official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DETTLING Andrea
1987
SUI
2:16,71
6.00
2
GEISLER Martina
1986
AUT
+0.11
6.71
3
GUT Lara
1991
SUI
+0.53
9.41
4
KOEHLE Stefanie
1986
AUT
+0.88
11.66
5
SUTER Fabienne
1985
SUI
+1.00
12.44
6
KAMER Nadja
1986
SUI
+1.31
14.43
7
GASIENICA DANIEL Agnieszka
1987
POL
+1.33
14.56
8
FENNINGER Anna
1989
AUT
+1.86
17.97
8
FERK Marusa
1988
SLO
+1.86
17.97
10
SPONRING Christine
1983
AUT
+1.92
18.36
11
BERGER Silvia
1980
AUT
+1.93
18.42
12
LOESETH Lene
1986
NOR
+2.00
18.87
13
HOELLBACHER Verena
1987
AUT
+2.21
20.23
14
AGUILANIU Aude
1988
FRA
+2.27
20.61
15
BARIOZ Taina
1988
FRA
+2.45
21.77
16
STUHEC Ilka
1990
SLO
+2.48
21.96
17
MADER Regina
1985
AUT
+2.55
22.41
18
FERNSEBNER Carolin
1986
GER
+2.60
22.74
19
SPRINGL Monika
1987
GER
+2.68
23.25
20
SCHMIDHOFER Nicole
1989
AUT
+2.77
23.83
21
HOLAUS Maria
1983
AUT
+2.84
24.28
22
KELLEY Jessica
1982
USA
+3.13
26.15
23
CANDIAGO Giulia
1986
ITA
+3.33
27.44
24
PERNKOPF Evelyn
1990
AUT
+3.57
28.98
25
ROBNIK Mateja
1987
SLO
+3.61
29.24
26
SMED Veronica
1988
SWE
+3.64
29.43
27
LOLOVIC Jelena
1981
SRB
+3.82
30.59
28
WALZ Lisa- Marie
1988
GER
+3.83
30.65
29
CICCONE Caitlin
1985
USA
+3.89
31.04
30
ALTACHER Margret
1986
AUT
+4.04
32.01
31
MCJAMES Megan
1987
USA
+4.28
33.55
32
WEIRATHER Tina
1989
LIE
+4.48
34.84
33
PITTIN Alessia
1983
ITA
+4.62
35.74
34
SCHILD Bernadette
1990
AUT
+4.63
35.80
35
CURTONI Irene
1985
ITA
+4.83
37.09
36
NOESIG Michaela
1988
AUT
+4.84
37.15
37
MARMOTTAN Anemone
1988
FRA
+5.12
38.96
38
GANTNEROVA Jana
1989
SVK
+5.16
39.21
39
PERNER Nina
1986
GER
+5.28
39.99
40
JOCHER Theresia
1986
GER
+5.42
40.89
41
HACKL Karin
1989
AUT
+5.69
42.63
42
TROJER Karoline
1984
ITA
+5.84
43.59
43
EISATH Magdalena
1986
ITA
+5.89
43.91
44
JAZBEC Katja
1988
SLO
+6.45
47.52
45
BRIGNONE Federica
1990
ITA
+6.71
49.19
46
FUHRER Kathrin
1988
SUI
+7.17
52.15
47
PERNET Caroline
1989
FRA
+7.19
52.28
48
TIPOTSCH Nina
1988
AUT
+7.22
52.48
49
ABDERHALDEN Marianne
1986
SUI
+7.99
57.43
50
CHMELAR Fanny
1985
GER
+8.88
63.16
Did not qualify for 2nd run
STAEDLER Cornelia
1982
SUI
MAIR Marianne
1989
GER
LOESETH Mona
1991
NOR
PARTANEN Sara
1989
FIN
BUBAKOVA Veronika
1986
CZE
KLUS Aleksandra
1986
POL
BORSOTTI Camilla
1988
ITA
RIML Stefanie
1989
AUT
HJERTMAN Sara
1987
SWE
URBAIN Aurelia
1989
FRA
MARSAGLIA Francesca
1990
ITA
GARDET Charlene
1989
FRA
HONKONEN Jessica
1989
FIN
BERGER Marielle
1990
FRA
NOENS Nastasia
1988
FRA
STRENG Simone
1987
AUT
MIHOVILOVIC Nina-Katarina
1988
SLO
RAYANOVA Lyaysan
1989
RUS
KLING Kajsa
1988
SWE
FEIERABEND Denise
1989
SUI
KUERNER Alenka
1986
SLO
HERMAN Tesa
1988
SLO
MARCHAND-ARVIER Marie
1985
FRA
BENT Nike
1981
SWE
NEERGAARD Therese
1987
NOR
MUELLER Anne Marie
1980
NOR
DUKE Hailey
1985
USA
MARCONI Anna
1985
ITA
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SWENN-LARSSON Anna
1991
SWE
KRISTJANSDOTTIR Dagny L.
1980
ISL
GRASSL Gabriella
1987
SWE
HINDERS Ida
1984
SWE
LEINONEN Sanni
1989
FIN
TRIENDL Katrin
1987
AUT
ROTTMAYR Anna
1987
GER
HITCHCOCK Katie
1985
USA
LUSTENBERGER Christina
1984
CAN
MAZE Tina
1983
SLO
REBENSBURG Viktoria
1989
GER
BRODNIK Vanja
1989
SLO
Did not start 1st run