Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

OFFICIAL RESULTS

Steg (LIE) 30.01.2015

European Youth Olympic Festival - Mixed Mixed Relay 4x5 km C/F OFFICIAL RESULTS

Race codex : 2691
Valid for FIS Points : NO
TD FIS HEINZER BRUNO SCHOLZ STEFAN SUI AUT
 
Show more info»

Competitors

Display filter form
Rank Name Year Nation Time Behind
 1 RUS - RUSSIA   00:55:19.7   
    KLUGEN Alexander  1997    13:40.7
    DURKINA Lidia  1997    15:26.0
    KAZARINOV Egor  1997    12:09.2
    KUCHERUK Olga  1997    14:03.7
 2 NOR - NORWAY   00:55:30.3  +10.6
    STAKSTON Petter  1997    13:40.7
    JOHANSEN Marte Maehlum  1997    15:17.1
    ROLFSEN Simen Thune  1997    12:28.4
    OEVREBUST Martine Lorgen  1997    14:04.0
 3 GER - GERMANY   00:56:39.0  +1:19.3
    Vogt Jakob  1997    14:21.7
    SAUERBREY Katherine  1997    15:32.8
    BRUGGER Janosch  1997    12:31.8
    FRAEBEL Antonia  1997    14:12.5
 4 FIN - FINLAND   00:56:57.6  +1:37.9
    SIPILA Turo  1997    14:00.1
    IMMONEN Rebecca  1998    16:25.7
    PARTTIMAA Aleksi  1997    12:30.8
    PIIPPO Eveliina  1998    14:00.8
 5 SWE - SWEDEN   00:58:12.6  +2:52.9
    ERIKSSON Jonas  1997    14:06.0
    HAGSTROEM Johanna  1998    16:20.4
    JACOBSSON Hugo  1997    13:10.2
    LUNDGREN Moa  1998    14:35.9
 6 ITA - ITALY   00:58:37.7  +3:18.0
    DE MARTIN BIANCO Marcello  1997    14:35.1
    BELLINI Martina  1998    16:26.5
    CASTELLI Nicola  1997    13:02.6
    PITTIN Cristina  1998    14:33.4
 7 FRA - FRANCE   00:58:45.1  +3:25.4
    COLLET Martin  1997    13:42.6
    QUINTIN Lena  1998    17:20.6
    BOUSCARRA GAUBERT Matis  1997    12:43.4
    GIRAUD Laurie  1997    14:58.4
 8 AUT - AUSTRIA   00:58:54.1  +3:34.4
    DEISER Felix  1997    14:11.5
    WALCHHOFER Barbara  1997    16:21.0
    MOSER Benjamin  1997    12:48.8
    ACHLEITNER Lisa  1997    15:32.6
 9 CZE - CZECH REPUBLIK   00:59:26.8  +4:07.1
    MACHAC Karel  1997    14:31.2
    LUBINOVA Marketa  1997    17:02.3
    SLAVIK Lukas  1997    12:42.0
    JANATOVA Katerina  1997    15:11.1
 10 SUI - SWITZERLAND   01:00:41.2  +5:21.5
    IMWINKELRIED Dario  1997    14:08.8
    SCHNIDER Selina  1997    17:19.2
    LOZZA Maurus  1998    13:09.2
    STEINER Desiree  1998    16:03.8
 11 EST - ESTONIA   01:01:04.8  +5:45.1
    RABAKUKK Karl Erik  1997    14:35.4
    PULLES Mariel Merlii  1998    16:56.1
    LUTS Martin  1997    13:24.5
    LAURSOO Hanna Britt  1998    16:08.7
 12 UKR - UKRAINE   01:01:12.8  +5:53.1
    ORLYK Andriy  1998    13:59.0
    ZUBOK Olena  1997    18:52.3
    HOLOVAN Yevhenii  1997    13:00.0
    STEFANYSHYN Olha  1997    15:21.3
 13 POL - POLAND   01:01:14.7  +5:55.0
    HARATYK Mateusz  1998    14:13.1
    PRADZIAD Justyna  1997    18:26.7
    FOJCIK Wojciech  1997    13:12.4
    WARLO Agata  1997    15:22.3
 14 SLO - SLOVENIA   01:01:27.6  +6:07.9
    LICEF Miha  1997    14:48.9
    JAKOPIC Veronika  1997    17:40.8
    MARKUN Luka  1998    13:25.1
    KLEMENCIC Nina  1998    15:32.6
 15 BLR - BELARUS   01:01:45.4  +6:25.7
    DANILENKA Uladzislau  1997    15:23.0
    KARALIOVA Hanna  1998    17:22.5
    KUCHARAU Yury  1997    13:35.7
    AHEYEVA Nastassia  1997    15:24.1
 16 ROU - ROMANIA   01:02:51.4  +7:31.7
    GYORGY Sandor  1998    14:55.1
    KACSO Bernedette  1998    18:56.3
    POPA Raul Mihai  1997    13:03.0
    SOVARSCHI Nicoleta Luciana  1998    15:56.8
 17 TUR - TURKEY   01:03:24.5  +8:04.8
    GOKCAY Fatih  1997    15:20.4
    AKALIN Gullu  1998    17:57.9
    DOGAN Omer  1997    13:45.6
    MALKOC Zozan  1997    16:20.4
 18 LTU - LITHUANIA   01:04:49.9  +9:30.2
    VAITKUS Rokas  1998    15:09.8
    ADOMONYTE Silvija  1997    19:15.6
    KLISEVICIUS Deividas  1997    14:03.5
    BUKOVSKYTE Neda  1997    16:20.9