official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
PEZZEDI Emmi
1982
ITA
1:20.20
10.52
2
HARGIN Janette
1977
SWE
+0.05
10.88
3
HIROI Noriyo
1976
JPN
+0.06
10.95
4
BACHMANN Silke
1977
ITA
+0.28
12.54
5
GRUENENFELDER Corina
1975
SUI
+0.29
12.62
6
GUENTER Maren
1976
GER
+0.44
13.70
7
OESTER Marlies
1976
SUI
+0.74
15.87
7
CERESA Annalisa
1978
ITA
+0.74
15.87
7
WAIDHOFER-DUMMER Carolina
1976
AUT
+0.74
15.87
7
HOSSMANN Corina
1976
SUI
+0.74
15.87
11
OLAMO Petra
1974
FIN
+0.76
16.02
12
GILJARHUS Bente
1978
NOR
+0.92
17.17
13
HARGIN Christine
1980
SWE
+0.95
17.39
14
MARTIN Celine
1978
FRA
+1.10
18.48
14
TRUPPE Karin
1978
AUT
+1.10
18.48
16
SOURD Isabelle
1975
FRA
+1.15
18.84
17
BRYDON Emily
1980
CAN
+1.38
20.50
18
HULTDIN Malin
1979
SWE
+1.39
20.57
19
ZENHAUSERN Ines
1978
SUI
+1.44
20.93
20
KRZYZYNSKA Dagmara
1981
POL
+1.72
22.96
21
GOERGL Elisabeth
1981
AUT
+1.84
23.83
22
HAELLDAHL Sandra
1977
SWE
+1.90
24.26
23
ZIEGLER Pamela
1980
SUI
+2.32
27.30
24
MUELLER Tamara
1977
SUI
+2.36
27.59
25
BRONSINO Francesca
1980
ITA
+2.42
28.02
26
WIRTH Katja
1980
AUT
+3.26
34.10
27
KAEYHKOE Pia
1979
FIN
+3.34
34.67
28
HOLZER Katrin
1978
AUT
+3.38
34.96
29
PRCHAL Anna
1979
CAN
+3.88
38.58
30
SCHAEDLER Tamara
1977
LIE
+4.62
43.93
31
MITTERSTIELER Petra
1979
ITA
+6.21
55.43
32
MAZE Tina
1983
SLO
+6.28
55.94
33
HOLZMANN Alexandra
1976
AUT
+6.69
58.90
34
BOUCHER Sara-Maude
1979
CAN
+7.06
61.58
34
RAICH Carina
1979
AUT
+7.06
61.58
36
ZAKOURILOVA Petra
1978
CZE
+7.07
61.65
37
BRIGHT Rowena
1980
AUS
+7.11
61.94
38
KARASINSKA Katazyna
1982
POL
+7.97
68.16
39
MATTIG Michaela
1979
SUI
+8.37
71.05
40
KNAPP Monika
1981
ITA
+8.58
72.57
41
KRISTIANSEN Kristine
1975
NOR
+8.98
75.46
42
PELLAT-FINET Caroline
1978
FRA
+9.22
77.20
43
HUBER Isabelle
1981
GER
+9.52
79.37
Did not finish 2nd run
PITKANEN Riitta
1977
FIN
CORNU Valerie
1980
FRA
PLANATSCHER Maddalena
1979
ITA
MCCLOY Hilary A
1982
USA
LORENZ Giorgia
1982
ITA
MARGONI Evelina
1980
ITA
GRAU Vicky
1975
AND
LUCKMAIER Stefanie
1977
GER
LOCHMATTER Sandra
1980
SUI
KURFUERSTOVA Eva
1977
CZE
DOLVA Marte Kinn
1978
NOR
HUBER Marina
1979
GER
AUFDENBLATTEN Fraenzi
1981
SUI
GASPERIN Andreja
1979
SLO
KNOR Petra
1980
AUT
FEHR Diana
1974
LIE
SIMARI BIRKNER Maria Belen
1982
ARG
Did not finish 1st run
KORTEN Jeannette
1976
AUS
SKOGLUND Tatum
1978
USA
SIMARI BIRKNER Macarena
1984
ARG
RAITA Henna
1975
FIN
RIENDA CONTRERAS Raquel
1976
ESP
RUIZ CASTILLO Carolina
1981
ESP
VIALLET Carole
1978
FRA
NIKOLUSSI Kathrin
1978
AUS
BLIENINGER Anja
1981
GER
BOGLIO Beatrice
1981
ITA
BOSCH FORRELLAD Monica
1972
ESP
BREZNIK Katarina
1977
SLO
CHARDON Sabrina
1980
FRA
CORRADINI Isabella
1979
ITA
DABIC Lea
1981
SLO
GALVANI Honey
1980
ITA
GERBAUDO Francesca
1980
ITA
JANYK Britt
1980
CAN
JOHANSSON Lina
1979
SWE
KLEON Barbara
1980
ITA
KRITZINGER Petra
1977
ITA
MOSCA BARBERIS Paola
1977
ITA
NILSEN Stina Hofgard
1979
NOR
Did not start 1st run