official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
COLOMBI Nicolo
1991
ITA
1:24.59
17.77
2
KOSTELIC Ivica
1979
CRO
+1.94
34.28
3
GARAY Aingeru
1998
ESP
+2.69
40.67
4
POTH Robert
1997
GBR
+2.73
41.01
5
NORRIS Kieran
1995
IRL
+2.79
41.52
6
BIASCI Marco
1997
ITA
+2.81
41.69
7
VINTER Zak
1998
GBR
+2.98
43.13
8
ANGUITA Martin
1991
CHI
+3.20
45.01
9
CANCLINI Fabiano
1998
ITA
+3.42
46.88
10
TOPPAN Riccardo
1995
ITA
+3.45
47.14
11
RUSCHETTA Luca
1997
ITA
+3.70
49.26
12
CASARTELLI Athos
1997
ITA
+3.87
50.71
13
PARAND Loevan
1999
FRA
+4.02
51.99
14
STRAKA Jan
1997
CZE
+4.04
52.16
15
SCURI Sebastiano
1994
ITA
+4.08
52.50
16
BERNARDI Mattia
2000
ITA
+4.66
57.43
17
FIGUEROA Andres
1996
CHI
+4.73
58.03
18
TANGHETTI Dino
1996
ITA
+4.96
59.99
19
ADAMS Jack
1998
AUS
+5.79
67.05
20
FARREN Rory
1998
GBR
+7.33
80.16
21
VAN DITMAR Delfin
2000
ARG
+7.65
82.88
22
DRAJZIBNER Matias
1999
ARG
+7.79
84.08
23
ANGELI Mattia
2000
ITA
+7.88
84.84
24
BRUNO Benjamin
1999
GBR
+8.68
91.65
25
CANTONI Albino
1997
ITA
+9.57
99.23
26
LOEFFEN-GALLAGHER Ben
1997
NZL
+9.92
102.21
27
COULL Harrison
1997
AUS
+10.03
103.14
28
KARAVASILI Leonidas
1999
GBR
+10.22
104.76
29
TROUP Kieran
2000
GBR
+10.32
105.61
30
CHRISTEY David
1999
GBR
+10.99
111.31
31
BARTON Daniel
1998
GBR
+12.01
119.99
32
LEE Dexter
2000
GBR
+12.74
126.21
33
WAITT Stuart
1999
GBR
+13.43
132.08
34
MCCALL Oscar
2000
GBR
+13.60
133.53
35
WAITT Scott
2000
GBR
+14.61
142.13
36
HUPPACH Declan
1999
GBR
+17.07
163.06
37
MORGAN Jonathan
1999
GBR
+18.50
175.24
38
OKUMA Osamu
2000
GBR
+18.97
179.24
39
SHEPHERD Calum
2000
GBR
+19.18
181.02
40
DENDLE George
2000
GBR
+20.25
190.13
41
COWAN Kyle
1999
GBR
+20.41
191.49
42
GREENSHIELDS Andrew
1999
GBR
+21.91
204.26
43
RABEY Judson
2000
GBR
+22.41
208.52
44
BREESE Nathan
1999
GBR
+23.88
221.03
45
KEYS Alexander
1998
GBR
+24.99
230.48
46
DE BOER Nicholas
2000
GBR
+25.76
237.03
47
DAVEY Joseph
2000
GBR
+35.27
317.98
48
BAILLIE Oliver
2000
GBR
+35.43
319.34
49
FISHER William
2000
GBR
+42.38
378.49
50
FORD John
1987
GBR
+49.77
441.39
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
WILMOT Jack
2000
GBR
WILLIAMS Scott
1999
GBR
JOHN Freddie
2000
GBR
NESBITT Kieran
2000
GBR
HUGHES Glen
2000
GBR
FITZGERALD George
1999
NZL
MCROBB Cameron
2000
GBR
ATTARD Oliver
1999
GBR
VON HOHENLOHE Hubertus
1959
MEX
LUKE Charlie
2000
GBR
CROCKART Tom
2000
GBR
RASCAGNERES Thomas
2000
GBR
DEIGHTON Harry
2000
GBR
CHAPMAN Lloyd
1999
GBR
CHERRY Thomas
1996
GBR
LOPEZ DAVALOS Lautaro
1999
ARG
VALENZUELA Emilio
2000
ARG
LLIBRE Ferriol
1997
ESP
BARRUFET Ramon
1999
ESP
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
ROBERT Pol
1997
AND
CHIECA Alessandro
1998
ITA
HANSON Ben
1998
CAN
IOZZELLI Davide
1999
ITA
MODANESI Andrea
1998
ITA
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
BESSON Victor
1999
FRA
SOMELET Matis
1998
FRA
SCURI Alessandro
1997
ITA
RODIGARI Nicolo
1997
ITA
RASSAT Paco
1998
FRA
MAJOR Billy
1996
GBR
CONFORTOLA Matteo
1995
ITA
ORTEGA Albert
1998
ESP
ROTA Nicola
1989
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run