official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
1:28.81
22.66
2
BENIAIDZE Alex
1991
GEO
+2.59
40.45
3
VUKICEVIC Marko
1992
SLO
+3.40
46.01
4
ZAMPA Andreas
1993
SVK
+3.90
49.45
5
SPIK Jakob
1994
SLO
+4.63
54.46
6
ONSKULIS Martins
1994
LAT
+4.70
54.94
7
KOSIC Bojan
1990
MNE
+5.60
61.12
8
FESHCHUK Rostyslav
1990
UKR
+6.05
64.22
9
BLAZNIK Andraz
1994
SLO
+6.88
69.92
10
OLARU Bogdan
1989
ROU
+6.95
70.40
11
MINIC Mladen
1993
MNE
+9.85
90.32
12
TUDORAN Stefan Claudiu
1994
ROU
+9.95
91.00
13
BEORCHIA Giacomo
1991
ITA
+10.05
91.69
14
OETTL REYES Manfred
1993
PER
+10.41
94.16
15
NERSISYAN Arsen
1987
ARM
+10.94
97.80
16
VORONOV Artem
1993
UZB
+11.25
99.93
17
GALANOPOULOS Prodromos
1994
GRE
+11.54
101.92
18
KEKESI Marton
1995
HUN
+13.14
112.91
19
MAZALEUSKI Siarhei
1992
BLR
+13.20
113.33
20
MOLDOVAN Dragos Dan
1993
ROU
+13.99
118.75
21
BYRNE Brian E.
1987
IRL
+14.41
121.64
22
HAM Ihor
1995
UKR
+17.06
139.84
23
NOVELLO Francesco
1995
ITA
+17.93
145.81
24
GHAZARYAN Arsen
1992
ARM
+18.21
147.74
25
WEERDENBURG, VAN Stefan
1984
NED
+19.87
159.14
26
MANUKYAN Yura
1991
ARM
+20.09
160.65
27
HALMAGYI Zoltan
1995
HUN
+20.58
164.02
28
YUDZIN Viacheslau
1992
BLR
+20.64
164.43
29
TRIERWEILER Ben
1988
LUX
+20.90
166.21
30
BARNETZ Niv
1994
ISR
+22.44
176.79
31
GIRST Patrick
1989
LUX
+23.16
181.74
32
BOCK Gilles
1995
LUX
+23.33
182.90
33
KHACHATRYAN Davit
1992
ARM
+38.88
289.71
34
DEVLIN Jim
1983
IRL
+52.83
385.53
Did not finish 2nd run
LUIK Tonis
1995
EST
HADZIC Tarik
1994
MNE
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
MC SHERA Shane
1990
IRL
MPARAS Evaggelos
1994
GRE
SABLJICA Kerim
1994
BIH
KERN Ales
1992
SLO
FOSTER James
1989
GBR
LUBATTI Mirko
1991
ITA
BENDIK Martin
1993
SVK
TIPPING Aaron
1990
GBR
VAN DEN BOGAERT Jeroen
1979
BEL
STANCEL Simon
1988
SVK
HEEB Simon
1991
LIE
MAZUREK Krzysztof
1987
POL
YANAKIEV Zahari
1987
BUL
VAKHTANGISHVILI Kote
1991
GEO
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MARIICHYN Andriy
1995
UKR
RAKOVIC Viktor
1995
SRB
BLAGOJEVIC Jovan
1995
SRB
CAVALLARI Guillaume
1994
MON
BOISBOUVIER Nicolas
1994
MON
KARTVELISHVILI Bidzina
1993
GEO
TANTOS Teodor Andrei
1993
ROU
PAPAMICHAEL Constantinos
1993
CYP
OSCH Geoffrey
1994
LUX
MCKELVEY Nicholas
1991
IRL
LYONS Simon
1993
IRL
DUS Evgeny
1992
BLR
DELLIOS Michael
1994
GRE
STEYN Luke
1993
ZIM
KONI Ranek
1993
EST
BRISHKA Roberts
1993
LAT
SVETLIN Leon
1993
BIH
MAROCCO Marco
1993
ITA
STEUDLE Roy-Alexander
1993
GBR
MORGAN Bradley
1991
GBR
DONEDDU Alessandro
1992
ITA
DAL MASCHIO Giovanni
1993
ITA
VUKOVIC Andrija
1994
SRB
FARKAS Norbert
1992
HUN
VAKHNENKO Igor
1981
UKR
ZIBELNIK Ziga
1993
SLO
KNUROWSKI Hubert
1992
POL
RZEPECKI Filip
1992
POL
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
HITTHALER Lukas
1990
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run