official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
PARIS Dominik
1989
ITA
1:09.99
0.00
2
MAYER Matthias
1990
AUT
+0.06
0.93
3
STREITBERGER Georg
1981
AUT
+0.34
5.25
4
THEAUX Adrien
1984
FRA
+0.51
7.87
5
WEIBRECHT Andrew
1986
USA
+0.57
8.80
6
STRIEDINGER Otmar
1991
AUT
+0.68
10.49
7
JANSRUD Kjetil
1985
NOR
+0.78
12.04
8
KUENG Patrick
1984
SUI
+0.81
12.50
9
INNERHOFER Christof
1984
ITA
+0.83
12.81
10
DEFAGO Didier
1977
SUI
+0.85
13.12
10
FRANZ Max
1989
AUT
+0.85
13.12
12
BANK Ondrej
1980
CZE
+1.08
16.67
13
NYMAN Steven
1982
USA
+1.12
17.28
13
CAVIEZEL Mauro
1988
SUI
+1.12
17.28
15
CLAREY Johan
1981
FRA
+1.13
17.44
16
HEEL Werner
1982
ITA
+1.16
17.90
17
FEUZ Beat
1987
SUI
+1.20
18.52
18
BAUMANN Romed
1986
AUT
+1.21
18.67
19
COOK Dustin
1989
CAN
+1.23
18.98
20
KRIECHMAYR Vincent
1991
AUT
+1.24
19.13
21
JANKA Carlo
1986
SUI
+1.27
19.60
22
FERSTL Josef
1988
GER
+1.28
19.75
23
VILETTA Sandro
1986
SUI
+1.36
20.99
24
REICHELT Hannes
1980
AUT
+1.37
21.14
25
PINTURAULT Alexis
1991
FRA
+1.47
22.68
26
ZRNCIC-DIM Natko
1986
CRO
+1.50
23.15
27
DUERAGER Markus
1990
AUT
+1.57
24.23
28
FAYED Guillermo
1985
FRA
+1.61
24.84
29
KOSI Klemen
1991
SLO
+1.68
25.92
30
KLOTZ Siegmar
1987
ITA
+1.72
26.54
31
SCHWEIGER Patrick
1990
AUT
+1.76
27.16
32
POISSON David
1982
FRA
+1.84
28.39
33
CASSE Mattia
1990
ITA
+1.96
30.24
34
KOSTELIC Ivica
1979
CRO
+2.02
31.17
35
VARETTONI Silvano
1984
ITA
+2.12
32.71
36
GOLDBERG Jared
1991
USA
+2.15
33.18
37
PUCHNER Joachim
1987
AUT
+2.18
33.64
38
SPORN Andrej
1981
SLO
+2.20
33.95
38
SANDER Andreas
1989
GER
+2.20
33.95
40
PERKO Rok
1985
SLO
+2.26
34.87
41
THOMSEN Benjamin
1987
CAN
+2.38
36.73
42
MUZATON Maxence
1990
FRA
+2.50
38.58
43
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
+2.68
41.35
44
HIRSCHER Marcel
1989
AUT
+2.78
42.90
45
ZAMPA Adam
1990
SVK
+3.08
47.53
46
JITLOFF Tim
1985
USA
+3.09
47.68
47
MUFFAT-JEANDET Victor
1989
FRA
+3.33
51.38
48
MURISIER Justin
1992
SUI
+3.48
53.70
49
ZURBRIGGEN Silvan
1981
SUI
+3.60
55.55
50
KRYZL Krystof
1986
CZE
+3.64
56.17
51
VRABLIK Martin
1982
CZE
+5.32
82.09
Did not finish 1st run
DANILOCHKIN Yuri
1991
BLR
BERNDT Ondrej
1988
CZE
BROWN Phil
1991
CAN
MAPLE Wiley
1990
USA
SULLIVAN Marco
1980
USA
GLEBOV Alexander
1983
RUS
GISIN Marc
1988
SUI
KROELL Klaus
1980
AUT
KLINE Bostjan
1991
SLO
CATER Martin
1992
SLO
GIRAUD MOINE Valentin
1992
FRA
BIESEMEYER Thomas
1989
USA
TUMLER Thomas
1989
SUI
BRANDNER Klaus
1990
GER
ROGER Brice
1990
FRA
MARSAGLIA Matteo
1985
ITA
GANONG Travis
1988
USA
MERMILLOD BLONDIN Thomas
1984
FRA
LIGETY Ted
1984
USA
Did not start 1st run