official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
SYKORA Thomas
1968
AUT
1:43.48
4.00
2
REITER Mario
1970
AUT
+1.25
10.76
3
STANGASSINGER Thomas
1965
AUT
+1.39
11.52
4
RAICH Benjamin
1978
AUT
+2.71
18.67
5
SCHILCHEGGER Heinz
1973
AUT
+2.75
18.88
6
ALBRECHT Kilian
1973
AUT
+2.79
19.10
7
SCHOENFELDER Rainer
1977
AUT
+3.31
21.91
8
KIRCHNER Markus
1974
AUT
+3.43
22.56
9
WALCHHOFER Michael
1975
AUT
+3.66
23.81
10
MATT Mario
1979
AUT
+3.82
24.67
11
SCHILCHEGGER Horst
1975
AUT
+4.45
28.08
12
GRUBER Christoph
1976
AUT
+4.52
28.46
13
KROPF Peter
1975
AUT
+5.03
31.22
14
EGGER Pierre
1978
AUT
+5.70
34.85
15
LACKNER Martin
1978
AUT
+5.71
34.90
16
LOBNIG Guido
1978
AUT
+5.98
36.36
17
ENGL Kurt
1979
AUT
+7.18
42.86
18
UZNIK Daniel
1977
AUT
+7.44
44.26
19
SALZGEBER Rainer
1967
AUT
+7.48
44.48
20
SAMOHEL Jan
1967
CZE
+10.34
59.96
21
FINK Richard
1979
AUT
+10.53
60.98
22
PIPEK Jan
1976
CZE
+10.82
62.55
23
PUSCHITZ Martin
1979
AUT
+11.28
65.04
24
BINDER Oliver
1977
AUT
+11.50
66.23
25
TAKISHITA Yasuyuki
1976
JPN
+11.70
67.32
26
PRANTNER Benjamin
1980
AUT
+13.93
79.38
27
SILLER Alexander
1980
AUT
+14.06
80.09
28
KINZNER Bernhard
1980
AUT
+14.64
83.23
29
MARKT Karl
1980
AUT
+14.70
83.55
30
SCHMID Hannes Paul
1980
ITA
+14.71
83.61
31
STAMPFER Marco
1981
AUT
+18.28
102.93
32
OMMINGER Gerhard
1981
AUT
+18.35
103.30
33
ROHRMOSER Florian
1980
AUT
+19.14
107.58
34
KLINGENSCHMID Markus
1981
AUT
+19.15
107.63
35
GRUBER Florian
1981
AUT
+20.62
115.59
36
BERTSCHLER Mario
1981
AUT
+21.51
120.41
37
EBERLE Richard
1981
AUT
+22.08
123.49
Did not finish 2nd run
ASSINGER Roland
1973
AUT
BAER Burkhard
1980
AUT
DIETL Matthias
1979
AUT
DREIER Christoph
1981
AUT
FIEDLER Bernhard
1979
AUT
GOERGL Stephan
1978
AUT
GRUBER Manfred
1980
AUT
HOLICKY Jan
1974
CZE
JENEWEIN Johann
1981
AUT
KERSCHBAUMMAYR Juergen
1980
AUT
KOERBLER Christian
1981
AUT
KROISLEITNER Martin
1978
AUT
LOEDLER Thomas
1973
CRO
MITTERBERGER Josef
1980
AUT
NEUHAUSER Andreas
1979
AUT
PACHNER Harald
1978
AUT
PRANGER Manfred
1978
AUT
SPARBER Markus
1978
ITA
STRASSER Karl
1977
AUT
VOGT Martin
1979
AUT
ZANGERL Andreas
1981
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
AUDERER Wolfgang
1981
AUT
AUER Patrick
1980
AUT
BAUER Guenther
1980
AUT
BUDER Andreas
1979
AUT
CURRA Stefan
1975
AUT
FISCHER Thomas
1979
AUT
FLUCH Gerald
1981
AUT
GARSTENAUER Mario
1979
AUT
GMAINER Christoph
1980
AUT
GSTATTER Manfred
1979
AUT
HASSLWANTER Florian
1979
AUT
HAYDER Thomas
1980
AUT
HOLZKNECHT Norbert
1976
AUT
KAMMERLANDER Martin
1979
AUT
LANZINGER Matthias
1980
AUT
LIBRA Josef
1980
AUT
MARAK Christoph
1981
AUT
MAYER Christian
1972
AUT
MOSER Stefan
1981
AUT
OOSTERBAAN Rogier
1978
NED
PERGER Marco
1978
AUT
PESSENTHEINER Robert
1978
AUT
POPOTNIG Juergen
1975
AUT
POPPERNITSCH Robert
1981
AUT
SCHEUERER Christian
1980
AUT
SCHIFFNER Andreas
1979
AUT
SCHMOELZ Markus
1981
AUT
SCHMUTZER Johannes
1980
AUT
SCHOENEGGER Christian
1980
AUT
SCHWARZLMUELLER Gottfried
1981
AUT
STAMPFER Ronald
1976
AUT
STOCKER Martin
1979
AUT
SUPERSBERGER Markus
1979
AUT
THALER Karl
1979
AUT
WAIDHOFER Harald
1981
AUT
WALDNER Klaus
1980
AUT
WAREMAN Hayo
1974
NED
WEISSENBACHER Josef
1977
AUT
WOLF Sandro
1979
AUT
FUERSTAUER Niki
1980
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run