official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GUERINONI Alessia
2002
ITA
1:42.14
52.25
2
PIAGGIO Martina
2001
ITA
+0.40
55.11
3
LANTIERI DE PARATICO Isabella
2001
ITA
+1.31
61.61
4
HAAS VAN DER Roxy
1999
NED
+1.46
62.68
5
WILLIAMSON Emma
2001
CAN
+2.06
66.97
6
RIVA Clarissa
2002
ITA
+2.44
69.69
7
METCALFE Jayden
2001
CAN
+2.73
71.76
8
GOSSELIN Emma
2003
CAN
+2.91
73.05
9
WLODARCZYK Julia
2000
POL
+2.92
73.12
10
JACKSON Lois
2001
GBR
+3.47
77.05
11
BOTTACIN Matilde
1999
ITA
+3.80
79.41
12
SOSIO Benedetta
2001
ITA
+4.09
81.48
13
FUSONI Vittoria
2002
ITA
+4.10
81.55
14
ELLIS Morgan
2001
USA
+4.31
83.05
15
FOSTER Sophie
2003
GBR
+4.90
87.27
16
BUEHLER Christina
2003
LIE
+5.88
94.27
17
DONADONI Claudia
2002
ITA
+6.32
97.42
18
GORRINGE Giselle
2003
GBR
+7.65
106.92
19
VODRAZKOVA Barbora
2003
CZE
+7.77
107.78
20
AUDUNSDOTTIR Sigridur Drofn
1999
ISL
+7.81
108.07
21
MERALDI Jenny
2000
ITA
+8.26
111.28
22
GRAY Hannah
2000
GBR
+8.57
113.50
23
FURLI Sofia
2000
ITA
+9.20
118.00
24
GRITSCH Marie
2003
LIE
+9.32
118.86
25
RESINELLI Martina
2002
ITA
+9.93
123.22
26
CRAWFORD Katie
2002
NZL
+10.14
124.72
27
BAILEY Kathryn
2000
GBR
+10.64
128.29
28
DOORNEN VAN Hilde
2003
NED
+10.80
129.44
29
MURPHY Elle
2001
IRL
+11.08
131.44
30
MCKEY Holly
2003
GBR
+13.23
146.81
31
JACKSON Ellie
2002
GBR
+13.79
150.81
32
ALKIER Amelie
2003
CAN
+14.07
152.81
33
STRUTHERS Ciorstaidh
2001
GBR
+17.44
176.89
34
CHASTNEY Rebecca
2002
GBR
+21.51
205.98
35
POWELL DOOLEY Elsa
1999
GBR
+23.07
217.13
36
WARNE Charlotte
2003
GBR
+26.57
242.15
37
PASCOE Eva
2002
GBR
+31.34
276.24
38
FENTON Ella
2001
GBR
+44.63
371.22
39
AGUSTSDOTTIR Maria
2003
GBR
+44.88
373.01
40
MAYBURY Darcy Josephine
2003
CYP
+45.79
379.51
41
RAPER Eleanor
2002
GBR
+1:19.53
620.66
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
FURLONG Georgia
2000
GBR
SULLIVAN Ella
2002
GBR
STEVENS Lilyella
2002
GBR
ROSS Iona
2003
GBR
BLACK Tilly
2003
GBR
ROSCA Jennifer
2002
ITA
ELLIFF Alexa
2003
GBR
SERTORELLI Viola
2000
ITA
DAGBJARTSDOTTIR Katla Bjorg
1999
ISL
FOSTER Olivia
2001
GBR
FINNBOGADOTTIR Maria
2000
ISL
VUKADINOVA Eva
2001
BUL
GIORDANI Benedetta
2001
ITA
CAMPBELL Ashley
2002
CAN
BANZER Anna
2000
LIE
MATTIOLO Sara
1999
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run
UTERMANN Caroline
2003
GBR
BERTELLI Anivlas
2002
ITA
SBOCCHI Giulia
2002
ITA
PANSERI Martina
2003
ITA
GUALAZZI Benedetta
2003
ITA
ROSA Aurora
2003
ITA
GRAIFEMBERG Giorgia
2003
ITA
MANINI Giorgia
2003
ITA
GIGOLA Camilla
2002
ITA
CHESI Andrea
2003
ITA
ANTHAMATTEN Liv
2003
SUI
CARLINI Aurora
2002
ITA
GUALDI Sabrina
2000
ITA