official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
RAICH Benjamin
1978
AUT
1:41.40
-4.00
2
VON GRUENIGEN Michael
1969
SUI
+0.10
-3.43
3
KJUS Lasse
1971
NOR
+0.54
-0.91
4
MILLER Bode
1977
USA
+0.98
1.61
5
PLASCHY Didier
1973
SUI
+1.07
2.12
6
STANGASSINGER Thomas
1965
AUT
+1.12
2.41
7
PALANDER Kalle
1977
FIN
+1.15
2.58
8
TESCARI Fabrizio
1969
ITA
+1.18
2.75
9
BURAAS Hans-Petter
1975
NOR
+1.26
3.21
10
STIANSEN Tom
1970
NOR
+1.36
3.78
11
BOURGEAT Pierrick
1976
FRA
+1.46
4.35
12
CASANOVA Marco
1976
SUI
+1.51
4.64
13
GRANDI Thomas
1972
CAN
+1.52
4.69
14
VOGL Alois
1972
GER
+1.54
4.81
15
KUNC Mitja
1971
SLO
+1.57
4.98
16
REITER Mario
1970
AUT
+1.76
6.07
16
ROCCA Giorgio
1975
ITA
+1.76
6.07
18
WEISS Angelo
1969
ITA
+1.79
6.24
19
MAYER Christian
1972
AUT
+1.83
6.47
20
GRUBELNIK Drago
1976
SLO
+1.84
6.52
21
AAMODT Kjetil Andre
1971
NOR
+1.92
6.98
22
FURUSETH Ole Christian
1967
NOR
+2.05
7.73
23
STAMPFER Ronald
1976
AUT
+2.14
8.24
24
SCHILCHEGGER Heinz
1973
AUT
+2.33
9.33
25
KIMURA Kiminobu
1970
JPN
+2.35
9.44
26
VRHOVNIK Matjaz
1972
SLO
+2.36
9.50
27
CHENAL Joel
1973
FRA
+2.69
11.39
28
KOLLE Arnt Georg
1974
NOR
+2.89
12.53
29
AMIEZ Sebastien
1972
FRA
+2.94
12.82
30
IMBODEN Urs
1975
SUI
+2.99
13.10
Did not qualify for 2nd run
LINDNER Gustav
1978
SWE
HAYER Stanley
1973
CAN
NYBERG Fredrik
1969
SWE
PAGE Kevin
1975
FRA
ZINSLI Andrea
1972
SUI
VOGLREITER Siegfried
1969
AUT
VICQUERY Simone
1975
ITA
VALENCIC Mitja
1978
SLO
SCHOENFELDER Rainer
1977
AUT
TRINKL Hannes
1968
AUT
STRAND NILSEN Harald Chr.
1971
NOR
MARILA Mika
1973
FIN
BACHLEDA Andrzej
1975
POL
BERGAMELLI Sergio
1970
ITA
CATTANEO Luca
1972
ITA
CUCHE Didier
1974
SUI
DIMIER Yves
1969
FRA
FRANZ Werner
1972
AUT
GHEDINA Kristian
1969
ITA
GRAVIER Richard
1974
FRA
GROS Sacha
1974
USA
HERRMANN Markus
1972
SUI
HIRASAWA Gaku
1973
JPN
KERNEN Bruno Ii
1972
SUI
MAIER Hermann
1972
AUT
LLORACH Gaetan
1974
FRA
Did not finish 1st run
ALBRECHT Kilian
1973
AUT
ROLLAND Eric
1975
FRA
MC BEATH Darin
1976
CAN
NANA Matteo
1974
ITA
WALCHHOFER Michael
1975
AUT
BJORNSSON Kristinn
1972
ISL
CASTELLANO Christian
1974
ITA
VIOLON Pierre
1973
FRA
KOSIR Jure
1972
SLO
EBERLE Markus
1969
GER
ERTL Andreas
1975
GER
FATTORI Alessandro
1973
ITA
PAULSEN Lasse
1974
NOR
KNIGHT Chip
1975
USA
JAGGE Finn Chr.
1966
NOR
SIMOND Francois
1969
FRA
HANSSON Martin
1975
SWE