official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PLACE Francois
1989
FRA
1:58.46
7.37
2
VOGEL Markus
1984
SUI
+0.32
9.31
3
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+0.60
11.02
4
LUITZ Stefan
1992
GER
+0.65
11.32
5
ROCHAT Marc
1992
SUI
+0.66
11.38
6
NANI Roberto
1988
ITA
+0.68
11.50
7
RODES Istok
1996
CRO
+0.86
12.60
8
SALA Tommaso
1995
ITA
+0.90
12.84
9
ENGEL Mark
1991
USA
+0.95
13.14
10
MEILLARD Loic
1996
SUI
+1.02
13.57
11
LEITINGER Roland
1991
AUT
+1.08
13.93
12
MURISIER Justin
1992
SUI
+1.09
14.00
13
SCHMID Alexander
1994
GER
+1.23
14.85
14
KRYZL Krystof
1986
CZE
+1.28
15.15
15
WINDINGSTAD Rasmus
1993
NOR
+1.32
15.39
16
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+1.41
15.94
17
RASANEN Joonas
1989
FIN
+1.46
16.24
18
PFIFFNER Marco
1994
LIE
+1.49
16.43
19
BONVIN Anthony
1994
SUI
+1.52
16.61
19
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
+1.52
16.61
21
RONCI Giordano
1992
ITA
+1.62
17.22
22
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+1.64
17.34
23
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+1.68
17.58
24
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+1.70
17.70
25
GALEOTTI Greg
1992
FRA
+1.72
17.82
26
NORYS Frederik
1996
GER
+1.99
19.47
27
ISHII Tomoya
1989
JPN
+2.16
20.50
28
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+2.19
20.68
29
STRICKER Martin
1991
SUI
+2.43
22.14
30
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+2.75
24.08
31
STROLZ Johannes
1992
AUT
+2.80
24.39
32
KETTERER David
1993
GER
+3.33
27.61
33
SIMONET Sandro
1995
SUI
+3.43
28.22
34
TREMMEL Anton
1994
GER
+3.58
29.13
35
DAHL Juho
1994
FIN
+3.68
29.74
36
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+4.58
35.21
37
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
+4.59
35.27
38
KOLEGA Elias
1996
CRO
+4.78
36.42
39
GRAF Mathias
1996
AUT
+4.89
37.09
40
HACKER Pirmin
1996
AUT
+4.92
37.27
40
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+4.92
37.27
42
ALAERTS Kai
1989
BEL
+5.02
37.88
43
HOFER Alex
1994
ITA
+5.30
39.58
44
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+5.44
40.43
45
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
+5.57
41.22
46
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
+5.58
41.29
47
GUILLOT Victor
1996
FRA
+6.35
45.97
48
LEITGEB Richard
1994
AUT
+6.40
46.27
49
MARCHANT Armand
1997
BEL
+6.55
47.18
50
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+7.65
53.87
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
HENDERSON Paul
1995
GBR
ESTEVE Axel
1994
AND
RUELAND Simon
1997
AUT
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
FAVROT Thibaut
1994
FRA
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
ALAYRACH Josh
1995
AND
PIOLAINE Simon
1997
FRA
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
BAECKMAN Albert
1995
SWE
HAASER Raphael
1997
AUT
HEGELE Georg
1996
GER
ERLER Tobias
1995
AUT
FEASEY Willis
1992
NZL
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
VACCARI Hans
1996
ITA
PITTERLE Martin
1995
AUT
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
SAUTER Paul
1994
GER
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
CAVIEZEL Gino
1992
SUI
THEOLIER Steven
1990
FRA
JASICZEK Michal
1994
POL
LIBERATORE Federico
1995
ITA
BARWOOD Adam
1992
NZL
RIZZO Maxime
1993
FRA
ROEA Henrik
1995
NOR
FALAT Matej
1993
SVK
BACHER Fabian
1993
ITA
GROSELJ Zan
1993
SLO
KUERNER Miha
1987
SLO
Disqualified 1st run