official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GRANGE Jean-Baptiste
1984
FRA
1:57.47
0.00
2
DOPFER Fritz
1987
GER
+0.35
2.15
3
NEUREUTHER Felix
1984
GER
+0.55
3.37
4
KRISTOFFERSEN Henrik
1994
NOR
+0.57
3.49
5
HARGIN Mattias
1985
SWE
+0.62
3.80
6
MYHRER Andre
1983
SWE
+0.74
4.54
7
LARSSON Markus
1979
SWE
+1.00
6.13
8
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
+1.47
9.01
9
FOSS-SOLEVAAG Sebastian
1991
NOR
+2.31
14.16
10
STRASSER Linus
1992
GER
+2.38
14.59
11
MOELGG Manfred
1982
ITA
+2.53
15.51
12
HERBST Reinfried
1978
AUT
+2.93
17.96
13
MURISIER Justin
1992
SUI
+3.34
20.47
13
ZUBCIC Filip
1993
CRO
+3.34
20.47
15
KOSTELIC Ivica
1979
CRO
+3.40
20.84
16
LYSDAHL Espen
1990
NOR
+3.41
20.90
17
SCHMID Philipp
1986
GER
+3.50
21.45
18
PHILP Trevor
1992
CAN
+3.55
21.76
19
ZAMPA Adam
1990
SVK
+3.64
22.31
20
SKUBE Matic
1988
SLO
+3.76
23.05
21
LIGETY Ted
1984
USA
+3.84
23.54
22
LIZEROUX Julien
1979
FRA
+3.96
24.27
23
KELLEY Tim
1986
USA
+4.97
30.46
24
READ Erik
1991
CAN
+5.15
31.57
25
JUNG Dong-hyun
1988
KOR
+5.22
31.99
26
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+5.77
35.37
27
ZRNCIC-DIM Natko
1986
CRO
+6.89
42.23
28
PRISADOV Stefan
1990
BUL
+7.17
43.95
29
ZAMPA Andreas
1993
SVK
+7.85
48.11
30
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+8.17
50.08
31
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+8.77
53.75
32
KRANJEC Zan
1992
SLO
+9.33
57.19
33
KYUNG Sung-hyun
1990
KOR
+10.62
65.09
34
CLARO Eugenio
1993
CHI
+11.03
67.61
35
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
+11.66
71.47
36
DYRBYE NAESTED Casper
1996
DEN
+18.17
111.37
37
KOVBASNYUK Ivan
1993
UKR
+20.50
125.65
38
ZAVECKAS Rokas
1996
LTU
+21.69
132.94
39
MACEDO Michel
1998
BRA
+23.41
143.49
40
HEATH Alexander
1978
RSA
+27.42
168.06
41
LYNE Conor
1993
IRL
+29.43
180.38
42
OSCH Geoffrey
1994
LUX
+34.14
209.25
43
TIMOFEEV Evgeniy
1994
KGZ
+40.15
246.09
44
GOUTT Yohan Goncalves
1994
TLS
+49.00
300.33
45
KOSIC Bojan
1990
MNE
+50.30
308.30
46
VON HOHENLOHE Hubertus
1959
MEX
+58.09
356.05
Did not qualify for final race
47
SZOLLOS Benjamin
1996
HUN
48
FINNSSON Magnus
1993
ISL
49
SZEPESI Bertold
1990
HUN
50
SYKARAS Konstantinos
1984
GRE
51
ONSKULIS Martins
1994
LAT
52
MYTSAK Dmytro
1995
UKR
53
MC MILLAN Patrick
1991
IRL
54
GHAZARYAN Arsen
1992
ARM
55
FENIANOS Naim
1992
LIB
56
PAVLOVIC Sava
1997
SRB
57
BABIKOV Dmitriy
1990
UZB
58
MANUKYAN Yura
1991
ARM
59
BUKHARBAEV Damir
1996
UZB
60
TRELEVSKI Andrey
1979
KGZ
61
ROY Jean-Pierre
1963
HAI
62
WILLIAMS Michael Elliott
1969
JAM
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MARIOTTI Alessandro
1998
SMR
PIERI Pieris
1996
CYP
KHAN Arif Mohd
1990
IND
BIRAN Itamar
1998
ISR
MOHBAT Alexandre
1995
LIB
TUKHTAEV Kamiljon
1997
UZB
ZAKURDAEV Igor
1987
KAZ
OETTL REYES Manfred
1993
PER
ZHOU Dongjun
1989
CHN
TOLA Erjon
1986
ALB
MEINERS Maarten
1992
NED
KOZANASHVILI Nikoloz
1995
GEO
VUKOVIC Andrija
1994
SRB
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
PARK hyuk
1990
KOR
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
MARCHANT Armand
1997
BEL
LAIKERT Igor
1991
BIH
RISHWORTH Mike
1987
AUS
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
PERAUDO Ross
1992
AUS
RUDIC Marko
1990
BIH
KRISTGEIRSSON Einar Kristinn
1994
ISL
BARWOOD Adam
1992
NZL
VRABLIK Martin
1982
CZE
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
ALAERTS Kai
1989
BEL
POPOV Albert
1997
BUL
RASANEN Joonas
1989
FIN
KRYZL Krystof
1986
CZE
TRIKHICHEV Pavel
1992
RUS
BROWN Phil
1991
CAN
BRANDENBURG Will
1987
USA
NORDBOTTEN Jonathan
1989
NOR
RYDING Dave
1986
GBR
YUASA Naoki
1983
JPN
AERNI Luca
1993
SUI
CHODOUNSKY David
1984
USA
RAICH Benjamin
1978
AUT
YULE Daniel
1993
SUI
MATT Mario
1979
AUT
RAZZOLI Giuliano
1984
ITA
Did not finish 2nd run in qualification race
Disqualified 2nd run in qualification race
Did not finish 1st run in qualification race
BORISOV Ivan
1979
KGZ
KURTISHI Gentian
1992
MKD
ILJAZI Besar
1992
MKD
EGEMBERDIEV Safar
1986
UZB
WU Meng-che
1995
TPE
TRELEVSKII Sergei
1989
KGZ
THAKUR Himanshu
1994
IND
BIZZOCCHI Lorenzo
1993
SMR
LAL Hira
1980
IND
MEHANNA Jamil
1978
LIB
ARBEZ Maxime
1996
IRL
FENIANOS Tarek
1990
LIB
MACEDO Tobias
1996
BRA
ZHANG Xiaosong
1997
CHN
MICHELOTTI Vincenzo Romano
1996
SMR
JONSTRUP Jeppe
1996
DEN
PESIC Mladen
1994
SRB
TIAN Yuheng
1985
CHN
HADZIC Tarik
1994
MNE
PROIOS Ioannis
1995
GRE
FIGUEROA Andres
1996
CHI
CARVALLO Nicolas
1991
CHI
GELASHVILI Jaba
1993
GEO
DEHARI Dardan
1990
MKD
DEMSCHAR Daniel
1994
AUS
SLJIVIC Marko
1996
BIH
KIM Hyeon-tae
1990
KOR
LAIDLAW Luke
1992
AUS
Disqualified 1st run in qualification race
Did not start 1st run in qualification race