official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HILZINGER Jessica
1997
GER
1:44.72
6.00
2
WALLNER Marina
1994
GER
+0.33
8.27
3
GALLHUBER Katharina
1997
AUT
+0.46
9.16
4
MAIR Chiara
1996
AUT
+0.47
9.23
5
SWENN-LARSSON Anna
1991
SWE
+0.91
12.26
6
LIENSBERGER Katharina
1997
AUT
+1.15
13.91
7
STOFFEL Elena
1996
SUI
+1.54
16.59
8
GUTIERREZ Mireia
1988
AND
+1.68
17.55
9
SCHMOTZ Marlene
1994
GER
+1.70
17.69
10
WIESLER Maren
1993
GER
+1.79
18.31
11
RAST Camille
1999
SUI
+1.83
18.58
12
KOPP Rahel
1994
SUI
+2.35
22.16
13
ALPHAND Estelle
1995
FRA
+2.42
22.64
14
NOENS Nastasia
1988
FRA
+2.49
23.12
15
BISSIG Carole
1996
SUI
+2.53
23.39
16
HROVAT Meta
1998
SLO
+2.61
23.94
17
PERRUCHON Martina
1996
ITA
+2.64
24.15
18
GASUNA Lelde
1990
LAT
+2.66
24.29
19
FJAELLSTROEM Magdalena
1995
SWE
+2.74
24.84
20
SPORER Marie- Therese
1996
AUT
+2.75
24.91
21
STAALNACKE Ylva
1992
SWE
+2.95
26.28
22
GUEST Charlotte
1993
GBR
+3.41
29.45
23
LORENZI Lucrezia
1998
ITA
+3.68
31.30
24
VOGEL Nadja
1990
SUI
+3.72
31.58
25
LAPANJA Lila
1994
USA
+4.18
34.74
26
CHRISTEN Eliane
1999
SUI
+4.28
35.43
27
SMART Amelia
1998
CAN
+4.66
38.04
28
CAPOVA Gabriela
1993
CZE
+5.38
42.99
29
VANREUSEL Kim
1998
BEL
+5.65
44.85
30
FLECKENSTEIN Stefanie
1997
CAN
+7.31
56.26
31
SAEFVENBERG Charlotta
1994
SWE
+7.47
57.36
32
JANCOVA Tereza
1999
SVK
+8.59
65.06
33
DE KALBERMATTEN Sandra
1997
SUI
+8.86
66.92
34
NEMCOVA Klaudia
2000
SVK
+11.76
86.86
35
WARDLE Galena
1998
USA
+13.86
101.29
Did not finish 2nd run
HENNING Emelie
1999
SWE
KAMENICKA Daniela
1996
SVK
HAAKANSSON FERMBAECK Elsa
1998
SWE
BARMETTLER Leana
1996
SUI
KASPER Vanessa
1996
SUI
SCHWITTER Tanja
1993
SUI
CHAPUIS Lea
1997
FRA
GRITSCH Franziska
1997
AUT
RISPLER Lucia
1998
GER
GOOD Nicole
1998
SUI
RESCH Stephanie
1995
AUT
WEINBUCHNER Susanne
1991
GER
GEIGER Christina
1990
GER
HUBER Katharina
1995
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
CASHMAN Keely
1999
USA
PAU Nuria
1994
ESP
KERVEN Michelle
1998
SWE
BARUZZI FARRIOL Francesca
1998
ARG
JENAL Stephanie
1998
SUI
DECROIX Marjolein
1992
BEL
SCHNEIDER Anja
1994
SUI
VILANOVA Marina
1999
CAN
SARACCO Carlotta
1999
ITA
GRANT Lovisa
1995
SWE
PICCARD Lucie
1994
FRA
BASLER Michelle
1995
SUI
MANGAN Patricia
1997
USA
FEST Nadine
1998
AUT
DYGRUBER Michaela
1995
AUT
SOSIO Federica
1994
ITA
DIREZ Clara
1995
FRA
BREZOVNIK Sasa
1995
SLO
NULLMEYER Ali
1998
CAN
GRUENWALD Julia
1991
AUT
DELLA MEA Lara
1999
ITA
GASMANN-BROTT Rikke
1991
NOR
BANCORA Salome
1993
ARG
FORNI Josephine
1994
FRA
LIVK Klara
1994
SLO
MOUGEL Laurie
1988
FRA
RIIS-JOHANNESSEN Kristina
1991
NOR
LYSDAHL Kristin
1996
NOR
HAUGEN Kristine Gjelsten
1992
NOR
AGNELLI Nicole
1992
ITA
WILLIBALD Elisabeth
1996
GER