official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DEVILLE Cristian
1981
ITA
1:39.19
0.00
2
MATT Mario
1979
AUT
+0.72
4.43
3
KOSTELIC Ivica
1979
CRO
+0.78
4.80
4
MISSILLIER Steve
1984
FRA
+0.95
5.84
5
BYGGMARK Jens
1985
SWE
+1.44
8.86
6
MYHRER Andre
1983
SWE
+1.91
11.75
7
RAZZOLI Giuliano
1984
ITA
+1.99
12.24
8
HOERL Wolfgang
1983
AUT
+2.05
12.61
9
DOPFER Fritz
1987
GER
+2.17
13.35
10
RAICH Benjamin
1978
AUT
+2.23
13.71
11
PRANGER Manfred
1978
AUT
+2.25
13.84
12
THALER Patrick
1978
ITA
+2.55
15.68
13
HERBST Reinfried
1978
AUT
+2.75
16.91
14
SPENCE Brad
1984
CAN
+2.94
18.08
14
KASPER Nolan
1989
USA
+2.94
18.08
16
HARGIN Mattias
1985
SWE
+3.01
18.51
17
MERMILLOD BLONDIN Thomas
1984
FRA
+3.14
19.31
18
JANYK Michael
1982
CAN
+3.24
19.93
19
COCHRAN Jimmy
1981
USA
+3.29
20.23
20
YUASA Naoki
1983
JPN
+3.63
22.32
21
KRYZL Krystof
1986
CZE
+3.65
22.45
22
TISSOT Maxime
1986
FRA
+3.90
23.98
23
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
+3.98
24.48
24
GRANSTROM Colby
1990
USA
+4.48
27.55
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not qualify for 2nd run
PUCHNER Joachim
1987
AUT
PARIS Dominik
1989
ITA
DEHARI Dardan
1990
MKD
BONOU Nikos
1986
GRE
CASSE Mattia
1990
ITA
CHONGAROV Nikola
1989
BUL
PICHOT Sebastien
1981
FRA
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
ROMAR Andreas
1989
FIN
ZAITSOFF Sasha
1990
CAN
ZRNCIC-DIM Natko
1986
CRO
FORD Tommy
1989
USA
TUMLER Marco
1988
SUI
THOULE Nicolas
1990
FRA
ANKENY Michael
1991
USA
WHITE Trevor
1984
CAN
VAJDIC Bernard
1980
SLO
SCHMID Philipp
1986
GER
MUFFAT JEANDET Victor
1989
FRA
BERTHOD Marc
1983
SUI
STUTZ Paul
1983
CAN
DREIER Christoph
1981
AUT
SCHOENFELDER Rainer
1977
AUT
RIVAS Gabriel
1986
FRA
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
REICHELT Hannes
1980
AUT
THEAUX Adrien
1984
FRA
BAUMANN Romed
1986
AUT
FEUZ Beat
1987
SUI
SVINDAL Aksel Lund
1982
NOR
INNERHOFER Christof
1984
ITA
JANSRUD Kjetil
1985
NOR
ZURBRIGGEN Silvan
1981
SUI
LIGETY Ted
1984
USA
NEUREUTHER Felix
1984
GER
Did not finish 1st run
GISIN Marc
1988
SUI
MARSAGLIA Matteo
1985
ITA
KYUNG Sung-Hyun
1990
KOR
YULE Daniel
1993
SUI
VRABLIK Martin
1982
CZE
STEHLE Dominik
1986
GER
ZAMPA Adam
1990
SVK
RYDING David
1986
GBR
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
PIETILAE HOLMNER Johan
1991
SWE
JUNG Dong-Hyun
1988
KOR
SASAKI Akira
1981
JPN
BECHTER Patrick
1982
AUT
SKUBE Matic
1988
SLO
HAUGEN Leif Kristian
1987
NOR
BIGGS Patrick
1982
CAN
TREJBAL Filip
1985
CZE
NORDBOTTEN Jonathan
1989
NOR
BRANDENBURG Will
1987
USA
MILLER Bode
1977
USA
MYHRE Lars Elton
1984
NOR
VOGEL Markus
1984
SUI
GRANGE Jean-Baptiste
1984
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run