official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MATT Mario
1979
AUT
1:49.14
0.00
2
KASPER Nolan
1989
USA
+0.09
0.50
2
BAECK Axel
1987
SWE
+0.09
0.50
4
MYHRER Andre
1983
SWE
+0.35
1.96
5
MOELGG Manfred
1982
ITA
+0.79
4.42
6
VALENCIC Mitja
1978
SLO
+1.00
5.59
7
VOGEL Markus
1984
SUI
+1.32
7.38
8
MISSILLIER Steve
1984
FRA
+1.34
7.49
9
DEVILLE Cristian
1981
ITA
+1.41
7.88
10
HARGIN Mattias
1985
SWE
+1.42
7.94
11
TISSOT Maxime
1986
FRA
+1.64
9.17
12
LARSSON Markus
1979
SWE
+1.73
9.67
13
DREIER Christoph
1981
AUT
+1.76
9.84
14
BYGGMARK Jens
1985
SWE
+1.79
10.00
15
COUSINEAU Julien
1981
CAN
+2.00
11.18
16
TREJBAL Filip
1985
CZE
+2.05
11.46
17
DOPFER Fritz
1987
GER
+2.13
11.90
18
MURISIER Justin
1992
SUI
+2.29
12.80
19
HOERL Wolfgang
1983
AUT
+2.32
12.97
20
SCHMID Philipp
1986
GER
+2.65
14.81
21
WHITE Trevor
1984
CAN
+2.95
16.49
22
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+3.31
18.50
23
BECHTER Patrick
1982
AUT
+3.52
19.67
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not qualify for 2nd run
BARBU Alexandru
1987
ROU
PALONIEMI Santeri
1993
FIN
JAZBEC Patrick
1989
SLO
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
GEORGIEV Georgi
1987
BUL
JITLOFF Tim
1985
USA
ZRNCIC-DIM Natko
1986
CRO
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
LUESCHER Tim
1990
SUI
JOHANSEN Truls
1989
NOR
BAXTER Noel
1981
GBR
ANDERSSON Oscar
1982
SWE
KRYZL Krystof
1986
CZE
THALER Patrick
1978
ITA
SKUBE Matic
1988
SLO
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
Did not finish 1st run
ZUEV Stepan
1988
RUS
ALAERTS Kai
1989
BEL
KOSI Klemen
1991
SLO
NANI Roberto
1988
ITA
KUERNER Miha
1987
SLO
WIESER Manuel
1990
AUT
LINDH Calle
1990
SWE
ZAMPA Adam
1990
SVK
FANARA Thomas
1981
FRA
SASAKI Akira
1981
JPN
VAJDIC Bernard
1980
SLO
HAUGEN Leif Kristian
1987
NOR
MERMILLOD BLONDIN Thomas
1984
FRA
GREGORAK Will
1990
USA
DIGRUBER Marc
1988
AUT
BIGGS Patrick
1982
CAN
PINTURAULT Alexis
1991
FRA
PALANDER Kalle
1977
FIN
GROSS Stefano
1986
ITA
BERTHOD Marc
1983
SUI
BRANDENBURG Will
1987
USA
SCHOENFELDER Rainer
1977
AUT
CHODOUNSKY David
1984
USA
MYHRE Lars Elton
1984
NOR
BANK Ondrej
1980
CZE
SPENCE Brad
1984
CAN
IMBODEN Urs
1975
MDA
JANYK Michael
1982
CAN
NEUREUTHER Felix
1984
GER
RAZZOLI Giuliano
1984
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run