official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RYDING David
1986
GBR
1:28.46
21.81
2
ZAITSOFF Sasha
1990
CAN
+1.22
30.08
3
FAVRE Arnaud
1987
FRA
+1.67
33.14
4
DUNAND Arnaud
1990
FRA
+1.80
34.02
5
HUNT Georgie
1984
GBR
+1.94
34.97
6
CRAWFORD Douglas
1987
GBR
+2.28
37.27
7
CAZZANIGA Davide
1992
ITA
+3.46
45.28
8
VAN BUYNDER Frederik
1988
BEL
+3.97
48.74
9
DORIEZ Nicolas
1993
FRA
+5.15
56.74
10
GOWER Jack
1994
GBR
+5.48
58.98
11
BERTRAND Dimitri
1993
FRA
+5.90
61.83
12
CLERICI Riccardo
1992
ITA
+6.54
66.17
13
FOSTER James
1989
GBR
+6.66
66.98
14
HILL Ashley Sam
1993
GBR
+6.86
68.34
15
MAITRE Arnaud
1992
FRA
+6.89
68.54
16
MAITRE Thomas
1992
FRA
+6.96
69.02
17
TERRAL Maxime
1993
FRA
+7.51
72.75
18
BECK Andrew
1992
USA
+8.26
77.84
19
RANDALL William
1990
USA
+9.35
85.23
20
BELLENS Nelson
1991
BEL
+10.63
93.91
21
VAN DE PUT Virgile
1994
BEL
+12.34
105.51
22
THOMPSON Matthew
1993
GBR
+12.90
109.31
23
WALKER Ross
1990
GBR
+13.63
114.26
24
EVANS Daniel
1993
GBR
+14.72
121.65
25
PAN Petr
1966
CZE
+14.91
122.94
26
STRAMIGNONI Edoardo
1993
ITA
+14.92
123.01
27
MCWHIRTER Scott
1992
GBR
+15.14
124.50
28
WEBB Joseph
1992
GBR
+15.24
125.18
29
GUNN Cameron
1992
GBR
+15.94
129.93
30
DAVIES Andrew
1992
GBR
+18.70
148.65
31
WILD Brett
1992
GBR
+19.27
152.51
32
DE HAAN Jacob
1994
GBR
+20.23
159.02
33
FAIRBAIRN Samual Roberts
1994
GBR
+21.14
165.20
34
DELLIOS Michael
1994
GRE
+21.81
169.74
35
ALEXANDER Benjamin
1994
GBR
+22.86
176.86
36
CADMAN Piers
1991
GBR
+23.14
178.76
37
FYNN Tarn
1994
GBR
+23.19
179.10
38
FURIO Marco
1994
GBR
+24.66
189.07
39
DANNATT Timothy
1994
GBR
+25.88
197.35
40
TRIERWEILER Ben
1988
LUX
+26.15
199.18
41
PELTON Michael
1992
GBR
+26.77
203.38
42
FITZPATRICK Alexander
1994
GBR
+27.98
211.59
43
REID Douglas
1991
GBR
+29.14
219.46
44
MACALLISTER Callum
1994
GBR
+31.29
234.04
45
BEHNKE Marek
1992
GBR
+34.13
253.30
46
CONDE Jamie
1992
GBR
+35.02
259.34
47
FRASER HAFTER Fergus
1992
GBR
+35.48
262.46
48
PENROSE Christopher
1989
GBR
+36.32
268.16
49
SWINDELLS Robert
1965
GBR
+48.34
349.69
Did not finish 2nd run
LEWIS Freddie
1993
GBR
MCBAIN Sandy
1993
GBR
DAVIES Colin
1992
GBR
WHEATMAN Max
1993
GBR
COWIE Hector
1993
GBR
ROBINSON Edward
1990
GBR
GLASGOW Peter
1994
GBR
ALLEN Sam
1994
GBR
BARLOW Benedict
1994
GBR
STEYN Luke
1993
ZIM
COMBREAS Sydney
1994
FRA
HOEN Benoit
1994
FRA
VUKELIC Leo
1993
CRO
YOUT Baptiste
1993
FRA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
JONES Robbie
1994
GBR
WHITTET Jeremy
1967
GBR
GHISLANZONI Giacomo
1994
GBR
COOPER Ben
1993
GBR
GRANT James
1994
GBR
TEMPLE Callum
1993
GBR
CHAJECKI Julian
1993
GBR
MCALPINE Frederick
1993
GBR
SIMPSON Elliot
1991
GBR
FELLMANN Steve
1993
BEL
KARTVELISHVILI Bidzina
1993
GEO
OSCH Geoffrey
1994
LUX
KONING DE Ivan
1992
NED
MAVOR Lewis
1993
GBR
BOSIO Federico
1992
ITA
GRAAF, VAN DER Timo
1994
NED
SLINGER Max
1989
GBR
WILLIAMS Ian
1992
GBR
PESSEY Anton
1993
FRA
REGARD Damien
1994
FRA
JOHN Lewis
1993
GBR
TIRANTI Matteo
1993
ITA
HANSE Arthur
1993
FRA
MORGAN Bradley
1991
GBR
BOSMA Jorrit
1992
NED
STANG Alastair
1992
GBR
BARBIN Guillaume
1993
FRA
MOUGEL Youri
1993
FRA
BROWN Harry
1991
GBR
VERRIER Camille
1993
FRA
CHMELAR Lukas
1987
CZE
MACBAIN Scott
1987
GBR
WINKELHORST Steffan
1992
NED
CLOUGH Frankie
1990
GBR
TIPPING Aaron
1990
GBR
CASTELLON Rudy
1994
FRA
POCCARD Marc
1989
AUS
TANSELLA Luca
1991
ITA
KIDD Charlie
1990
CAN
GRIFFIN Benjamin
1986
NZL
FLOWERS Kitt
1991
USA
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
ROLLAND Maxence
1988
FRA
CASTOLDI Giulio
1990
ITA
CAFE Tim
1987
NZL
NOBLE Andrew
1984
GBR
TROCHE John
1989
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run