official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GRITSCH Franziska
1997
AUT
1:40.77
18.48
2
HROVAT Meta
1998
SLO
+0.14
20.08
3
MAIR Chiara
1996
AUT
+0.29
21.79
4
LIE Kajsa Vickhoff
1998
NOR
+0.36
22.59
5
GROEBLI Nathalie
1996
SUI
+1.11
31.15
6
HOERNBLAD Lisa
1996
SWE
+1.14
31.49
7
DYGRUBER Michaela
1995
AUT
+1.47
35.26
8
HIRTL-STANGGASSINGER Katrin
1998
GER
+2.23
43.93
9
GOOD Nicole
1998
SUI
+2.35
45.30
10
DORSCH Patrizia
1994
GER
+2.40
45.87
11
MAGG Ann Katrin
1994
GER
+2.41
45.98
11
GALLI Jole
1995
ITA
+2.41
45.98
13
FLUETSCH Luana
1995
SUI
+2.43
46.21
14
PFISTER Meike
1996
GER
+2.45
46.44
15
ORTLIEB Nina
1996
AUT
+2.55
47.58
16
HAUGEN Kristine Gjelsten
1992
NOR
+3.21
55.11
17
HECTOR Sara
1992
SWE
+3.25
55.57
18
REISINGER Elisabeth
1996
AUT
+3.31
56.25
19
JENAL Stephanie
1998
SUI
+3.42
57.51
20
RESCH Stephanie
1995
AUT
+3.58
59.34
21
LIVK Klara
1994
SLO
+3.61
59.68
22
NORBYE Kaja
1999
NOR
+3.72
60.93
23
SUTER Jasmina
1995
SUI
+3.90
62.99
24
STJERNESUND Thea Louise
1996
NOR
+4.02
64.36
25
MONSEN Marte
2000
NOR
+4.03
64.47
26
SILANTEVA Anastasiia
1998
RUS
+4.12
65.50
27
BEKKESTAD Kristiane
1998
NOR
+4.19
66.30
28
CILLARA ROSSI Valentina
1994
ITA
+4.60
70.98
29
SAETHERENG Hannah
1999
NOR
+4.61
71.09
30
PIZZATO Sofia
1998
ITA
+4.64
71.43
31
RAEDLER Ariane
1995
AUT
+4.70
72.12
32
ETZENSPERGER Lindy
1998
SUI
+4.80
73.26
33
ZENERE Asja
1996
ITA
+5.14
77.14
34
CERUTTI Camille
1998
FRA
+5.31
79.08
35
SUTER Raphaela
1996
SUI
+5.69
83.42
36
PLESHKOVA Iulija
1997
RUS
+5.87
85.47
37
CHIRAT Madeleine
1998
FRA
+6.17
88.89
38
AXELSSON Fanny
1998
SWE
+6.52
92.89
39
IVARSSON Lin
1996
SWE
+6.70
94.94
40
BARGALLO Julia
1995
ESP
+7.01
98.48
41
BONHOMME Julia
1999
FRA
+7.44
103.39
42
PALLAS Carmina
1996
AND
+7.70
106.35
43
GRILLET AUBERT Jade
1997
FRA
+8.82
119.13
44
ENGESET Eirin Linnea
1995
NOR
+9.75
129.75
45
BROWN Cara
1994
GBR
+10.01
132.72
46
TELJE Elise
2000
NOR
+10.87
142.53
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
TENGBOM Lisa
1998
SWE
EDSETH Marte Berg
1998
NOR
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
KASPER Vanessa
1996
SUI
DAHLIN Agnes
1999
SWE
HVAMMEN Guro
1997
NOR
ROMANOVA Anastasia
1993
RUS
KUFAAS Mariel
1999
NOR
RETTENWENDER Martina
1995
AUT
SANDERBERG Fanny Cathrine
1998
NOR
SLOKAR Andreja
1997
SLO
BARMETTLER Leana
1996
SUI
MELESI Roberta
1996
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run