je-yun
1994
KOR
+4.14
35.03
16
SHIN Masanori
1993
JPN
+4.30
36.11
17
KIM Hyeon-tae
1990
KOR
+4.34
36.38
18
JUNG Min-Sik
1997
KOR
+4.42
36.92
18
HONG Dong-kwan
1995
KOR
+4.42
36.92
20
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
+4.93
40.38
21
KIM Hyeon-soo
1995
KOR
+5.53
44.44
22
PRIELOZNY Matej
1997
SVK
+5.75
45.93
23
TAKEDA Kazumasa
1994
JPN
+5.79
46.20
24
SATO Shintaro
1996
JPN
+5.94
47.22
25
MITSUI Kyohei
1993
JPN
+6.22
49.11
26
FUJIHARA Sota
1994
JPN
+6.31
49.72
27
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
+6.39
50.26
28
LEE Jeong-jae
1994
KOR
+8.24
62.79
29
JO Kwang-ho
1995
KOR
+9.19
69.22
30
YOON Jong-seok
1993
KOR
+9.29
69.90
31
BIRKNER Alexander
1998
USA
+10.52
78.23
32
SHIN Jeong-Woo
1999
KOR
+12.58
92.18
33
KOYAMA Kei
2000
JPN
+12.92
94.48
34
KANG Chang-Yeon
1999
KOR
+13.22
96.52
35
LEE Jae-Jun
2000
KOR
+14.33
104.03
36
KANG Myoung-Gyu
2000
KOR
+14.59
105.79
37
LEE Jae-Young
1999
KOR
+16.74
120.35
38
CARLSON Hunter
1998
USA
+17.67
126.65
39
YUN Soo-Min
1999
KOR
+19.05
136.00
40
CHOI Min-seok
2000
KOR
+20.92
148.66
41
GIM Kun-Hui
2000
KOR
+21.69
153.87
42
BAIK Seung-Heon
1998
KOR
+23.17
163.90
43
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
+24.37
172.02
44
AN Hyo-Jun
1999
KOR
+30.97
216.72
45
KIM Byeong-Hee
1999
KOR
+33.83
236.09
Did not finish 2nd run
KIM Byeong-Cheol
2000
KOR
JANG Jae-Young
1999
KOR
PARK Chan-Woo
2000
KOR
KIM Sung-Jun
1997
KOR
KIM Min-Hyung
2000
KOR
CHO Bum-Hee
2000
KOR
NAKAGAWA Shin
1998
JPN
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
LEE Jang-woo
1995
KOR
MAJOR Billy
1996
GBR
TAYLOR Laurie
1996
GBR
SMITH Warren Cummings
1992
EST
PYASIK Evgenij
1993
RUS
Disqualified 2nd run
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 1st run
SHIN Yong-Soo
2000
KOR
KWON Ki-Yun
1998
KOR
WI Kyung-In
1999
KOR
YANG Dong-Hyuk
1998
KOR
BYEON Jin-hwan
1996
KOR
SUGAWARA Yasutaka
1996
JPN
BAE Jun-Woo
1998
KOR
CHOI Chang-hyun
1994
KOR
GOTO Yushi
1997
JPN
SULLIVAN Bridger
1995
USA
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
VERBEKE Tom
1997
BEL
FUKASE Satoshi
1996
JPN
FALAT Matej
1993
SVK
KONO Kyosuke
1991
JPN
LEE Han-Hee
1997
KOR
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
ZHILIN Alexey
1992
RUS
ULYANOV Dmitrij
1983
RUS
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
Disqualified 1st run