official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STAUBITZER Benedikt
1990
GER
2:05.38
10.35
2
ZERAK Misel
1992
SLO
+0.89
17.31
3
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
+0.97
17.93
4
KRANJEC Zan
1992
SLO
+0.99
18.09
4
CASSE Mattia
1990
ITA
+0.99
18.09
6
MANFRINI Marco
1992
ITA
+1.01
18.24
7
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+1.13
19.18
8
DELSANTE Rocco
1991
ITA
+1.33
20.75
9
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+1.48
21.92
10
SAUTER Paul
1994
GER
+1.54
22.39
11
WEIBRECHT Andrew
1986
USA
+1.68
23.48
12
MAAS Maximilian
1994
GER
+2.11
26.84
13
KOTZMANN Adam
1993
CZE
+2.13
27.00
14
JOCHER Simon
1996
GER
+2.28
28.17
15
MAURBERGER Simon
1995
ITA
+2.30
28.33
16
HADALIN Stefan
1995
SLO
+2.93
33.25
17
SCHWAIGER Johann
1994
GER
+3.10
34.58
18
SCHIEDER Florian
1995
ITA
+3.43
37.16
19
STEHLE Dominik
1986
GER
+3.48
37.55
20
ERTL Nikolaus
1995
GER
+3.66
38.96
21
KOEHLER Joel
1997
GER
+3.90
40.83
22
PERTL Adrian
1996
AUT
+4.06
42.08
23
KOZANASHVILI Nikoloz
1995
GEO
+4.13
42.63
24
GROSELJ Zan
1993
SLO
+4.46
45.21
25
KREILINGER Markus
1996
GER
+4.76
47.56
26
SCHWEIGHOFER Quirin
1997
GER
+5.02
49.59
27
HACKER Pirmin
1996
AUT
+5.11
50.29
28
GRAMMEL Anton
1998
GER
+6.25
59.20
29
DYRBYE NAESTED Casper
1996
DEN
+6.38
60.22
30
HOCK Kevin
1998
GER
+6.42
60.53
31
KRAL Petr
1996
CZE
+6.86
63.97
32
DORN Carlo
1998
GER
+7.24
66.94
33
VERBEKE Tom
1997
BEL
+7.86
71.79
34
DAVIES Oliver
1997
GBR
+8.38
75.85
35
STECHL Christoph
1998
GER
+8.95
80.31
36
FESHCHUK Rostyslav
1990
UKR
+9.05
81.09
37
SZOLLOS Benjamin
1996
HUN
+10.64
93.51
38
ROTKAMM Urs
1997
GER
+11.54
100.55
39
HOEK Matthijs
1997
NED
+12.25
106.10
40
HOKSBERGEN Sam
1997
NED
+12.66
109.30
41
SIEGMUND Tim
1998
GER
+13.28
114.15
42
DANNEGGER Nick
1998
GER
+14.20
121.34
43
SZOLLOS Barnabas
1998
HUN
+15.69
132.99
44
HAUCK Christoph
1997
GER
+19.55
163.16
45
GEIGER Yannic
1998
GER
+20.33
169.25
Did not finish 2nd run
LEBER Bjoern
1997
GER
SCHAAF Djordy
1998
NED
KUHNLE Yannick
1998
GER
BEHA Moritz
1998
GER
PFOEDERL Thomas
1997
GER
KOVBASNYUK Ivan
1993
UKR
SCHMUCK Veit
1997
GER
DORSCH Ferdinand
1997
GER
BAUR Tobias
1997
GER
HAAS VAN DER Spike
1997
NED
BAGGIO Max
1995
GBR
MARKO Moritz
1997
AUT
WINKELHORST Steffan
1992
NED
BENIAIDZE Alex
1991
GEO
KARBON Philipp
1994
ITA
HROBAT Miha
1995
SLO
PRIDY Morgan
1990
CAN
SPIK Jakob
1994
SLO
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
BUZZI Emanuele
1994
ITA
CONFORTOLA Matteo
1995
ITA
DE VETTORI Matteo
1993
ITA
MALMSTROM Victor
1991
FIN
PASINI Giovanni
1994
ITA
MEINERS Maarten
1992
NED
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
FANTINO Antonio
1991
ITA
SCHMID Alexander
1994
GER
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
JAPARIDZE Besarion
1998
GEO
MAI Luca
1997
GER
DAUMANN Jan
1997
GER
ENGELS Simon
1998
GER
RAUCHFUSS Fabian
1998
GER
DEMATTIO Sion
1998
GER
CADARIU Sasha
1998
GER
DATZER Daniel
1996
GER
KOLB Leopold
1997
GER
KRAHNERT Lucas
1995
GER
STRAKA Jan
1997
CZE
NORYS Frederik
1996
GER
FRITZ Hannes
1995
GER
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
KLUSAK Michal
1990
POL
DORNER Clemens
1991
AUT
KLUSAK Jakub
1992
POL
PRAST Alexander
1996
ITA
KUNC Jan
1995
SLO
PIXNER Philipp
1994
ITA
TREMMEL Anton
1994
GER
ATZ Christoph
1995
ITA
HEMETSBERGER Daniel
1991
AUT
FERSTL Christian
1992
GER
OFFENHAUSER Michael
1993
AUT
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
SCHWARZ Marco
1995
AUT
RIORDA Luca
1993
ITA
SORIO Daniele
1994
ITA
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
Did not start 1st run