official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JUNG Dong-hyun
1988
KOR
1:33.87
6.00
2
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+0.08
6.61
3
TRIKHICHEV Pavel
1992
RUS
+0.86
12.60
4
SALA Tommaso
1995
ITA
+0.96
13.36
5
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
+1.11
14.51
6
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+1.48
17.35
6
SCHMID Philipp
1986
GER
+1.48
17.35
8
JASICZEK Michal
1994
POL
+1.56
17.97
9
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
+1.62
18.43
10
KRYZL Krystof
1986
CZE
+1.81
19.88
11
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
+1.90
20.57
12
SAUTER Paul
1994
GER
+1.92
20.73
13
KYUNG Sung-hyun
1990
KOR
+2.31
23.72
14
PYASIK Evgenij
1993
RUS
+2.66
26.40
15
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
+2.92
28.40
16
KIM Hyeon-tae
1990
KOR
+3.28
31.16
17
SHIMIZU Dai
1990
JPN
+3.47
32.62
18
PARK Je-yun
1994
KOR
+3.62
33.77
19
MOSESOV Gleb
1998
RUS
+4.04
36.99
20
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
+4.94
43.89
21
STRAKA Jan
1997
CZE
+6.17
53.33
22
PAK Artem
1995
RUS
+6.42
55.24
23
ZHILIN Alexey
1992
RUS
+7.74
65.37
24
VORONOV Aleksandr
1997
RUS
+8.99
74.95
25
BARBIN Stanislav
1995
RUS
+9.02
75.19
26
OSIPOV Vladislav
1999
RUS
+9.63
79.86
27
MAYOROV Alexey
1996
RUS
+11.02
90.53
28
VOROBEV Denis
1997
RUS
+11.59
94.90
29
ZHUDIN Oleg
1999
RUS
+11.66
95.43
30
GUSEV Grigoriy
1998
RUS
+12.04
98.35
31
LOMOVSKIKH Matvei
1999
RUS
+12.05
98.43
32
SHERBAKOV Mikhail
1997
RUS
+12.44
101.42
33
SIMONOV Daniil
1998
RUS
+13.12
106.63
34
SLEPOKUROV Oleg
1998
RUS
+14.02
113.54
35
BELOV Dmitry
1997
RUS
+14.27
115.45
36
BURMISTROV Evgeny
2000
RUS
+15.82
127.34
Did not finish 2nd run
MAKAROV Denis
1999
RUS
MAKAROV Aleksandr
1999
RUS
SAZONOV Ivan
2000
RUS
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
KAZAKOV Kirill
2000
RUS
TERENTYEV Dmitrii
1999
RUS
MULLER Marek
1998
CZE
PRIKHODCHENKO Vadim
1998
RUS
USHAKOV Andrey
1995
RUS
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
TONETTI Riccardo
1989
ITA
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
KONO Kyosuke
1991
JPN
EFIMOV Simon
1996
RUS
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MESHKOVSKII Stepan
2000
RUS
SHEVCHUK Dmitrii
1999
RUS
BILMAK Georgii
2000
RUS
KOLTSOV Vasiliy
1999
RUS
ANISIMKOV Leonid
1999
RUS
ZHURAVCHENKO Stepan
2000
RUS
KABLUKOV Konstantin
1999
RUS
TARASOV Dmitriy
2000
RUS
SHCHEKOTOV Danil
1998
RUS
NOVIKOV Ivan
1997
RUS
SAZONOV Egor
2000
RUS
DANILCHENKO Artem
2000
RUS
KASHINTCEV Artem
1999
RUS
DZHIOEV Kirill
1999
RUS
BOLSHAKOV Andrey
1998
RUS
LIM Son Te
1999
RUS
SHESTAKOV Kirill
1997
RUS
LUPAREV Daniil
1997
RUS
TRYASOV Leonid
2000
RUS
GALUZIN Roman
1995
RUS
ALEKHIN Alexander
1994
RUS
MASLENNIKOV Ivan
1997
RUS
SVITKOV Gennadiy
1997
RUS
GURYANOV Nikita
1999
RUS
OVCHINNIKOV Nikolay
1997
RUS
CHISTYAKOV Stanislav
1995
RUS
ENDZHIEVSKIY Anton
1996
RUS
VALYNKIN Mikhail
1996
RUS
BUSTA Julian
1997
AUT
KONKOV Aleksey
1998
RUS
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
NANI Roberto
1988
ITA
MAURBERGER Simon
1995
ITA
HADALIN Stefan
1995
SLO
MEINERS Maarten
1992
NED
WASMEIER Lukas
1994
GER
TREMMEL Anton
1994
GER
MITSUI Kyohei
1993
JPN
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
ULYANOV Dmitrij
1983
RUS
SHIN Masanori
1993
JPN
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run