official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
1:35.07
8.00
2
ROCHAT Marc
1992
SUI
+0.54
12.09
3
RODES Istok
1996
CRO
+0.61
12.62
4
SIMONET Sandro
1995
SUI
+0.77
13.83
5
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+0.95
15.19
6
AERNI Luca
1993
SUI
+0.99
15.50
7
YULE Daniel
1993
SUI
+1.02
15.72
8
BISSIG Semyel
1998
SUI
+1.35
18.22
9
KOLEGA Elias
1996
CRO
+1.57
19.89
9
MURISIER Justin
1992
SUI
+1.57
19.89
11
ITEN Matthias
1999
SUI
+2.37
25.95
12
BOESCH Marc
1996
SUI
+2.49
26.86
13
WALCH Magnus
1992
AUT
+2.50
26.93
14
OEHRLI Joel
1998
SUI
+2.64
27.99
15
METTLER Josua
1998
SUI
+3.01
30.80
16
SPARR Maurus
1998
SUI
+3.32
33.14
17
GINI Marc
1984
SUI
+3.72
36.17
18
BOISSET Arnaud
1998
SUI
+3.78
36.63
19
WALPEN Dario
1996
SUI
+3.96
37.99
20
JANUTIN Fadri
2000
SUI
+4.06
38.75
21
ODERMATT Marco
1997
SUI
+4.49
42.00
22
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+4.51
42.16
23
CAPLAZI Moreno
1997
SUI
+4.63
43.06
24
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+4.85
44.73
25
LUETOLF Joel
2000
SUI
+5.96
53.14
26
AMSTUTZ Gianluca
1997
SUI
+6.05
53.82
27
BISSIG Yannick
1999
SUI
+6.84
59.80
28
DARBELLAY Valentin
1997
SUI
+7.70
66.31
29
VON SIEBENTHAL Patrick
2001
SUI
+8.35
71.24
30
LUESCHER Tim
1990
SUI
+8.51
72.45
31
MESOT Quentin
1998
SUI
+8.69
73.81
32
BONVIN Anthony
1994
SUI
+9.26
78.13
33
TORRENT Christophe
1999
SUI
+9.46
79.64
34
KUNZ Florian
2000
SUI
+10.55
87.90
35
MAECHLER Reto
2001
SUI
+11.21
92.90
36
OTT Dominic
2000
SUI
+11.70
96.61
37
BUESCHLEN Dario
1999
SUI
+13.10
107.21
38
VON ALLMEN Franjo
2001
SUI
+13.62
111.15
39
KOHLER Adrian
1996
SUI
+13.64
111.30
40
MONNEY Alexis
2000
SUI
+13.79
112.44
41
KAMER Mario
2001
SUI
+15.25
123.49
Did not finish 2nd run
KUENZI Jeremias Hans-jakob
1999
SUI
LEHNER Maurice
2000
SUI
UNTERSANDER Romano
2001
SUI
KARRER Marco
1999
SUI
TORTAJADA BAUTISTA Adrian
2000
SUI
VON GRUENIGEN Lian
2001
SUI
ADANK Gian
2001
SUI
BAEHLER Jann
2000
SUI
WYLER Eric
2001
SUI
ACKERMANN Arne
1998
SUI
AREGGER Gabriel
1997
SUI
MANI Yanick
1999
SUI
GRUENENWALD Matthias
1999
SUI
DOBLER Yannik
1997
SUI
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
PFIFFNER Marco
1994
LIE
GASSNER Philipp
1992
GER
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
FORTE Andrea
1999
SUI
KNOERI Michael
2001
SUI
COPPEY Raphael
1999
SUI
STYNER Gabriel
2000
SUI
GANDER Mario
1998
SUI
ACKERMANN Lars
2000
SUI
STOESSEL Gian-Marco
1999
SUI
OESTER Kevin
2001
SUI
CORTHAY Emric
2001
SUI
AUBORD Sebastien
1999
SUI
OTT Elias
2000
SUI
CARROZ Theo
1998
SUI
GUETTINGER Basil
2000
SUI
HERRMANN Luc
2000
SUI
CUCHE Remi
2000
SUI
BOLLHALDER Marco
2000
SUI
BARANDUN Lucien
1997
SUI
CADONAU Didier
1998
SUI
CHABLE Loic
2000
SUI
ZULAUF Gael
2000
SUI
MONNIER Leo
2000
SUI
PIAZZA Matteo
1998
SUI
BERTHER Rafael
1997
SUI
ROGENTIN Silvano
1998
SUI
HOLENSTEIN Lars
1997
SUI
SIMONET Livio
1998
SUI
MANI Luca
1998
SUI
BRAZEROL Dominik
1997
USA
FUMEAUX Benoit
1999
SUI
SINNESBERGER Thierry
1995
SUI
REYMOND Marco
1994
SUI
CHRISTENSEN Simen Ramberg
1993
NOR
SCHMID Alexander
1994
GER
BRUEGGER Matthias
1993
SUI
Did not start 1st run